Program događanja
07.11.2017. (Utorak)

TERMIN

POZORNICA U PAVILJONU 6

12:00  SVEČANO OTVORENJE SAJMA
13:00  PRESS KONFERENCIJA:
Raspisivanje natječaja za V.B. Z. nagradu najbolji neobjavljeni roman 2017 god.
Organizator: V.B.Z.
18:00  PROMOCIJA KNJIGE: "Oni koji noću ustaju iz groba. Vampiri od lokalnih priča do popularne kulture"
Autori: Marijeta Rajković Iveta, Vladimir Iveta
Nakladnik: Srednja Europa d.o.o.

TERMIN

 DVORANA NA KATU PAVILJONA 5 

10:15-11:15  DRUŽENJE S KNJIŽEVNICOM SANJOM PILIĆ
Organizator: Mozaik knjiga
11:15-12:15  RADIONICA ZA DJECU I PREDSTAVLJANJE KNJIGE: "IGRE U PROSTORU I VREMENU"
 Autorice: Maja Vincek Slunjski i Sonja Lan
Organizator: Naklada Ljevak d.o.o.  
12:15-13.15  "ZVRKAONICA“, glumačko-pisateljsko-voditeljski susret
Voditelj Siniša Cmrk
Organizator: Alka Script d.o.o.

TERMIN

DOGAĐANJA NA IZLOŽBENOM PROSTORU

10:00
VESELA ŠKOLA, Ida Šipek i Dubravka Blažotić
Komplet za predškolu predstavit će Ida Šipek, Dubravka Blažotić, Vesna Petrušić i urednice Željka Vukušić i Dijana Topljak.
Nakladnik: Školska knjiga
11:00
ČITAJ MI KNJIGU!
Radionicu za poticanje čitanja vodit će dr. sc. Marija Ott Franolić, Ana Kekanović i urednica Miroslava Vučić.
Nakladnik: Školska knjiga
12:00
KAKO NASTAJE ČASOPIS?
Radionicu o popularnom časopisu Modra lasta vodit će urednica Dijana Topljak.
Nakladnik: Školska knjiga
12:00  SRĐAN DRAGOJEVIĆ: Kakagrad i Kakakralj
ROMAN SIMIĆ: Jura i kuckalo protiv dosade
Nakladnik: Profil, paviljon 5
13:00  "BREND HRVATSKE KNJIŽEVNE SCENE"
Nenad Bartolčić, glavni i odgovorni urednik Moderna Vremena Info;
Luka Ostojić, glavni urednik portala booksa.hr;
Davor Piskač, prof. doc.dr. sc., Hrvatski studiji
Nakladnik: DHAR MEDIA - Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
12:00-14:00  DRUŽENJE S AUTOROM: MIRO GAVRAN
Nakladnik: Mozaik knjiga
paviljon 6, štand 3d, 11d
13:30  SYMPOSIUM CHINA - CROATIA ACADEMIC EXCHANGE
Organizator: China National Publications Import & Export (Group) Corporation
Dvorana Cres, Kongresni centar
16:00
365 DANAS PROMIJENI SEBE I OSTVARI SVOJE CILJEVE – OSOBNI VODIČ DO USPJEHA, Tanya Dimitrova
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, Tanya Dimitrova i urednica Miroslava Vučić.
Nakladnik: Školska knjiga
16:00 
 
ČITATELJSKI KUTIĆ
voditeljica Dijana Čupić
Nakladnik: Alka Script d.o.o., paviljon 6, štand 13g
16:30  "IZ KUTA UREDNIKA - O HRVATSKOJ KNJIŽEVNOJ SCENI"
Branko Matijašević, urednik 
Nakladnik: DHAR MEDIA - Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
17:00
ČITAJ MI KNJIGU!
Radionicu za poticanje čitanja vodit će Staša Bakić, Ana Kekanović i urednica Miroslava Vučić.
Nakladnik: Školska knjiga
17:15  “POTRAGA ZA HRVATSKIM KRIMIĆEM” 
Zoran Lisjak, pisac; Sandra Pocrnić Mlakar, izdavač, Beletra
Nakladnik: DHAR MEDIA - Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
18:00  "KNJIŽEVNE NAGRADE"
Kruno Lokotar, Koordinator nagrade Friz;
Miroslav Mićanović, predsjednik žirija Tportalove nagrade;
Drago Glamuzina, predsjednik žirija VBZ-ove nagrade;
Lea Brezar, CEO Superbrands Hrvatska i Slovenija
Nakladnik: DHAR MEDIA - Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
18:00  SRĐAN DRAGOJEVIĆ: Kakagrad i Kakakralj
Nakladnik: 
Profil, paviljon 5
08.11.2017. (Srijeda)

