Stručni i prateći program
18.10.2018. (Četvrtak)
10.00 MEDNI DORUČAK
Ministarstvo poljoprivrede RH, Hrvatska poljoprivredna agencija, Hrvatski pčelarski savez
Paviljon 5, uz Veliku dvoranu
11.00-17.00 KONFERENCIJA:
BUDUĆNOST ZAJEDNIČKE POLJOPRIVREDNE POLITIKE EUROPSKE UNIJE
s osvrtom na dosadašnju provedbu Programa ruralnog razvoja u Republici Hrvatskoj
Kongresna dvorana
15.30  PANEL RASPRAVA
Nepoštena trgovačka praksa:  pravni okvir u RH, stanje i pristup rješavanja te iskustva EU
Ministarstvo poljoprivrede RH i Zagrebački velesajam 
Kongresna dvorana 
12.00 DJEČJI DAN - Edukativni program za učenike
  • Upoznajmo pčele i njihove proizvode
  • Slikovnica "Pčelica"
  • "Naš pčelinjak" - djeca crtaju pčele i košnice -  izložba oslikanih košnica
Organizator: Hrvatsko apiterapijsko društvo
Paviljon 5, uz Veliku dvoranu
15.00-16.00 Radionica sirove hrane - Rawferero torta 
Mihaela Brijak, RawSweets by Mihaela
Paviljon 5, otvorena pozornica
16.00-17.00  Radionica kuhanja
Tvrtko Gačić, ENZITA
Paviljon 5, otvorena pozornica
16.00-17.00  Na koji način djeluju biljke i čemu služe
Davor Jelisić,  ARKA NAŠA
Paviljon 5, mala dvorana
17.00-18.00 Važnost i utjecaj cjelovitih žitarica, samim tim i cjelovitog kruha u ljudskoj prehrani
Branimir Komesar, ARKA NAŠA 
Paviljon 5, otvorena pozornica
17.00-18.00 Priča o izradi domaćeg kruha
Voditelji: Željka Tokić i Dan Šercar, Eko-Etno HTA
Paviljon 5, mala dvorana
18.00-19.00 Meditacija sa mantrom 
Jadranka Pešt M.D.
Paviljon 5, mala dvorana
18.00-19.00 Saznajte sve o čudesnom djelovanju Aloe Vere najljekovitije biljke na našoj planeti
Andrea Čovran, Udruga Vestigium
Paviljon 5, otvorena pozornica
19.10.2018. (Petak)
08.00-16.00
(pauza od 11.00-13.00)
Tečaj: Prakse u ekološkom uzgoju 3 (2018-84-01-65-21-0001)
Napomena: Obaveza izobrazbe za korisnike mjere 11. Ekološki uzgoj - obaveznih 6 h za 2018, ostali prema interesu
Predavači: Marija Ševar, Dario Padro, Marijan Mavračić, Joško Bubalo
Hrvatska poljoprivredno-šumarsko savjetodavna služba
Dvorana Cres
11.00 PANEL RASPRAVA:
POLJOPRIVREDNI I PREHRAMBENI PROIZVODI - JESU LI HRVATSKI BREND?
Kongresna dvorana 
11.00-12.00 Miostatski test i wingwave metoda (interaktivna radionica i predavanje)
Katarina Gojdanić, Holistic coaching i NLP
Paviljon 5, mala dvorana
11.00-12.00 Radionica "Zdravo kuhanje u Thermomixu"
Maja Matov i Branka Dervišević, PARNAD d.o.o 
Paviljon 5, otvorena pozornica
12.00-13.00 Dodjela potvrda o završenom tečaju pčelarstva
Gradski ured za branitelje, Udruga za kreativni socijalni socijalni rad, Hrvatsko apiterapijsko društvo
Paviljon 5, otvorena pozornica
12.00-12.30 Tečaj osobnog razvoja
Gordana Krot i Mario Krot, Centar Atma Menti
Paviljon 5, otvorena pozornica
12.30-13.00 Kanaliziranje energije anđela 
Rada Kosanović, Centar Horus
Paviljon 5, mala dvorana
13.00-13.45  Platforma Lifesupporta - kako osnažiti umrežavanje stručnjaka
Zajedničko predavanje MARA I IVANA
Paviljon 5, mala dvorana
13.00-14.00 Superjunačka hrana
Super Danko, ARKA NAŠA
Paviljon 5, otvorena pozornica
14.00-15.00 Mini radionica: 
Višeizvorsko financiranje LAG-ova - usporedba sadašnjeg i narednog programskog razdoblja u HR i EU 
Milan Medić,  LEADER MREŽA HRVATSKE
Paviljon 5, mala dvorana
15.00-16.00 Radionica kuhanja 
Tvrtko Gačić, ENZITA
Paviljon 5, otvorena pozornica
15.00-17.00 Stručni skup: "HRANA  i/ili LIJEK“
Uvod: Predstavljanje novih i tržno prepoznatljivih prirodnih proizvoda od specijalnih biljaka

