Zagrebački holding HrvatskiEnglishMapa weba
 

OTVOREN SAJAM INOVAcija

Na otvorenju direktor Zagrebačkog velesajma Igor Rađenović rekao je među ostalim da je Inova treća najstarija izložba inovacija u svijetu, najveća do sada održana izložba inovacija u Hrvatskoj te najveća izložba inovacija ove godine u svijetu po broju inozemnih izaslanstava njih 22.

Po broju izlagača Inova bilježi znatan rast pa su 2007. godine bila 202 izlagača, 2009. godine 109 izlagača, a ove godine nastupaju 344 izlagača.

Izložbe je otvorio zagrebački gradonačelnik Milan Bandić koji se u  paviljon ZV-a u kojem se održavaju izložbe dovezao u gradskom električnom automobilu, tvrtke Dok-ing.

Bandić je zahvalio sudionicima izložbi što su Zagreb, kako je rekao, pretvorili u centar inovatorstva Europe.

Na ovogodišnjim izložbama Inova-Budi uzor, koje se održavaju do 12. studenog predstavljaju se 424 inovacija iz Hrvatske i inozemstva.

Inova je prigoda za susret hrvatskih inovatora i poduzetnika sa inozemnim kolegama i plasman inovacija na hrvatsko tržište, rečeno je.

Također, cilj izložbe je predstaviti izbor najvećih uspješnica na domaćem i međunarodnom planu i ugostiti najzanimljivije inozemne izlagače.

Manifestacija također ima i turistički aspekt, a to je prikazati Grad Zagreb kao poželjnu turističku destinaciju.

Organizatori izložbe Inova-Budi uzor su Hrvatski savez inovatora, Savez inovatora Zagreb i osječka tvrtka Tera-Tehnoplis.