TERMIN

POZORNICA U PAVILJONU 6

11:30-12:00  PROMOCIJA KNJIGE KNJIŽEVNIKA JOSIPA PALADE: "Zlonjava Marko i Josip Palade"
Organizator: Udruga dragovoljaca i veterana domovinskog rata RH - podružnica grada Zagreba
12:00-12:30  PROMOCIJA LIKOVNIH MONOGRAFIJA MUZEJA LIKOVNIH UMJETNOSTI OSIJEK "JOSIP ALEBIĆ"
Autor: Igor Loinjak, Promotori uz autora: Vlastimir Kusik i Josip Alebić
"OSKAR NEMON - MEMOARI, ESEJI, OSVRTI I ZAPISI“, autora Daniela Zeca
Promotori uz autora: Vladimir Kusik
Organizator: Muzejski dokumentacijski centar, Zagreb
12:30-13:00  PROMOCIJA KNJIGE "AUTOBIOGRAFIJA Fra LEONARDA ČUTURIĆA"
Promotori fra Janko Ljubos, predstavnica Arhiva BiH i Miljenko Jergović
Organizator: Muzejski dokumentacijski centar, Zagreb
13:00-13:30 PROMOCIJA PUBLIKACIJE ZAVIČAJNOG MUZEJA TRAVNIK I RODNE KUĆE IVE ANDRIĆA IZ TRAVNIKA
Promotori Fatima Maslić, Enes Škrgo, Matej Baškarad
Organizator: Muzejski dokumentacijski centar, Zagreb
15:30-16:00  PROMOCIJA KNJIGE: "STVARANJE ZDRAVLJA"
Organizator: Znaci vremena
17:00-17:30  PANEL DISKUSIJA NA TEMU: MOĆ PISANE RIJEČI
 Organizator: Perički j.d.o.o
17:30-18:00 PREDSTAVLJANJE KNJIGE: "KRUG ZEMALJSKI“ autora Elvisa Duspare
Organizator: Duspara kreativna radionica d.o.o.
18:00-19:00 PROMOCIJA KNJIGE: "BAŠTINA-KAKO SAM PREŽIVIO SPLITSKE DEVEDESETE I PRVIH 10 GODINA TBF-a“ autora Nikole Čelana
 Organizator: Glazbena knjižara Rockmark Zagreb 

TERMIN

DVORANA NA KATU PAVILJONA 5 

10:00-11:00  RADIONICA: OBLIKOVANJE GLINOM JUMPING CLAY
Organizator: Mozaik knjiga
11:00-12:00  RADIONICA I PREDSTAVLJANJE KNJIGE "KREATIVNI KUTAK"
 Autorica: Maja Jurin
Organizator: Naklada Ljevak d.o.o.
12:00-13.00  DRUŽENJE S AUTORICOM SANJOM POLAK
Organizator: Mozaik knjiga
13:15-15:15  "ZVRKAONICA“, glumačko-pisateljsko-voditeljski susret
Voditelj Siniša Cmrk
Organizator: Alka Script d.o.o.
16:00-17:00 PROMOCIJA ČASOPISA ZA KNJIŽEVNOST "KVAKA"
Nakladnik i glavni urednik Vedran Smolec
Organizator promocije Sonja Smolec, pomoćnica urednika

TERMIN

PREMIUM PROGRAM - INTERLIBER 40 - DVORANA NA KATU PAVILJONA 5 

  POGLEDAJ MI U PIJAT - Književno-kulinarski salon Milane Vuković Runjić
17:00  Ivan Salečić Junior ili kako skuhati juhu od gotovo žive kornjače
18:00  Kulinarstvo i visoka politika. Davorka Vukov Colić
18:30  Što se "kuha" između spolova?! Rasprava o "muškoj" i "ženskoj" književnosti, Andy Jelčić i Aleksandra Orlić
19:30  Može li se barunica Castelli maknuti s menija? Marija Sekelez.
Organizator: Zajednica nakladnika i knjižara