Program prirodnih proizvoda od konoplje i ostalih specijalnih biljaka, kao hrana i/ili lijek i/ili kozmetika
Udruga KrONOPLJA i razni proizvođači

Kronoplja u Hrvatskoj 2012-2018. – Godine iskustva i rezultata
POSLOVNI MODEL za razdoblje 2018 - 2020- EKO POLJOPRIVREDE
Udruga KrONOPLJA, Predavač: Gordan Masnjak, predsjednik Udruge KrONOPLJA

Zdravo TLO-Zdrava VODA- Zdrava HRANA-Zdrav ČOVJEK. Vrijedi li?
Predavači: Prof. dr.sc. Ivica Kisić, Agronomski fakultet, Sveučilište u Zagrebu, Zavod za opću proizvodnju bilja, Dragica Tresk Penezić, dipl. ing. agr.,viša stručna savjetnica, Savjetodavna služba u Krapinsko-zagorskoj županiji

"SJAJ U TRAVI"
MEDICINA, FARMACEUTIKA, KOZMETIKA –SVIJET OKO KONOPLJE!
Predavači: Prof.dr.sc. Ognjen Brborović, Medicinski fakultet,Sveučilište u Zagrebu, Zavod za farmakologiju, Saša Bajlo, Udruga Medicinska konoplja

“INDUSTRIJSKI I MEDICINSKI CANNABIS –ISKUSTVA IZ EUROPE I SVIJETA''
KOZMETIKA KOJA SE JEDE? ili hrana s posebnom namjenom? Što je kozmetika? Što je hrana? Kako to određujemo? Kako to ispitujemo? 
Predavači: dr.sc. Marinko Petrović, Nastavni zavod za javno zdravstvo“ Dr. Andrija Štampar“, Dubravka Gabrić, dipl.ing., kemičar i fitoaromaterapeut, Fitoderm d.o.o.

Radionica: FITOAKADEMIJA - Sve što ne znamo? 
BILJKE oko/ZA NAS – Hrana i/ili Lijek? CROnopljaUP – FITO UP - SMART UP your life !
Voditelj: Gordan Masnjak,  dipl.org. i ing el.teh. Udruga KrONOPLJA, predsjednik Predavač: Ivo Bačlija, dipl. ing. agr.,Matičnjak sativa, uzgoj i prerada konoplje i ljekovitih bilja

Hladno prešana i destilirana ulja - CBD i Med se ljube!
Predavač: Mladen Falamić , Protect Pharma d.o.o, uzgajivač i prerađivač konoplje

Konoplja: Cvijetom i listom do CBD ulja – osobna i poslovna iskustva
Predavač: Josip Plavec, HERBIO PLUS d.o.o., uzgajivač i prerađivač konoplje

Konoplja : kroz granice - bez granice – osobna i poslovna iskustva.

