Program događanja
13.11.2018. (Utorak)
  PAVILJON 6
11:00 sati Svečano otvorenje sajma
12:00-13:00 sati  Druženje s autorima uz potpisivanje knjiga
Organizator: Mozaik knjiga
13:00-14:00 sati  Promocija knjiga “Čuvar trešanja“ i „Božić velikih čuda ili želje, pisma, čokolada“
Sudjeluju: dr.sc. Tanja Baran, Miro Radalj (autor), Andrea Petrlik Huseinović (ilustratorica) i Kašmir Huseinović ( urednik)
uz nastup dječjeg zbora „Kikići“
Organizator: Dječja knjiga d.o.o
14:00-14:30 sati Svečano otvorenje izlagačkog prostora Ruske Federacije
14:30-15:00 sati Press konferencija: Raspisivanje Natječaja V.B.Z. nagrade za najbolji neobjavljeni roman
Organizator: Naklada V.B.Z.
15:00-16.00 sati Promocija knjige "Istinite priče zlostavljenih“ autorice Sandre Petrž
Organizator: Good book j.d.o.o.
16:00-17:00 sati Predstavljanje novih izdanja biblioteke Knjiga za mladež
Urednik: Božidar Prosenjak
Organizator: Alfa d.d.
17:00-17:30 sati  Prezentacija ruskog autora i književnog kritičara Yuria Nechiporenka uz
promociju ruskog festivala dječje knjige i dječjeg književnog kluba "Black hen"
Organizator: Rossotrudnichestvo in Croatia
17:30-18:00 sati Predstavljanje knjige „Most ponad burne rijeke“, autora Tomislava Beronića i Dinka Mihovilovića
Organizator: Naklada Nika
18:00-19:00 sati PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA
Predstavljanje knjige: "Papa Franjo: Zdravo Marijo“ (Verbum)
Sudjeluju: Petar Balta, Miro Radalj, Mihovil Kurtkut
19:00-20:00 sati Predstavljanje audio produkcije i novih izdanja;
"Ultra", autorice Tatjane Kadoić Grmuša i Fantasy roman "9 kosaca" autora Željka Grmuše i Branimira Milankovića
Voditeljica: Tatjana Kadoić Grmuša
Organizator: MEDUS BIRO - Biblioteka Medus
   
  GALERIJA PAVILJONA 5 - DVORANA 1
17:00-19:00 sati PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA i KNJIŽARA
Sudjeluju: Dijana Machala, HKD, Ana Barbarić, FFZG, pročelnica, Aleksandra Horvat, FFZG,
Melita Ambrožič (Slovenija, NSK), Ivica Poljičak (Ministarstvo kulture) Mišo Nejašmić, Zajednica nakladnika i knjižara pri HGK
   
  GALERIJA PAVILJONA 5 - DVORANA 2
13:00-14:00 sati Predstavljanje autora; Bobbie Peers (Norveška)
Organizator: Naklada Ljevak
14.11.2018. (Srijeda)
  PAVILJON 6
10:00-10:30 sati Predstavljanje knjige "U vrtlogu komunizma-mladi hrvatske 1945-1954."
Autorica: dr.sc. Tatjana Šarić
10:30-11:00 sati Predstavljanje knjige: “Zapisnici Vlade NR Hrvatske 1945-1953.“
Autor: dr. sc. Nenad Bukvić    
Organizator: Hrvatski državni arhiv
11:00-12:00 sati Predstavljanje novih naslova biblioteke "Na tragu klasika"
Organizator: Naklada Disput i Hrvatsko filološko društvo
12:00-12:30 sati Predstavljanje knjige "Estetika ružnoga", autor Goran Sunajko
Organizator: Naklada Breza 
12:30-13.00 sati Promocija knjige "Zdravlje u svakoj veličini tijela"
Organizator: Naklada Veble
13:00-14:00 sati Predstavljanje knjige i druženje s autoricom Jasminkom Tihi Stepanić
Organizator: Naklada Ljevak
14:00-14:30 sati Predstavljanje 203 br. časopisa Meridijani
14.30-15:00 sati Predstavljanje knjige "Slavne žene stare povijesti“ grupe autora
15:00-15:30 sati Predstavljanje knjige "Čovjek i prostor, čovjek i okoliš" autora Drage Roksandića
Organizator: Izdavačka kuća Meridijani
15:30-16:15 sati Prezentacija prijevoda romana Miljenka Jergovića “Gloria in excelsis” na ruski jezik
Govornici: Miljenko Jergović, autor i Larisa Savelyeva, prevoditeljica
Organizator: Rossotrudnichestvo in Croatia
16:15-17:00 sati Okrugli stol: "Slavenska književnost kao čimbenik razvoja mentalne ekologije u svijetu”
Sudionici: pisac, Miljenko jergović, prevodioci; Larisa Savelyeva i Yulia Sozina I Dmitri Anokhin, psihoterapetu           
Organizator: Rossotrudnichestvo in Croatia  
17:00-18:00 sati Promocija knjige "Druga Republika Poljska u međuraću (1918-1939) u povodu 100 obljetnice nezavisnosti Republike Poljske“
Organizator: Srednja Europa d.o.o.
17:40-18:00 sati Predstavljanje informativnog portala za nakladnike i knjižare NIK.info
Organizator: Srednja Europa d.o.o.
18:00-19:00 sati Promocija knjige i nastup grupe Elemental
Organizator: Glazbena knjižara Rockmark Zagreb 
19:00 sati CMC promocija – nastup ženskog benda The Frajle
   