TERMIN

DOGAĐANJA NA IZLOŽBENOM PROSTORU

10:00 JAN I PRIJATELJI - PREDVJEŽBE ZA PISANJE, Sanja Pavić 
Predvježbe za pisanje predstavit će Sanja Pavić, Josipa Vađić i urednica Sunčana Šmaguc Arbanas.
Nakladnik: Školska knjiga
11:00 ROBERT ADAM AND DIOCELTIAN'S PALACE IN SPLIT, skupina autora
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, dr. sc. Ana Šverko, dr. sc. Slobodan Prosperov Novak i urednica Miroslava Vučić.
Nakladnik: Školska knjiga
12:00 NACIONALNA STRATEGIJA POTICAJA ČITANJA
Okrugli stol "Čitanje za budućnost" sudjeluju: Maja Zrnčić, prim. mr. sc. Marija Radonić, dr. sc. Anita Peti Stantić, Snježana Berak, Snježana Marić i Miroslav Mićanović. Okrugli stol će voditi Emica Calogjera Rogić 
Nakladnik: Školska knjiga
12:00 RATKO BOŠKOVIĆ: IVICA TODORIĆ - BIOGRAFIJA
Nakladnik: Profil, paviljon 5
12:00  SANDORFOVA AVANTURA: "RECI MI RIJEČI I NAPISAT ĆU TI PJESMU“
Glazbeno poetski performans Matka Abramića
Nakladnik: Sandorf
12:00  RAZGOVORNA RADIONICA: KAKO KNJIGA MOŽE BITI BRAND?
Ivan Pakozdi, izvršni direktor za razvoj, Edward Bernays Visoka škola za komunikacijski i turistički menadžment i
studenti: Karla Šalić, Lucija Žukina, Ivan Biošić, Darija Jeger
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
12:30-17:30 DRUŽENJE S AUTORICOM SANJOM POLJAK
Nakladnik: Mozaik knjiga, paviljon 6, štand 3d, 11d
13:00 FARRELL, Ivan Aralica
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul,  akademik Ivan Aralica, dr. sc. Damir Pešorda i urednica Miroslava Vučić. Ulomke iz romana čitat će Vedran Mlikota
Nakladnik: Školska knjiga
15:00 RJEČNIK HRVATSKIH ANIMALISTIČKIH FRAZEMA, skupina autora
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ivana Vidović Bolt, dr. sc. Branka Barčot, dr. sc. Željka Fink Arsovski, 
dr. sc. Barbara Kovačević, dr. sc. Neda Pintarić, dr. sc. Ana Vasung i urednica Emica Calogjera Rogić.
Nakladnik: Školska knjiga
16:00 PISAC I VLAST - POETIKA MARINA DRŽIĆA,  Slobodan Prosperov Novak
Knjigu će predstaviti dr. sc. Slobodan Prosperov Novak, dr. sc. Dubravka Brezak Stamać i urednica Miroslava Vučić.
Nakladnik: Školska knjiga
16:00  ČITATELJSKI KUTIĆ
voditeljica Dijana Čupić
Nakladnik: Alka Script d.o.o., paviljon 6, štand 13g
16:30 "SUPER BRENDOVI U IZDAVAŠTVU"
Seid Serdarević, nakladnik, Fraktura; Miroslava Vučić, glavna urednica, Školska knjiga
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
17:15  VRIJEME ZA PROMJENE”
Zvonko Čubrić, suvlasnik Hoću knjigu; Vanja Čučković, voditelj nabave, Znanje
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
18:00 INSTITUT RUĐER BOŠKOVIĆ: LJUDI I DOGAĐAJI (1950. – 2000.), Tanja Rudež, Krunoslav Pisk
Knjigu će predstaviti Tanja Rudež, dr. sc. Krunoslav Pisk, dr. sc. Tome Antičić,  dr. sc. Marijana Borić i urednica Jelena Lončarić.
Nakladnik: Školska knjiga
18:00 SIMO RAJIĆ: IZMEĐU HRVATA I SRBA
Nakladnik: Profil, paviljon 5
09.11.2017. (Četvrtak)

TERMIN

POZORNICA U PAVILJONU 6

10:00-12:00  KVIZ ZANJA ZA UČENIKE OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA - HIGH FIVE
Organizatori: Hrvatski kviz savez i Zagrebački velesajam
12:00-13:00 DODJELA NAGRADA SREDNJOŠKOLCIMA ZA NAJBOLJE ESEJE O KNJIGAMA IZ PROGRAMA KNJIŽEVNE MATINEJE FESTIVALA SVJETSKE KNJIŽEVNOSTI 2017
Organizator: Fraktura d.o.o.
13:00-14:00  PREDSTAVLJANJE NOVIH NASLOVA BIBLIOTEKE "NA TRAGU KLASIKA"
Organizator: Disput d.o.o.     
14:30-15:00  PROMOCIJA KRIMINALISTIČKOG ROMANA "SAVRŠENI USTROJ", autora Zorana Lisjaka
Organizator: Nakladnik Beletra
15:00-16:00  PREDSTAVLJANJE NOVITETA ALFINE BIBLIOTEKE "KNJIGA ZA MLADEŽ" (2017)
Urednik: Božidar Prosenjak
Organizator: Alfa d.d. Zagreb
16:30-17:00  PRAVI SE DA SI NORMALNA, autorica: Ana Dumančić
Doktorska krimi-komedija o prestižu, guruima, manipulaciji i komunikaciji, negdje u Hrvatskoj
Organizator: Nakladnik Beletra
16:00-16:30 ZNANSTVENO POPULARNA BIBLIOTEKA OBELISK  
Alenka Mirković-Nađ predstavlja kineskog pisca Ma Jiana i roman "Crvena prašina“
Organizator: AGM d.o.o.
17:00-17:30  PROMOCIJA KNJIGE: "KAKO SI GA TRAŽILA"
Organizator: Naklada Uliks d. o. o.
17:30-18:00  PROMOCIJA KNJIGE: "NAŠA TROJA“
Organizator: Naklada Uliks d.o.o
18:00-18:30 PROMOCIJA KNJIGE: "SAVJETI ZA PREŽIVLJAVANJE POSVOJENE DJECE"
Autori: Christel Rech-Simon, Fritz B. Simon
Organizator: Naklada Veble d.o.o.
18:30-20:00  GLAZBENA PROMOCIJA
Organizator: CMC- nacionalna glazbena televizija