Napomena: na štandu Udruge KrONOPLJA poseban program radionica „KRUG za KONOPLJU“
Paviljon 5, mala dvorana
16.00-17.00 Priprema burgera s tri vrste peciva: crveno, zeleno i žuto
Marko Lučić, PIK Vrbovec
Paviljon 5, otvorena pozornica
17.00-18.00 Prezentacija kuhanja: "Brze i ukusne vege-paštete"
Željka Tokić, Eko-Etno HTA
Paviljon 5, mala dvorana
17.30-19.00 ZVUČNA KUPKA 
Silvana Leskovar, PREMA VAMA I SURADNICI
Dvorana Brijuni, Južni ulaz, 1. kat
18.00-19.00 Aloe Vera u pedijatriji
Andrea Čovran, Udruga Vestigium
Paviljon 5, otvorena pozornica
18.00-19.30 Predavanje: PSIHONAUTIKA: Povijest enteogena na Zapadu
Ratko Martinović
Paviljon 5, velika dvorana
19.00-20.00 AURA CLEANSING MEDITATION, MEDITACIJA ZA ČIŠĆENJE AURE 
Predavač: Jadranka Pešt, MD
Dvorana Brijuni, Južni ulaz, 1. kat
19.00-20.00 Radionica mineralnog make-upa Lily Lolo 
Ivana Loina, dermokozmetičar i profesionalni make-up artist, Bio Boutique
Paviljon 5, Otvorena pozornica
 
20.10.2018. (Subota)
11.00-14.30 Okrugli stol: SVIJET BIODINAMIKE - potencijali i izazovi
Centar dr. Rudolf Steiner
Paviljon 5, velika dvorana
11.00-13.00 ANĐEOSKA RADIONICA: Rasterećenje srca anđeoskom energijom 
Voditelj radionice: Boris Surić - Reiki majstor, medij i čitač anđeoskih karata
Dvorana Brijuni, Južni ulaz, 1. kat
11.00-17.00 3 Simpozij Apiterapija - očuvanje zdravlja pčelinjim proizvodima
Hrvatsko apiterapijsko društvo
Dvorana Cres
11.00-12.00 Predavanje: Zašto smo sve bolesniji 
Goran Radovanić & VerVita. Poklon jedna knjiga “Tajna zdravlja“ autora G. Radovanića!
Paviljon 5, otvorena pozornica
11.30-12.00 Moringa oleifera - čudesno drvo života , Laura Bogadi Paviljon 5, mala dvorana
12.00-13.00 Izrada prirodnih zubnih pasta, Mary Novosel Paviljon 5, otvorena pozornica
12.00-13.00 Geomantija Zemlje, pozitivna mjesta i iscjeljivanje
Voditelj: Dan Šercar, Eko-Etno HTA
Paviljon 5, mala dvorana
13.00-13.30 Predstavljanje Škole energetskog i duhovnog iscjeljivanja 
Goran Malić, Rada Kosanović, Gordana i Mario Krot
Paviljon 5, velika dvorana
13.00-13.45 Bachove cvjetne kapi- vibracija radosti (predavanje i mogućnost upoznavanja s proizvodom)
Ozrenka Kamber, Soul Art
Paviljon 5, mala dvorana
13.00-14.00 Vegetarijanstvo -Veganstvo (AHIMSA – nenasilna prehrana)
Devarsi Narada das (Dalibor Marić), Vegehop
Paviljon 5, otvorena pozornica
13.00-15.00 ISCJELJUJUĆA RADIONICA: DOP iscjeljenje (Dopusti, Otpusti, Prepusti) 
Voditelj radionice: Ivan Bavčević, osnivač Centra Svijesti i Škole Svjesnosti
Dvorana Brijuni, Južni ulaz, 1. kat
13.30-14.30 Demonstracija specijalnih sposobnosti Yoga učitelja
Alok Kumar Swain (India, New Delhi)
Paviljon 5, velika dvorana
14.00-14.30 OM chanting – iscjeljivanje uz pomoć zvuka OM
Voditeljica: Dunja Kosanović, Bhakti Marga
Paviljon 5, otvorena pozornica
14.00-15.00 Radionica: Podsvjesno crtanje, Sanja Mandić  Paviljon 5, mala dvorana
14.30-15.30 Hodanje po žeravici
Neven Carin, Iscjelitelj-Prirodne metode iscjelivanja
Paviljon 5,velika dvorana
15.00-16.00 AURA CLEANSING MEDITATION, MEDITACIJA ZA ČIŠĆENJE AURE 
Predavač: Jadranka Pešt, MD
Dvorana Brijuni, Južni ulaz, 1. kat
15.00-16.00 Predavanje: Izlazak iz zone sigurnosti (komfora)
Viktor Janković
Paviljon 5, mala dvorana
15.00-17.00 Predstavljanje projekta "Rastimo zajedno"
Radionica kuhanja /Tvrtko Gaćić, ENZITA
Paviljon 5, otvorena pozornica
15.30 Subota popodne na rubu znanosti - Krešimir Mišak i gosti
Nevidljive stvarnosti