  GALERIJA PAVILJONA 5 - DVORANA 1
10:00-11:00 sati Vjekoslava Huljić, druženje s autoricom uz potpisivanje knjiga
Organizator: Mozaik knjiga
12:00-13:00 sati Druženje s autoricom Sanjom Polak uz potpisivanje knjiga
Organizator: Mozaik knjiga
13.00-14:00 sati Željka Mezić, Patricio Alejandro, Aggero Marino, Niko Barun; druženje s ilustratorima
Organizator: Mozaik knjiga
18:00-19:00 sati PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA i KNJIŽARA
Predstavljanje knjige Ivane Dragičević "U potrazi za izgubljenim humanizmom-kriza globalnog poretka“ (naklada Ljevak)
Sudjeluju: Ivana Dragičević, Kristijan Vujičić                            
19:00-20:00 sati Panel diskusija: Yuval Noah Harari: "21 lekcija za 21.stoljeće" / Fokus komunikacije
Sudjeluju: Tvrtko Jakovina, Ivica Puljak,
Moderira Goran Komerički
   
  GALERIJA PAVILJONA 5 - DVORANA 2
11:00-13:00 sati Radionica: Vanja Kani-Super-olovka
Organizator: Naklada Ljevak
15.11.2018. (Četvrtak)
  PAVILJON 6
10:00-12.00 sati Kviz znanja za učenike osnovnih i srednjih škola
Organizatori: Hrvatski kviz savez i Zagrebački velesajam
12:00 sati Croatia records predstavlja DVD izdanje "Izgubljeno dugme"
13:00-14:00 sati Predstavljanje knjige i druženje s autorom Mladenom Kopjarom
Organizator: Naklada Ljevak
14:30-15:15 sati Susret s autorom I promocija knjige; Maxim Amelin “Gorgonin konj”
Organizator: Rossotrudnichestvo in Croatia
15:15-16:00 sati  Susret s autorm I promocija knjige: Maxim Osipov, “Kamen, škare, papir”
Organizator: Rossotrudnichestvo in Croatia
16:00-16:30 sati  Predstavljanje kataloga "Valpovački vlastelini Prandau-Normann"
Organizatori: Muzej likovnih umjetnosti, Muzej Slavonije Osijek, Državni arhiv u Osijeku, Muzej Valpovštine
uz podršku Muzejskog dokumentacijskog centra
16:30-17:00 sati Prezentacija portala www.ebook024.com                                       
Organizator: Mate d.o.o.
17:00-17:30 sati  Predstavljanje poslovnog priručnika "Najjači si kad si svoj“, autorice Kristine Ercegović" i "Drugi peron, četvrti kolosijek“,
autorice Mirele Španjol -Marković
Organizator: Naklada Nika
17:30-18:00 sati Prezentacija slikovnice "Ovca koja je željela puno novca",
"Prase koje je mislilo samo na se", treći nastavak serije knjiga za djecu "Što mravi znaju o ljubavi"
Organizator: Dijana Merey Sarajlija, autorica
18:00-19:00 sati PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA
Predstavljanje knjige:“Gail Honeyman: S Eleanor Oliphant je sve u redu“ (Naklada Znanje)
Sudjeluju: Gail Honeyman, Mirna Šimat, Dean Trdak
19:00-20:00 sati PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA
Proglašenje 13 sudionika šireg izbora za Nagradu Fric
Sudjeluju: Biljana Romić, Boris Rašeta, Hana Jušić, Igor Vikić, Dubravko Lepušić, Hrvoje Klasić, Kruno Lokotar
19:00-20:00 sati Predstavljanje knjige: Martina Mlinarević:“Huzur“, voditeljica: Martina Mlinarević
   