TERMIN

 DVORANA NA KATU PAVILJONA 5

10:00-11:00  RADIONICA: OBLIKOVANJE GLINOM JUMPING CLAY
Organizator: Mozaik knjiga
11:15-12:15  DRUŽENJE S NIVES MADUNIĆ BARIŠIĆ
Organizator: Mozaik knjiga 
12:30-14.30  "ZVRKAONICA“, glumačko-pisateljsko-voditeljski susret
Voditelj Siniša Cmrk
Organizator: Alka Script d.o.o
17:00-18:30  AUKCIJA KNJIGA
Organizator: Antikvarijat Mali neboder Rijeka

TERMIN

PREMIUM PROGRAM - INTERLIBER 40 - DVORANA NA KATU PAVILJONA 5 

  PROTIV SVAKOGA PONEŠTO - Aktualni sati, predsjeda: Kruno Lokotar
15:30  STORYTELLING, SPIKING:
IVICA PRTENJAČA KAZUJE NA TEMU "KAKO SAM PRODAVAO NAKIT"
16:00  KURDISTAN: DRŽAVA I/ILI REVOLUCIJA
Predavanje: Jerko Bakotin i Nikola Kuprešanin
18:30  BORIS RAŠETA: "STALJINOVI UBOJICE; TITO I KRLEŽA“
Boris Rašeta i Goran Bogdan kao Mustafa Golubić
19:00-20:00  PREDSTAVLJANJE NAGRADE FRIC ZA FIKCIJSKU PROZU I PROGLAŠENJE 13 NASLOVA ŠIREG IZBORA
Goran Gavranović, Biljana Romić, Boris Rašeta i  Bojan Krištofić
Organizator: Zajednica nakladnika i knjižara

TERMIN

DOGAĐANJA NA IZLOŽBENOM PROSTORU

10:00 ŽELIM BITI ILUSTRATOR, Stéphane Nicolet
Knjigu će predstaviti Damir Brčić i urednica Emica Calogjera Rogić.
Nakladnik: Školska knjiga
12:00 TAJNA NAJBOLJIH PRIJATELJA, Hrvoje Kovačević
Knjigu će predstaviti dr. sc. Dubravka Težak, Željka Horvat-Vukelja, Hrvoje Kovačević i urednica Miroslava Vučić.
Nakladnik: Školska knjiga
12:00  KORNELIJA BENYOVSKY ŠOŠTARIĆ: BILJKE KOJE NJEGUJU
Nakladnik: Profil, paviljon 5
12:00 RAZGOVORNA RADIONICA S HANOM KLEIN, savjetnicom za odnose s javnošću "KAKO DO PR-a?"
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
13:00 SANDRA PAOVIĆ - ROĐENA DA POBJEĐUJE, Željko Žutelija 
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, Milan Čolić, Sandra Paović, Bruno Kovačević i urednica Miroslava Vučić.
Nakladnik: Školska knjiga
15:00 OSNOVE DIGITALNE FOTOGRAFIJE, Maja Strgar Kurečić
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, prof. dr. sc. Klaudio Pap, izv. prof. dr. art. Sandra Vitaljić, izv. prof. dr. sc. Lidija Mandić, izv. prof. dr. sc. Maja Strgar Kurečić i urednica Snježana Bakarić Palička.
Nakladnik: Školska knjiga
16:30  "FESTIVALI KOJI SE POSJEĆUJU"
Roman Simić, pisac i organizator festivala FEKP; Seid Serdarević, Festival svjetske književnosti, organizator i nakladnik, Fraktura
"MOŽE LI POEZIJA BITI BREND?", Robert Roklicer, scenarist i pisac, FRIKK - Jutro poezije i Željko Buklijaš, pjesnik; Marko Crnogorac, direktor prodaje i marketinga te član Uprave tvrtke Julius Meinl Bonfanti Hrvatska, #odapoeziji
"RAZGOVOR O RAZGOVORIMA", G TOČKA
Suorganizatori Vedrana Bibić, radnica u kulturi i Vladimir Šagadin, urednik i voditelj
Nakladnik:
Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
17:00  DRUŽENJE S KREŠIMIROM MIŠAKOM UZ POTPISIVANJE KNJIGA
Nakladnik: AGM, paviljon 6/štand B2
17:00 THEURGIA, Drago Štambuk
Knjigu će predstaviti akademik Tonko Maroević, Drago Štambuk i urednica Miroslava Vučić.
Nakladnik: Školska knjiga
18:00  MANI GOTOVAC: ĆUTIM TE
Nakladnik: Profil, paviljon 5
18:00 LUTKARSTVO I VELIKANI MODERNIZMA, Branka Rudman
Knjigu će predstaviti akademik Boris Senker, dr. sc. Dubravka Carić-Crnojević, dr. sc. Branka Rudman i urednica Miroslava Vučić.  
Nakladnik: Školska knjiga
18:00-20:00 ANITA ŠUPE: POTPISIVANJE KNJIGA
Nakladnik: Školska knjiga
10.11.2017. (Petak)