Sažeci o gostima (download)
  • FENOMEN IZVANZEMALJSKIH OTMICA - Tamara Vrančić Sokač
  • VODA – informacijski i komunikacijski kapaciteti - Ninoslav Novak
  • NEVIDLJIVE STVARNOSTI – U OBJEKTIVU - Krešimir Mišak
  • PIANO MEDICINE - UTJECAJ GLAZBE NA POBOLJŠANJE ZDRAVLJA - Josip Joe Meixner
Paviljon 5, velika dvorana
16.00-17.00 Predavanje: Prednosti prirodne kozmetike 
Vanja Mihun, liječnik prirodne medicine  i make-up artist, Bio Boutique
Paviljon 5, mala dvorana
16.00-17.00 Radionica opuštajuće meditacije: Bez problema do rješenja
Ivana Radić, Business Therapist, Present communications i Mirjana Petković, Life Coach, Lakoća življenja
Dvorana Brijuni, Južni ulaz, 1. kat
17.00-17.40 Družionica s Anđelima ( meditacija)  
Ozrenka Kamber, Soul Art 
Paviljon 5, mala dvorana
17.00-18.30 ZVUČNA KUPKA
Silvana Leskovar, PREMA VAMA I SURADNICI
Dvorana Brijuni, Južni ulaz, 1. kat
17.00-18.00 MEDICINA STANOVANJA (opasni kradljivci energije unutar stambenog i poslovnog prostora) 
Voditeljica Gordana Draganić, licencirana radiestezistica i gost Saša Zelepugin
Paviljon 5, otvorena pozornica
17.40-18.30 Predavanje: Primjena terapije divljim pelinom - Moxibustiona 
Davor Dženanović, Lux Amin
Paviljon 5, mala dvorana
18.00-19.00 Prehrana za koju smo stvoreni 
Dalibor Petrinić & VerVita
Promotivna cijena knjige!
Paviljon 5, otvorena pozornica
18.30-19.00 Kako probuditi osobnu moć, Miroslav Skender Paviljon 5, mala dvorana
18.30-20.00 KUNDALINI YOGA 
Cornelia Džepina Burić i Silvana Leskovar
Dvorana Brijuni, Južni ulaz, 1. kat
19.00-20.00 Aloe vera - detoksikacija i regulacija tjelesne težine i utjecaj aloe vere na mišićno koštani sustav 
Andrea Čovran, Udruga Vestigium
Paviljon 5, otvorena pozornica
22.30-06.00 NOĆ GONGOVA - GONG PUJA 
Gong Centar Prema Vama i suradnici
Dvorana Brijuni, Južni ulaz, 1. kat
21.10.2018. (Nedjelja)
11.00-15.00 Mirne meditacijske vježbe 
Voditeljica: Jadranka Maloseja, FALUN DAFA UDRUGA HRVATSKE
Dvorana Brijuni, Južni ulaz, 1. kat
11.00-12.00 HIPNOZA kao terapija i lijek
Josip Jelić sa suradnicima: Slavko Sambolec i Boris Buden
Paviljon 5, velika dvorana
11.00-15.00 BESPLATNI SEMINAR:
Osnove Su Jok terapije 
(osnovni korespondentni sistemi na šakama i stopalima)
Terapije za svakoga
Predavač: Prof. Vera Đorđević, licencirani međunarodni predavač Su Jok terapije
Dvorana Cres
11.00-12.00 "Aromaterapija čarolija eteričnih ulja", Saša Radulović Paviljon 5, otvorena pozornica
11.00-12.00 Predavanje:
Kako nam alpha-omega voda može pomoći u uravnoteženju naše fizičke, emotivne i duhovne razine

