Zagrebački holding HrvatskiEnglishMapa weba
 

GRADONAČELNIK BANDIĆ NA VELESAJMU

Gradonačelnik Zagreba Milan Bandić posjetio je danas Zagrebački velesajam na kojem se od 9. do 12. ovog mjeseca održavaju Međunarodni sajmovi turizma, hrane pića i gastronomskih inovacija, Međunarodni sajam vina i opreme za vinarstvo i vinogradarstvo te Međunarodni sajam hotelsko ugostiteljske opreme i cateringa.

Gradonačelnik Bandić najviše se zadržao na izložbenom prostoru Udruge Lađara Neretve. Tom prilikom gradonačelnika Bandića izvijestili su da će se 15. maraton lađa na Neretvi održati od 11. kolovoza ove godine.

Kao i uvijek nastupit će 35 lađa među kojima i gosti iz Italije Hrvati iz Molisea, jedna posada iz Bosne i Hercegovine, ekipa iz Sombora iz Srbije, a najavljena je i jedna slovenska lađa.

Na neretvanskom maratonu vesla se od Metkovića do Ploča 22 i pol kilometra. Svaka posada sastoji se od 10 veslača i kormilara te bubnjara, a na svakom brodu istaknuta je i zastava. U Opuzenu se može promijeniti šest veslača.

Posljednje tri godine pobjeđivale su veslači iz Komina.