TERMIN

POZORNICA U PAVILJONU 6

11:00-12:00 PREDSTAVLJANJE KNJIGE "DOM IZA ŽICE"
autorica Jasminka Tihi Stepanić
Organizator: Naklada Ljevak d.o.o.
12:00-12:30 DODJELA KNIŽEVNE NAGRADE KOČIĆEVO PERO
Organizator: Zadužbina "Petar Kočić“, Banja Luka
13:00-14:00 OKRUGLI STOL
Hrvatska udruga školskih knjižničara
14:00-14:30 "KNJIGODAR“ - SVEČANA DODJELA PRIKUPLJENIH KNJIGA
14:30-15:30 ZAVRŠNA SVEČANOST TULUMA S(L)OVA
Hrvatska udruga školskih knjižničara
16:00-16:30 BIBLIOTEKA 100 NAJLJEPŠIH PRIČA IZ POVIJESTI KULTURA NA TLU HRVATSKE PREDSTAVLJA KNJIGU: "SEUSO-AUTOPSIJA JEDNOG SLUČAJA“
autor: Dino Milinović
Organizator: AGM d.o.o.  
16:30-17:00  HRVOJE ZALAR PREDSTAVLJA KNJIGU IGARA ZA DJECU I MLADEŽ: "BLJESKALICE, TUPSONI I DRUGI"
Organizator: Alka Script
17:00-17:30  PROMOCIJA KNJIGA UČENIKA: "A je li netko pitao učenike?“, polaznika programa Učimo učiti mentorice Maje Jerčić
Organizator: Element d.o.o.
17:30-18:00  PROMOCIJA NOVOG PORTALA ZA ELEKTRONIČKU KNJIGU
Organizator: MATE d.o.o
18:00-19:00 PREDSTAVLJANJE NOV KNJIGE: “HIMNA PORAŽENIH“, autor Mile Stojić
Organizator: VBZ d.o.o.
19:00-21:00 TRIBINA: "HRVATSKO KNJIŽARSTVO DANAS - PROBLEMI I PERSPEKTIVE"
Sudjeluju: Ivica Vuletić (knjižara Nova, Osijek), Dražen Dabić (Bibliofil, Zagreb), Mišo Nejašmić (Superknjižara, Zagreb), predstavnik knjižara Znanje, predstavnik knjižara Hoću knjigu, predstavnik knjižara V.B.Z.
Organizator: Zajednica nakladnika i knjižara

TERMIN

DVORANA NA KATU PAVILJONA 5 

10:00-11:00 RADIONICA S ILUSTRATORICOM ŽELJKOM MEZIĆ
Organizator: Mozaik knjiga 
12:00-14:00 "ZVRKAONICA“, glumačko-pisateljsko-voditeljski susret
Voditelj Siniša Cmrk
Organizator: Alka Script d.o.o.

TERMIN

DVORAN BRIJUNI 

12:00-14:00 ZVRKAONICA“, glumačko-pisateljsko-voditeljski susret
Voditelj Siniša Cmrk
Organizator: Alka Script d.o.o

TERMIN

PREMIUM PROGRAM - INTERLIBER 40 - DVORANA NA KATU PAVILJONA 5 

11-00-13:00 OKRUGLI STOL O NAKLADNIŠTVU
Organizatori: Sveučilište u Zadru - Odjel za informacijske znanosti, Goethe Institut, Zajednica nakladnika i knjižara
Gost - ugledni stručnjak i poznavatelj nakladničke industrije - Bernhard Fetsch
Sudjeluju : predstavnici nakladničkih kuća u Hrvatskoj 
13:00-14:00 RADIONICA SA STUDENTIMA NAKLADNIŠTVA IZ OSIJEKA, ZAGREBA I ZADRA  
Sudjeluju: Gordana Sfeci, Nenad Bartolčić, Anita Šikić, Kristijan Vujičić
Organizator: Zajednica nakladnika i knjižara
  PRIČAMO O ČITANJU - između redaka vas vodi Adriana Piteša
17:00  ZAŠTO SU (NAM) VAŽNE ZNANSTVENE KNJIGE? Dario Hrupec, Tanja Rudež i Ognjen Strpić
18:00  ŠTO ŽENE ŽELE... ČITATI: OD ERICE JONG DO ELENE FERRANTE I LENE DUNHAM
Irena Lukšić, Višnja Vukašinović (Pentić)
19:00 O ČITANJU: GORAN BOGDAN, OGNJEN SVILIČIĆ
Organizator: Zajednica nakladnika i knjižara