  GALERIJA PAVILJONA 5 - DVORANA 1
10:00-11:00 sati Druženje s autoricom Sanjom Pilić uz potpisivanje knjiga
11:00-12:00 sat Druženje s autoricom Sanjom Polak uz potpisivanje knjiga
Organizator: Mozaik knjiga
15:00-17:00 sati PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA
Panel diskusija:Izazovi prevođenja
Sudjeluju:Mirna Šimat – moderatorica – urednica u Znanju, prevoditeljica s francuskog jezika, članica DHKP
Dalibor Joler – prevoditelj s njemačkog jezika, član DHKP, profesor jezika na zagrebačkoj 1. Gimnaziji
Ivana Jandras Szekeres, prevoditeljica s engleskog i španjolskog, također član DHKP, dobitnica nagrade DHKP „Josip Tabak“ za najbolji prijevod publicistike 2016.
Sara Profeta – prevoditeljica sa švedskog jezika, član DHKP, na FFZG drži vježbe iz književnog prevođenja
17:00-18:00 sati Uvodno predavanje o Knjizi znanja
Nakladnik: CDS BOND 
18:00-19:00 sati PREMIUM PROGAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA i KNJIŽARA
Predstavljanje knjige: "Oleg Maštruko: Zapisi s drugog krova svijeta“ (Fokus komunikacije)
Sudjeluju: Oleg Maštruko, Petar Štefanić
19:00-20:00 sati Predstavljanje knjige: Olega Maštruka: "Zapisi s drugog krova svijeta“ (Naklada: Fokus komunikacije)
Sudjeluju: Oleg Maštruko, Petar Štefanić
16.11.2018. (Petak)
  PAVILJON 6
10:00-10-30 sati Predstavljanje: "Arhivi vjerskih zajednica u sjevernoj Hrvatskoj-razvoj, tipologija, sadržajni značaj“
Autor: dr.sc. Dražen Kušen
10:30-11:00 sati Predstavljanje “Zapisnici izvršnog komiteta centralnog komiteta Saveza komunista Hrvatske 1959.-1963."
Organizator: Hrvatski državni arhiv
11:00-11:30 sati Predstavljanje vodiča za mlade “Prepoznaj svoj put“
Organizator: Salesiana d.o.o.
11:30 -12:00 sati  Dodjela književne nagrade KOČIĆEVO PERO za 2018.g. književniku Čedomiru Višnjiću za knjigu "Vreme sporta i razonode“
Organizator: Zadužbina "Petar Kočić", Banja Luka
12:00-13:00 sati Dodjela nagrada srednjoškolcima za najbolje eseje o knjigama iz programa Književne matineje Festivala svjetske književnosti 2018
Organizator: Fraktura d.o.o.
13:00-14:00 sati Okrugli stol
Organizator: Hrvatska udruga školskih knjižničara
14:00-14:30 sati "Knjigodar" - Svečana dodjela prikupljenih knjiga
14:30-15:30 sati Završna svečanost Tuluma s(l)ova
Organizator: Hrvatska udruga školskih knjižničara
15:30-16:00 sati Promocija knjige: "25 godina EU-25 godina promašaja“, autora Roberta Jurčića
Organizator: nakladnik Good book j.d.o.o.
16:00-16:30 sati Promocija II izdanja knjige "Vjeruj u velike stvari“
Autor: Ben Carson
Organizator: Znaci vremena
16:30-17:00 sati Predavanje: "Kako potaknuti i njegovati ljubav prema čitanju kod djece“
Sudjeluju: dr. sc. Anda Bukvić, prevoditeljica i teoretičarka književnosti i Tea Knežević, dječja psihologinja iz Centra Proventus
Organizator: Centar Pričaj mi
17:00-17:30 sati  Programiranje aplikacija za Android
17:30-18:00 sati ABC za razgovjetniji razgovor
Autori Sanja Srbljinović Čuček
Organizator: Element d.o.o.
18:00-19:00 sati PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKAI KNJIŽARA
Predstavljanje knjige: Thomas Enger: Unakažen“ (Nakladnik Fokus)
Sudjeluju: Thomas Enger, Josipa Šiklić
19:00-19:30 sati Predstavljanje autora Dalibora Talajića
Organizator: Naklada Nika   
20:00-21:00 sat Promocija knjige "Kako sam pregorjela“, autorica Damjane Bakarič
Sudjeluju: Damjana Bakarič, Alis Marić i Ljubica Uvodić
Organizator: Mozaik knjiga
   
