Program stručnih i popratnih događanja
09.10.2019. (Srijeda)

Kongresna dvorana

11.00 sati
Svečano otvorenje sajma

Paviljon 5 - pozornica

12.30 sati
Panel "Strategija razvoja prerade drva i proizvodnje namještaja"
Organizatori: Udruženje drvnoprerađivačke industrije HGK, Zagrebački velesajam

14.00 sati
Stručno predavanje: "Upravljanje informacijama u BIM-u"
Predavač: ovl.arh. Damir Mance dipl.ing.arh., Arhitektura minimal d.o.o., Arhitektonski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
Organizator: BIM Hrvatska


 

10.10.2019. (Četvrtak)

Paviljon 5 - pozornica

Stručni skup "Ambienta za arhitekte"
Organizatori: Hrvatska komora arhitekata, Zagrebački velesajam
Glavni sponzor: Interlux, Slovenija i Solelux, Hrvatska

  • prijave od 9.30 sati
  • početak 10.00 sati

10.00 - 10.05 sati
Pozdravni govor

10.05 - 10.45 sati
Edukacija i sport
Vedran Pedišić, Erick Velasco Farrera

10.45 - 11.30 sati
(zajednička tema)
"Susret ljepote i funkcionalnosti: "Inovativni sustav zasjenjivanja"
Laura Nijhuis, voditeljica marketinga Coulisse

11.30 -12.15 sati
(zajednička tema)
"Susret ljepote i funkcionalnosti: "Inovativni sustav zasjenjivanja"
Tijmen Sissing, osnivač pokreta Trashpackers

12.15 - 12.30 sati
Pauza za kavu - sponzor Solelux

12.30 - 13.10 sati
Koordinate zajednice
Mia Roth Čerina i Tonči Čerina

13.10 - 13.50 sati
New Work: New Culture
Sunčana Rapaić, de Architekten CIE

13.40 - 14.20 sati
Natural Systems
Dean Lah, ENOTA

14.20 sati
RUČAK

14.25 - 19.30 sati
PRODUKTEKA "Proizvodnja namještaja"
Organizatori: Scuderia, Zagrebački velesajam

Prijava na stručni skup na poveznici.

Kongresni centar - dv. Cres

14.00 - 15.00 sati
Stručna predavanja
"Izvješćivanje o šumarstvu Republike Hrvatske prema međunarodnim obvezama"
Predavač: mr. Goran Kovač

"Zelena ekonomija - bioekonomija - šumarstvo"
Predavač: izv.prof.dr.sc. Stjepan Posavec
Organizatori: Hrvatske šume, Hrvatska komora inženjera šumarstva i drvne tehnologije i Zagrebački velesajam

11.10.2019. (Petak)

Paviljon 5 - pozornica

10.30 sati
Predavanje: "Razvoj i perspektive nZEB zgrada u Hrvatskoj"
Predavač: Toni Borković, dipl.ing.arh
Organizator: Energetski institut Hrvoje Požar

Razgovori s profesionalcima iz svijeta dizajna

14.00 - 15.00 sati
"Dizajn proces kroz primjer razvoja kolekcije Elle"
Predavač: doc.mr. Nataša Perković, product designer

15.00 - 16.00 sati
"Mladi balkanski dizajneri: Buđenje regionalne dizajn scene?"
Predavač: Maja Lalić, dipl.ing arh

16.15 - 17.00 sati
"Dizajneri od htijenja do mogućih ostvarenja"
Panel razgovor s dizajnerima u industriji namještaja prije i poslije 1990.
Povodom izložbe Muzeja za umjetnost i obrt "Između htijenja i realnosti - industrija i dizajn namještaja u Hrvatskoj 1945. - 1990."
Moderator: Vanja Brdar Mustapić, voditeljica Zbirke namještaja MUO, autorica izložbe
Organizatori: Muzej za umjetnost i obrt i Zagrebački velesajam

17.00 sati
MOBIL OPTIMUM '19 - Dodjela priznanja kvalitete najviše ocijenjenim proizvodima
AMBIENTA '19
DESIGN + - Dodjela Nagrade za dizajn AMBIENTA '19
Novinarski izbor za najbolji dizajn
Druženje s izlagačima Ambiente
Organizator: Zagrebački velesajam

Dvorana Brijuni

11.00 - 13.00 sati
D&D GRAND PRIX 2019 - žiriranje finalista
Organizator: Hanza media d.o.o. i Zagrebački velesajam

12.10.2019. (Subota)

Kongresni centar - dvorana Cres

10.00 - 14.00 sati
Stručni skup: "Dizajn namještaja u Republici Hrvatskoj" - za nastavnike srednjih škola u obrazovnom sektoru šumarstvo, prerada i obrada drva
Organizatori: Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, Zagrebački velesajam

Predavanje: "BIMcert-edukacija u digitalnoj gradnji za cijeli opskrbni lanac građevinskog sektora"
Organizator: Energetski institut Hrvoje Požar

09.10.2019. (Zanimljivosti za posjetitelje)

09. - 13. 10. 2019.

MIKS '19 - MEĐUNARODNA IZLOŽBA KERAMIKE I STAKLA
LADICA - Likovni art dizajn centar
Paviljon 5 - prizemlje

IZLOŽBA NASTAVNIČKIH I STUDENTSKIH RADOVA
Sveučilište u Zagrebu, Šumarski fakultet
Paviljon 9, štand 11A

ŠKOLA U ŠUMI, ŠUMA U ŠKOLI
10. 10. 2019., 10.00 - 13.00 sati
Organizator: Hrvatske šume
Paviljon 5 - prizemlje

KREATIVAN EDUKATIVAN KUTAK ZA ODMOR NA AMBIENTI
u 10.00 i 18.00 sati
Paviljon 9, štand 10

IZLOŽBA RADOVA UČENIKA PRIMIJENJENE UMJETNOSTI I DIZAJNA ZAGREB
Paviljon 8A, štand 21

YOUNG BALKAN DESIGNERS "Circular Design Travelling Exhibition"
Paviljon 5 - galerija, štand 10

IZLOŽBA "Između htijenja i realnosti - industrija i dizajn namještaja u Hrvatskoj 1945. - 1990."
Muzej za umjetnost i obrt
Paviljon 5 - galerija, štand 11

IZLOŽBA NAGRAĐENIH RADOVA ARHITEKATA
Hrvatska komora arhitekata
Paviljon 5 - prizemlje, štand 4A

IZLOŽBA UČENIČKIH RADOVA OBRAZOVNOG SEKTORA ŠUMARSTVO, PRERADA I OBRADA DRVETA
u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih
Paviljon 5

PREDAUKCIJSKA IZLOŽBA UMJETNINA
Aukcijske kuće KONTURA
09. - 13. 10. 2019.
Paviljon 7A

AUKCIJA
Aukcijske kuće KONTURA
12. 10. 2019., 13.00 sati (1. dio); 17.00 sati (2. dio)
Paviljon 7A

NAGRADNA IGRA ZA POSJETITELJE - izvlačenje dobitnika
10. - 13. 10. 2019.
17.30 sati
Aula - između paviljona 10A i 11A