TERMIN

DOGAĐANJA NA IZLOŽBENOM PROSTORU

10:00 ŽELIM BITI PISAC, Hubert Ben Kemoun
Knjigu će predstaviti Željka Horvat-Vukelja i urednica Emica Calogjera Rogić.
Nakladnik: Školska knjiga
11:00-12:30 PROGRAM PREDSTAVLJANJA NOVIH NASLOVA ŠKOLSKE KNJIGE I LUMEN IZDAVAŠTVA
11:30  POTPISIVANJE KNJIGE "IN A SENTIMENTAL MOOD" IVANE BODROŽIĆ
Nakladnik: Sandorf
12:00 "KULTURA MEANS BUSINESS"
mr. sc. Sanja Rocco, voditeljica studija Menadžment i produkcija u kulturi, Visoka poslovna škola Zagreb,
profesorica Dorotea Milas, mag. phil. et. mag. rel.
(Prva godina studija) Lucija Prlić studentica - Visoka poslovna škola Zagreb - Menadžment i produkcija u kulturi
“KULTURA MEANS BUSINESS" gostuju učenici Privatna umjetnička gimnazije
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
13:00 STVARANJE HRVATSKE DRŽAVE 1991. – MINISTARSKA SJEĆANJA, Davorin Rudolf
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, akademik Nenad Cambj, akademik Davorin Rudolf i urednik Deniver Vukelić. 
Nakladnik: Školska knjiga
14:00  "POLA SATA IZ KUTA ORGANIZATORA"
Dina Grozdanović Poštolka, voditeljica projekta, Interliber
paviljon 6, štand 7g
14:00 VLADA DEMOKRATSKOG JEDINSTVA - Istina o Vukovaru i škola demokracije u Hrvatskoj, Franjo Gregurić
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, dr. sc. Zdravko Tomac, akademik Davorin Rudolf, dr. sc. Franjo Gregurić te urednici Zdravko Milinović i Deniver Vukelić.
Nakladnik: Školska knjiga
14:00-15:00  DRUŽENJE S AUTORICOM SANJOM PILIĆ
Nakladnik: Mozaik knjiga paviljon 6, štand 3d, 11d
15:00-16:00  DRUŽENJE S AUTOROM TOMISLAVOM ŠOVAGOVIĆEM
Nakladnik: Mozaik knjiga, paviljon 6, štand 3d, 11d
15:30 LADO – HRVATSKA TRADICIJSKA GLAZBALA I SASTAVI, Irena Miholić i Ivan Ivančan
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, Krešimir Dabo, dr. sc. Irena Miholić, Ivan Ivančan i urednica Miroslava Vučić uz nastup orkestra Ansambla Lado.
Nakladnik: Školska knjiga
16:00  NAJAVA NAGRADE: "FUL KULTURNO" ZA NAJBOLJE BRENDIRANI NISKOBUDŽETNI DOGAĐAJ U KULTURI:
Lea Brezar, CEO Superbrands Hrvatska i Slovenija,
Vesna Sekalec, direktorica projekta  Superbrands,
Sandra Pocrnić Mlakar, članica žirija 
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
16:00-20:00   DRUŽENJE S AUTORICOM SANJOM POLAK
Nakladnik: Mozaik knjiga, paviljon 6, štand 3d, 11d
16:00  ČITATELJSKI KUTIĆ
voditeljica Dijana Čupić
Nakladnik: Alka Script d.o.o., paviljon 6, štand 13g
17:00  "POSAO KOJI JE IZNJEDRIO KNJIGU", Kristina Ercegović, Business Café
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
17:00  dr. KENAN CRNKIĆ - DRUŽENJE S ČITATELJIMA  
Nakladnik: FOKUS KOMUNIKACIJE d.o.o., pav. 5 /  štand Profil
18:00 IVAN ALERIĆ -   DRUŽENJE S ČITATELJIMA I POTPISIVANJE KNJIGA
Nakladnik: AGM, d.o.o., paviljon 6, štand B2
18:00 DOBRO ORGANIZIRANI DOM - KNJIGA KORISNIH SAVJETA, Tony Hammersley
Knjigu će predstaviti Mirjana Mikulec i urednica Miroslava Vučić.
Nakladnik: Školska knjiga
11.11.2017. (Subota)

TERMIN

PROGRAM DOGAĐANJA NA POZORNICI U PAVILJONU 6

10:30-11:00 PROMOCIJA KNJIGE VELIKE AVANTURE MALOG OREHOVIĆA 
Organizator: Naklada Uliks
11:00-11:30  PREDSTAVLJANJE ŠKOLSKE GRAMATIKE HRVATSKOG JEZIKA INSTITUTA ZA HRVATSKI JEZIK I JEZIKOSLOVLJE
Organizator: Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje 
12:00-13:00  PREDSTAVLJANJE AUTORA: MIRJANA KRIZMANIĆ
 Organizator: VBZ
13:00-13:30  PREDSTAVLJANJE KNJIGE: "ISLAM I LJUDSKA PRAVA"
 Organizator: Ahmadija muslimanski džamat
14:00-14:30  PROMOCIJA MONOGRAFIJE "25 GODINA ZAJEDNICE SUSRETA O RADU HUMANITARNE ORGANIZACIJE    
Promotor: Željko Petković, predstojnik Vladinog ureda za zlouporabu droga i dr. Ivan Ćelić, specijalist psihijatar, potpredsjednik saborskog odbora za zdravstvo i socijalnu politiku 
Organizator: Zajednica Susret
14:30-15:00  "SAVRŠENI USTROJ“, autor: Zoran Lisjak:
Kriminalistički roman u stilu Dana Browna sa mjestom radnje u Londonu i u Dubrovniku
Organizator: Nakladnik Beletra
15:00-15:30 PROMOCIJA KNJIE : "POVIJEST KARTANJA U HRVATA“
Autor: dr.sci. Slavko Mrkoci
Organizator: MOSTA NOVE TEHNOLOGIJE D.O.O.
15:30-16:00 PROMOCIJA: MOJ INTERAKTIVNI PRIRUČNIK ZA OSOBNI I PROFESIONALNI RAZVOJ TIP OF THE WEEK #1
autori: Petar Lazarov, Kalin Babušku
Organizator: Naklada Nika
16:00-16:30  PROMOCIJA 40. IZDANJA KNJIGE "PUT KRISTU“     
Organizator: Znaci vremena
16:30-17:00  PROMOCIJA KNJIGE: MATEMATIČKE OSNOVE STATISTIKE, autor Kristijan Iličić
Organizator: Element, d. o. o.
17:00-17:30  PROMOCIJA KNJIGE ANE DUMANČIĆ: "PRAVI SE DA SI NORMALNA"
Doktorska krimi-komedija o prestižu, guruima, manipulaciji i komunikaciji, negdje u Hrvatskoj
Organizator: Nakladnik Beletra
17:30-18:00  PREDSTAVLJANJE KNJIGE: “RAČUNALNO RAZMIŠLJANJE I PROGRAMIRANJE U PYTHONU“
Autori: Leo Budin, Predrag Brođanac, Zlatko Markučič, Smiljana Perić, Dejan Škvorc, Magdalena Babić
Organizator: Element d.o.o.
18:00-18:30  PROMOCIJA SEDAM GODINA BIBLIOTEKE U PRVOM LICU
Organizator: Mala zvona d.o.o.
18:30-19:30  PROMOCIJA BICIKLISTIČKOG VODIČA
Organizator: Mozaik knjiga
20:00 sati DODJELA NAGRADE OVCA U KUTIJI ZA NAJBOLJU HRVATSKU SLIKOVNICU
Organizator: Knjiga u centru  