  GALERIJA PAVILJONA 5 - DVORANA 1
10:00-11:00 sati Željka Mezić i Niko Barun, druženje s ilustratorima
11.00-12:00 sati Druženje s autoricom Sanjom Polak uz potpisivanje knjig
12:00-13:00 sati Druženje s autoricom Sanjom Pilić uz potpisivanje knjiga
Organizator: Mozaik knjiga
13:00 sati Predstavljanje knjige Mire Radalja "Odnosi s javnošću u neprofitnim organizacijama"
Sudjeluju: dr. sc. Ana Tkalac Verčič, dr. sc. Damir Jugo, dr. sc. Miro Radalj, autor uime nakladnika gđa Anita Šikić, direktorica HSN
Organizatori su Hrvatska sveučilišna naklada i Hrvatska udruga za odnose s javnošću.
18:00-19:00 sati Predstavljanje knjige Željka Ivankovića: „Slučaj Agrokor (privatizacija i corny kapitalizam)“ (Nakladnik Jesenski Turk)
Sudjeluju: Željko Ivanković, Dalija Orešković, Božo Kovačević
19:00-20:00 sati Panel diskusija: Budućnost ljudskog roda
Sudjeluju: Žarko Puhovski, Ivana Greguric, Višeslav Kirinić
17.11.2018. (Subota)
  PAVILJON 6
10:00-10-30 sati Promocija slikovnice "S Ljudevitom kroz arhiv“, autorica teksta i ilustracije: dr.sc. Darija Hofgräff
10:30-11:00 sati Promocija knjige: "Tvoj dovijeka - pisma Andrija Štampara Desanki Ristović 1924-1941.“
Autorice: prof.dr.sc. Stella Fatović-Ferenčić i dr.sc. Darija Hofgräff
Suizdavač: Škola narodnog zdravlja Andrija Štampar
Organizator: Hrvatski državni arhiv
11:00-12:00 sati  Promocija novog kola biblioteka naklade Semafora i Hrvatskog društva književnika za djecu i mlade
Voditeljica: Silvija Šesto
Organizatori: Naklada Semafora i HDKDM
12:00-13:00 sati Predstavljanje "Knjige znanja“
Omega govor na Hrvatskom
Organizator: CDS BOND         
13:00-13:30 sati Predstavljanje knjige: "Svjetska kriza i put do mira“, autora Mirze Masroora Ahmada
Prezenter: Mišel Androić 
Organizator: Ahmadija Muslimanski Džamat
13:30-14:00 sati Predstavljanje knjige "Tvitanje s Bogom“
Organizator: Salesiana d.o.o.
14:00-14:30 sati Predstavljanje knjige "Rječnik suvremenih hrvatskih osobnih imena“, autori: Ankica Čilaš Šimpraga, Dubravka Ivšić Majić i Domagoj Vidović
Organizator: Institut za hrvatski jezik
14:30-15:00 sati Predstavljanje knjige "Valencijski rječnik psiholoških glagola u hrvatskome jeziku"
autori: Matea Birtić, Tomislava Bošnjak Botica, Ivana Brač, Ivana Matas Ivanković, Ivana Oraić Rabušić i Siniša Runjaić. 
Govornici će biti  dr. sc. Lana Hudeček , prof. dr. sc. Branimir Belaj, dr. sc. Matea Birtić.
Organizator: Institut za hrvatski jezik
15:00-16:00 sati Prezentacija: Međunarodni projekti i program stipendija instituta za prevođenje i Centra slavenskih kultura (Ruska Federacija)
Govornica: Yulia Sozina
Organizator: Rossotrudnichestvo in Croatia
16:00-16:30 sati 8D metoda - "Vodič za uspješno rješavanje reklamacija i nesukladnosti u poslovanju“
Autori: Krešimir Buntak, Tijan Šebestijan i Matija Kovačić
Organizator: Element d.o.o.
16:30-17:00 sati Predstavljanje autora; Jan Bolić i Vlasta Janton
Organizator: Naklada Nika
17:00-17:30 sati   Predstavljanje knjige: “Izvan okvira 3“
Vođenje: prema kulturi promjene
Autorica: Edita Slunjski
Organizator: Element d.o.o.
17:30-18:00 sati Predstavljanje knjige: Maša i Filip "izvan okvira"
Autorice: Edita Slunjski i Marina Lančić
Organizator: Element d.o.o.
19.00-20.00 sati Predstavljanje "Knjige znanja"
Omega govor na Engleskom
Organizator: CDS BOND
20:00 sati Dodjela nagrade OVCA U KUTIJI za najbolju hrvatsku slikovnicu
Organizator: Knjiga u centru
   