Voditeljica: Dunja Kosanović, Bhakti Marga
Paviljon 5, mala dvorana
12.00-13.00  Tehnikama disanja do zdravlja – sat tehnike disanja i vođena meditacija 
Katarina Bolfek, Shakti centar
Paviljon 5, mala dvorana
12.00-13.00 Izrada api preparata, Gordana Hegić
Radionice:
- Izrada api preparata (raznih mednih mješavina koje možete izraditi u vlastitoj kuhinji),
- api kozmetike (medena krema i dr) te apiaromaterapijskih pripravaka, Hrvatsko apiterapijsko društvo
Paviljon 5, otvorena pozornica
13.00-14.00 Predavanje: Hladno prešani sokovi i destilirana voda, Miroslav Juraj & VerVita 
(poklon - 1 osoba dobiti će vaučer popust od 50% za sokovnik ili destilator po izboru)
Paviljon 5, otvorena pozornica
14.00-15.00 Platforma Lifesupport - kako osnažiti umrežavanje stručnjaka 
Zajedničko predavanje MARA I IVANA 
Zatvoreno predavanje za sve sudionike i izlagače sajma
Paviljon 5, velika dvorana
14.00-15.00 Maslinovo ulje u službi zdravlja
Dragica Parenta, OPG Dragica Parenta, DONJE BILJANE, Benkova
Paviljon 5, velika dvorana
14.30-16.30 Kodirane kartice potencijala životonosnog softwera 
Stjepan Brezović 
Paviljon 5, mala dvorana
15.00-16.00 Vegetarijanstvo-veganstvo (AHIMSA - nenasilna prehrana)
Dervasi Narada das (Dalibor Marić), Vegehop
Paviljon 5, otvorena pozornica
15.00-17.00 Opusti se i dopusti da ti Život da sva rješenja - Duhu u tebi je sve moguće 
Predavač: Ivan Bavčević, osnivač Centra Svijesti i Škole Svjesnosti
Paviljon 5, velika dvorana
15.00-17.00 Vinyasa flow, Aleksandra Hinić Dvorana Brijuni, Južni ulaz, 1. kat
16.00-17.00 JOGA NIDRA 
Voditeljica: Sanja Hrvoić, učiteljica
Dvorana Brijuni, Južni ulaz, 1. kat
16.00-17.00 Radionica kuhanja, Tvrtko Gačić, ENZITA Paviljon 5, otvorena pozornica
16.30-17.00 Bez problema do rješenja, predstavljanje knjige i radionica 
Ivana Radić i Mirjana
Paviljon 5, mala dvorana
17.00-18.00 AURA CLEANSING MEDITATION, MEDITACIJA ZA ČIŠĆENJE AURE
Predavač: Jadranka Pešt, MD
Dvorana Brijuni, Južni ulaz, 1. kat
17.00-18.00 Izrada prirodnih bombona, Mary Novosel Paviljon 5, otvorena pozornica
17.00-18.00 Kvantna harmonizacija i psihokomunikacija (QH) - interaktivno predavanje
Ivana Hofman, Health coach  
Paviljon 5, mala dvorana
17.00-19.00 Iskustvo života u zajednici Damanhur 
Wapiti Azalea DAMANHUR
Paviljon 5, velika dvorana
18.00-20.00 Zavoli svoje tijelo (vježbe) 
Voditeljica: Jelena Skender, kineziolog
Dvorana Brijuni, Južni ulaz, 1. kat
18.30-19.00 Orijentalni ples "1001 noć", Plesna grupa Sheherezade Paviljon 5, otvorena pozornica

Napomena: Program podliježe promjenama od strane organizatora!