TERMIN

DVORANA NA KATU PAVILJONA 5

11:00-12:30  ŠKOLA CRTANJA STRIPA ZA DJECU
Udruga Crtani romani šou
16:00-17:30  ŠKOLA CRTANJA STRIPA ZA DJECU
Udruga Crtani romani šou

TERMIN

PREMIUM PROGRAM - INTERLIBER 40 - DVORANA NA KATU PAVILJONA 5 

  USUSRET PETNAESTOGODIŠNJICI BIBLIOTEKE BOOKMARKER NAKLADE LJEVAK, vodič kroz tribine i razgovore o aktualijama: Kristijan Vujičić
17:00 LJUDI U POKRETU: Fenomen izbjeglištva u suvremenom svijetu. Ivana Dragičević i Duško Petrović
18:00 ZAŠTO ČITATI EAGLETONA: Od marksizma preko teorije kulture do religije. Nadežda Čačinovič i Leonardo Kovačević
19:00 '68. - UZROCI I POSLJEDICE: Studentski protesti nekada i danas, Hrvoje Klasić i Emirat Asipi (student povijesti)
Organizator: Zajednica nakladnika i knjižara

TERMIN

DOGAĐANJA NA IZLOŽBENOM PROSTORU

10:00-12:00 ANA BUČEVIĆ: POTPISIVANJE KNJIGA
Nakladnik: Školska knjiga
12.00 ŠPILBERK, Hrvoje Hitrec
Knjigu će predstaviti dr. sc. Helena Sablić-Tomić, Hrvoje Hitrec i urednica Miroslava Vučić. Ulomke iz romana  čitat će glumac Vedran Mlikota.
Nakladnik: Školska knjiga
12:00  "ČITA SE O DUHOVNOSTI” razgovor s autoricom Danielom Uzelac
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
12:00-13:00  DRUŽENJE S ILUSTRATOROM TOMISLAVOM TORJANCEM
Nakladnik: Mozaik knjiga, paviljon 6, štand 3d, 11d
13:00 IGOR MANDIĆ: "PREDSMRTNI DNEVNIK"
Druženje s autorom i potpisivanje knjiga
Nakladnik: V.B.Z., paviljon 5
13:00 MULTIMEDIJSKA DIDAKTIKA, Milan Matijević i Tomislav Topolovčan
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, dr. sc. Višnja Rajić, prof. dr. sc. Milan Matijević, dr. sc. Tomislav Topolovčan i urednica Slavenka Halačev.
Nakladnik: Školska knjiga
14:00-15:00  DRUŽENJE S KNJIŽEVNIM DVOJCEM LARI MARI
Nakladnik: Mozaik knjigapaviljon 6, štand 3d, 11d
15:00 sati "KOLIKO SE I ŠTO SE U HRVATSKOJ ČITA?"
pokazatelji čitanosti - istraživanje tržišta - Josip Tvrtković, MSc., CEO Croatia VALICON
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
15:00 LEKSIKON HRVATSKOG SREDNJOVJEKOVLJA, Franjo Šanjek i suradnici
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, akademik Franjo Šanjek, dr. sc. Branka Grbavac i urednik Deniver Vukelić.
Nakladnik: Školska knjiga
15:00-16:00 sati GOSTOVANJE AUTORA; JULIJANA MATANOVIĆ, PAVAO PAVLIČIĆ, GORAN TRIBUSONA
Nakladnik: Mozaik knjigapaviljon 6, štand 3d, 11d
16:00 sati "ŠTO SE ČITA?" Tatjana Barat, suradnica Čitaj knjigu
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
16:00 DA ZAĐE MJESEC, DA IZAĐE SUNCE, 
IMOTSKA KNJIGA, Petar Gudelj
Knjige će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, Petar Gudelj, Ervin Jahić, Vedran Mlikota i urednica Miroslava Vučić.
Nakladnik: Školska knjiga
17:00 sati "RAZGOVOR O ČITANOSTI KROZ PRIZMU KNJIŽEVNE KRITIČARKE", Jagna Pogačnik, književna kritičarka
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
17:30 POVIJEST, VJERA I KULTURNA BAŠTINA U IMOTI, fra Jozo Grbavac
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, Petar Gudelj, fra Nediljko Šabić, fra Jozo Grbavac, Milan Bešlić,  
mons. Juraj Kolarić, Vedran Mlikota te urednici Miroslava Vučić i Deniver Vukelić.
Nakladnik: Školska knjiga
18:00 sati IVAN ALERIĆ - druženje s čitateljima i potpisivanje knjiga
Nakladnik: AGM, d.o.o., paviljon 6, štand B2
12.11.2017. (Nedjelja)

