Stručni i edukativni program
13.10.2022. (Četvrtak)

PAVILJON 5 - pozornica

11.00 sati
Svečano otvorenje AMBIENTE, 49. međunarodnog sajama namještaja, unutarnjeg uređenja i prateće industrije

PAVILJON 5 - izložbeni prostor

11.30 sati
Obilježavanje 20 godina FSC certifikacije gospodarenja šumama u Hrvatskoj, izložbeni prostor br. 61

PAVILJON 5 - pozornica

BUILD YOUR BUSINESS

Udruga Glas poduzetnika

12.00 - 12.20 sati
With a Little Help from My Friends
Mislav Bašić i Hrvoje Kvasnička

12.20 - 12.40 sati
Kvalitetna protupotresna rješenja u sustavu gradnje
Aleksandar Škurić - Ytong

12.40 - 13.40 sati
PANEL
"Za uspjeh smo zaslužni sami!"

Mislav Bašić, Marin Račić, Aleksandar Škurić, Danko Baćelić, Kruno Komesar

13.40 - 14.00 sati
Tvoj BIZNIS = tvoj PROJEKT
Nina Ninčević i Marin Račić

14.00 - 14.20 sati
Kako upravljati svojim novcem
Ivana Ožegović

14.20 - 14.40 sati
Mjere Ministarstva rada i mirovinskog sustava
Luka Čirko

14.40 - 15.00 sati
Odnosi s klijentima
Kristina Ercegović

15.00 - 15.20 sati
Društvene mreže, web stranica i marketing
Anita Majoli

15.20 - 15.40 sati
Vještina pregovaranja
Krešimir Sočković

15.40 - 16.00 sati
Tko su najpopularniji arhitektonski uredi u online medijima u Hrvatskoj?
Marta Cuculić

DVORANA BRIJUNI

Međunarodna konferencija, Hrvatska komora arhitekata

15.00 - 15.05 sati
Rajka Bunjevac, dobrodošlica i otvaranje

15.05 - 15.15 sati
Dubravko Bačić, uvod

15.15 - 15.45 sati
Axel Paulus (Švicarska)

15.45 - 16.15 sati
Sarah Lupton i Manos Stellakis (Ujedinjeno Kraljevstvo)

16.15 - 16.30 sati
Pauza

16.30 - 17.00 sati
Carla Lima Vieira (Portugal)

17.00 - 17.30 sati
Kornel Kobák (Slovačka)

17.30 - 18.00 sati
Alexandru Gavozdea (Rumunjska)

14.10.2022. (Petak)

DVORANA BRIJUNI

Međunarodna konferencija, Hrvatska komora arhitekata

15.00 - 18.00 sati
"Standard i cijena arhitektonskih usluga"

15.00 - 15.05 sati
Damir Mance, uvod

15.05 - 15.35 sati
Matthias Pfeifer (Njemačka)

15.35 - 16.05 sati
Frank Stasi (Austrija)

16.05 - 16.20 sati
Pauza

16.20 - 16.50 sati
Mima Suhadolc (Slovenija)

16.50 - 17.50 sati
OKRUGLI STOL (moderator Damir Mance)

17.50 - 18.00 sati
Rajka Bunjevac, Dubravko Bačić, Damir Mance (zaključci i sljedeći koraci)

PAVILJON 5 - pozornica

13.00 - 14.00 sati
Domus Decorum: "Ured novog doba"
Na koji način uređivati prostore za dobrobit ljudi, zdravlje i produktivnost?
Mejra Mitrovich i Lana Anderson

17.00 - 17.45 sati
"Učinkovito korištenje energije u kućanstvu i kako uštediti energiju u kućanstvu"
Predstavljanje aplikacije "Provjeri učinkovitost uređaja"
O projektu "LABEL 2020" Europske komisije
Vesna Bukarica, Energetski institut Hrvoje Požar

15.10.2022. (Subota)

PAVILJON 5 - pozornica

11.30 - 12.15 sati
Okrugli stol: Talijansko - hrvatska gospodarska komora
"Čovjek u središtu projektiranja" s temama: Ekološka tranzicija, Energetska i okolišna održivost, restauracija i obnova baštine u stambenim jedinicama pod zaštitom

Ing. Corrado Faglioni, Enerplan Spa
Ing. Leonardo Mondini, Arklook Srl
Arch. Shaghayegh Vahidi, Arklook Srl
Ada Kezić, A1 Format
Moderira: Andrea Perkov, Generalna direktorica Talijansko-hrvatske gospodarske komore

13.00
AUKCIJA UMJETNINA
Aukcijska kuća KONTURA d.o.o.
Jesenska aukcija 2022., donosi 55 umjetničkih ostvarenja. Nedvojbeno vrijedi istaknuti slike Memcija Clementa Crnčića, Bela Čikoš Sesije, Jose Bužana, Marina Tartaglie...