  GALERIJA PAVILJONA 5 - DVORANA 1
11:00-12:30 sati Radionice crtanja za djecu Udruge Crtani romani šou
14:00-14.30 sati Promocija knjige“ Muškarac iz snova“, autorice i nakladnice  Sanele Kovačević Nelly
15:30-17:00 sati Radionice crtanja za djecu  Udruge Crtani romani šou
20.00-21.00 sati Marko Tomaš recitira u Hrvatskoj još neobjavljene pjesme, sudjeljuju: Marko Tomaš i Kruno Lokotar
   
  GALERIJA PAVILJONA 5 - DVORANA 2 
15:00-20:00 sati  EKIPNO PRVENSTVO U KVIZ NATJECANJU
Organizatori: Hrvatski kviz savez i Zagrebački velesajam
18.11.2018. (Nedjelja)
  PAVILJON 6
11:00-11:30 sati  Promocija priručnika: "Ptice Hrvatske i Europe“- prepoznavanje ptica uz najkvalitetniji priručnik
Organizator: Udruga Biom
12:00-13:00 sati Igrokaz i promocija knjige "Velike avanture malog Orehovića“ autorice Ljiljane Došen   
Organizator: Naklada Uliks d.o.o.
13:00-14:00 sati Predstavljanje hrvatskog predsjedanja Vijećem Europe 
Ministarstvo vanjskih i europskih poslova RH 
14:00-15:00 sati Promocija stripa "Zona čudna“, autora Tihomra Tikulina
Organizator: Udruga Crtani romani šou
15:00-15:30 sati Predstavljanje knjige: Štulić: biografija, autor Hrvoje Horvat
Organizator: Večernji list/Styria
15:30-16:00 sati Predstavljanje Pro-life programa
Organizator: Udruga Hrvatska za život          
16:00-16:30 sati Putopisna tribina - razgovor sa suvremenim hrvatskim putopiscima;
Tomislav Perko, Maja Klarić, Nikola Horvat, Oscar Piljek, Damir Vujnovac
17:00 sati Predstavljanje knjige "Henri Bosco: Malicroix“, u prijevodu Željke Čorak
Sudjeluju: Željka Čorak, Žarko Paić, Dražen Katunarić
Nakladnik: Sandorf
   
  GALERIJA PAVILJONA 5 - DVORANA 1
11:00-14:00 sati Aukcija knjiga
Organizatori: Antikvarijat Biblos, Palmotićeva 28, Zagreb, Antikvarijat Bono, Petrinjska ulica 83, Zagreb, Antikvarijat Mali neboder, Ciottina 20b, Rijeka,
Antikvarijat Vremeplov, Lopašićeva 11, Zagreb
Gost-voditelj aukcije: Rok Glavan, antikvar i kolekcionar
18:00-20:00 sati PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA
   
  GALERIJA PAVILJONA 5 - DVORANA 2 
11:00-12:30 sati   Radionice crtanja za djecu Udruge Crtani romani šou
14:30-16:00 sati Radionice crtanja za djecu  Udruge Crtani romani šou