TERMIN

POZORNICA U PAVILJONU 6

12:00-13:00  PREDSTAVLJANJE NOVIH STRIPOVA MALA TIKI, autor: Krešimir Biuk
Organizator: Udruga Crtani romani šou
14:00-15:00  PREDSTAVLJANJE NOVIH STRIPOVA DENI SPARINA, autor: Krešimir Biuk
Organizator: Udruga Crtani romani šou
17:00-17:30 PROMOCIJA KNJIGE NORDIJSKA MITOLOGIJA, autora Neil Gaimana
Organizator: Nakladnik Mitopeja

TERMIN

DVORANA NA KATU PAVILJONA 5 

11:00-12:30 ŠKOLA CRTANJA STRIPA ZA DJECU
Udruga Crtani romani šou
15:00-16:30  ŠKOLA CRTANJA STRIPA ZA DJECU
Udruga Crtani romani šou

TERMIN

PREMIUM PROGRAM - INTERLIBER 40 - DVORANA NA KATU PAVILJONA 5 

  SVIJET IDE DALJE, vodič: Gordana Farkaš Sfeci
16:00 Kristian Novak, Kruno Lokotar i Nina Violić o knjizi i kazališnoj predstavi Ciganin, ali najljepši
17:00 Izvlačenje dobitnika nagradne igre "OceanMore te vodi u ZKM“
17:15 Razgovaramo s piscem Zoranom Roškom i prevoditeljicom Viktorijom Šantić o PISCU KOJEG NEMA        
18:00  Obožavateljice o zbirci priča Lucije Berlin Priručnik za spremačice. Vjera Balen i Jelena Jindra
18:30  Nastup ½ grupe Boa, pjevamo Dnevnik putovanja, skice ostanka
Organizator: Zajednica nakladnika i knjižara

TERMIN

DOGAĐANJA NA IZLOŽBENOM PROSTORU

11:00 LIJEPA NAŠA DOMOVINO - SLIKOVNICA O HRVATSKOJ HIMNI, ilustratorica Marsela Hajdinjak
Slikovnicu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, Marijana Pintar, Marsela Hajdinjak i urednica Emica Calogjera Rogić uz nastup dječjeg zbora „Genijalci” iz Zagreba.
Nakladnik: Školska knjiga
11:00 SULI U AVANTURI, Maja Šimleša, Sven Nemet
Nakladnik: Profil, paviljon 5
Popodne POTPISIVANJE KNJIGE: KALENDAR MOG DJETINJSTVA, autor Đorđe Balašević
Nakladnik: Balbelo, paviljon 6, štand 17b
12:00  JURA I KUCKALO PROTIV DOSADE
Nakladnik: Profil, paviljon 5
12:00-13:00  DRUŽENJE SA ILUSTRATOROM TOMISLAVOM TORJANCEM
Nakladnik: Mozaik knjiga
12:30 SVAKA JE MRVICA VAŽNA - 120 PRIČA ZA DJECU, Marica Milčec
Zelene slikopriče, Željka Horvat-Vukelja
Knjige će predstaviti Matilda Bulić, Željka Horvat-Vukelja, Marica Milčec, Branka Hollingsworth Nara i urednica Snježana Marić uz nastup dječjih zborova „Kikići” i „Genijalci” iz Zagreba.
Nakladnik: Školska knjiga
14:00 #druženje s spisateljicom Rosie Kugli
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
14:40 #druženje s blogericom Alis Marić, Čitaj knjigu
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
15:30  #druženje s piscem Ivanom Jozićem
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
16:10 #druženje s piscem Brunom Šantekom
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
17:00  "SAMOIZDAVAŠTVO: PREDNOSTI I ZAMKE", sa spisateljicom i pjesnikinjom Leom Brezar  
Nakladnik: Dhar media, Ful kulturno punkt, paviljon 6/štand 7g
17:00  CRVENA VODA, Jurica Pavičić
Nakladnik: Profil, paviljon 5