Program događanja
12.11.2019. (Utorak)

PROGRAM DOGAĐANJA NA POZORNICI / PAV. 6

11.00 sati
Svečano otvorenje sajma

12.00 - 12.55 sati
Druženje s autorima i ilustratorima uz potpisivanje knjiga
Organizator: Mozaik knjiga

13.00 - 13.55 sati
Svečano otvaranje ruskog štanda i prezentacija projekata Foruma slavenskih kultura: "Put pisaca" i "Slavenski svijet očima djece"
Gošća: Catherine Artemyuk, zamjenica voditelja Centra slavenskih kultura
Organizator: Rossotrudnichestvo Hrvatska

14.00 - 15.00 sati
Predstavljanje knjige "Xi Jinping pripovijeda kineski san" kineskoga predsjednika Xi Jinpinga
Forum hrvatsko-kineskih nakladnika
Organizator: Hrvatska sveučilišna naklada i China National Publications Import&Export (Group) Corporation

15.00 - 15.55 sati
Predstavljanje knjige "Živi svijet jadranskih plaža i obala"
Autori: Maja Novosel i Miljenko Marukić
Organizator: Alka script d.o.o.

16.00 - 17.00 sati
Promocija Zbornika "Podplješivički graničari"
Organizator: Hrvatski studij Sveučilišta u Zagrebu i Udruga Podplješivički graničari

17.00 - 18.00 sati
Promocija slikovnice "Adrian i prekršeno obećanje"
Autor: Ivan Šeparović
Organizator: Alka skript d.o.o.

18.00 - 18.30 sati
Promocija knjige "Priče iz ateljea"
Autor: Aleksandra Puizina Vitez
Organizator: Srednja Europa d.o.o.

19.00 - 20.00 sati
PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA
Predstavljanje knjige "Doći će jednom klizati"
Autor: Rade Jarak
Sudjeluju: Rade Jarak i Nenad Stipanić

PROGRAM DOGAĐANJA NA GALERIJI / PAV. 5

18.00 - 19.00 sati
Radionice za djecu
Organizator: BIOM priroda u društvu d.o.o.

19.00 - 20.00 sati
PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA
Predstavljanje knjige "U zemlji klanova"
Autor: Igor Rudan
Sudjeluju: Igor Rudan i Kruno Lokotar

13.11.2019. (Srijeda)

PROGRAM DOGAĐANJA NA POZORNICI / PAV. 6

11.00 - 11.25 sati
Promocija monografije dr.sc. Damira Demonje "Arhitektura franjevačkih crkava u Istri (Puli, Poreču i Pazinu) i na otocima Kvarnerskog zaljeva (Krku, Cresu, Rabu i Pagu) do kraja 16.stoljeća"
Nakladnik: Arheološki muzej Istre u Puli i Institut za razvoj i međunarodne odnose iz Zagreba
Organizator: Muzejski dokumentacijski centar

11.30 - 11.55 sati
Promocija knjige "Zbirka tradicijskih dječjih igračaka"
Autorica: dr.sc. Iris Biškupić-Bašić
Nakladnik: Etnografski muzej u Zagrebu

12.00 - 12.25 sati
Promocija "Zbornika Desničinih susreta 2018"
Organizator: Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

12.30 - 12.55 sati
Predstavljanje rezultata projekta "Odisejevo utočište - Ulysses Shelter"
Organizator: Sandorf

13.00 - 14.00 sati
Privid demokracije: Sabor u prvim godinama komunističke Hrvatske 1945. - 1953., autor dr.sc. Nenad Bukvić
Zapisnici izvršnoga komiteta Centralnoga komiteta Saveza komunista Hrvatske 1964. - 1965., sv. 6., priredile dr.sc. Tatjana Šarić i Marijana Jukić
U predasima velikoga rata: Postkarte Stjepana Sertića 1915. - 1918., autori dr.sc. Hrvoje Gržina i dr.sc. Mario Stipančević
Pravila nogometa (association football), urednik dr.sc. Mario Stipančević
Zapisnici izvršnoga vijeća sabora NRH iz razdoblja 1953. - 1958., dr.sc. Nenad Bukvić
Organizator: Hrvatski državni arhiv

14.00 - 14.30 sati
Predstavljanje knjige "Suvremena kozmologija i filozofija"
Autorica: Marina Novina
Organizator: Naklada Breza

14:30 - 15.25 sati
Predstavljanje novih izdanja biblioteke "Knjiga za mladež" 2019
Urednik: Božidar Prosenjak
Organizator: Alfa d.d.

15.30 - 15.55 sati
Promocija projekta "Stvorena za uspjeh" - planiranje i organizacija za uspješnu 2020.g.
Organizator: Paper & Stuff

16.00 - 16.30 sati
Predstavljanje knjige "Urban Jungle"
Organizator: Dominović

16.30 - 17.00 sati
Predstavljanje monografije Sergije Glumac - grafika, grafički dizajn i scenografija
Sudjeluju: autorica dr.sc. Lovorka Magaš Bilandžić, dr.sc. Zvonko Maković i dr.sc. Frano Dulibić
Organizator: Društvo povjesničara umjetnosti Hrvatske

17.00 - 18.00 sati
PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA
Predstavljanje EPK Rijeka 2020

Sudjeluju: Emina Višnić, Roman Simić, Lela Vujanić, Ognjen Strpić

18.00 - 18.25 sati
Promocija knjige "Ringo Janči"
Autor: Anđa Marić
Organizator: Naklada Uliks

18.30 - 18.55 sati
Predstavljanje izdavaštva Modernist nakladništva Varaždin
Promotor: Robertino Bartolec, urednik i autori
Organizator: Ogranak Matice Hrvatske Varaždin, Modernist nakladništvo Varaždin

19.00 - 20.00 sati
Predstavljanje 10. broja časopisa "Inostrannaya Literatura" posvećenog Hrvatskoj "Hrvatska, što je to?"
Gost: Alexander Livergant, prevoditelj, glavni urednik časopisa "Inostrannaya Literatura"
Organizator: Rossotrudnichestvo Hrvatska

PROGRAM DOGAĐANJA NA GALERIJI / PAV. 5

DVORANA 1

10.00 - 12.00 sati
Promocija slikovnice "Ribe na drveću" uz radionicu autorice Lane Roje
Organizator: Iris Illyrica

19.00 - 20.00 sati
PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA

DVORANA 2

10.00 - 11.00 sati
Druženje s autoricom Nives Madunić Barišić uz potpisivanje knjiga

11.00 - 12.00 sati
Druženje s autoricom Vjekoslavom Huljić uz potpisivanje knjiga

13.00 - 14.00 sati
Druženje s autorima Željkom Mezić i Nikom Barun uz potpisivanje knjiga

Organizator: Mozaik knjiga d.o.o.

14.11.2019. (Četvrtak)

PROGRAM DOGAĐANJA NA POZORNICI / PAV. 6

11.00 - 11.30 sati
Predstavljanje monografije: Zbirka ampelografskih upodobitev Vinzenza & Conrada Kreuzerja
Sudjeluju:
dr. Stane Klemenčič - direktor Kmetijskog Zavoda Maribor
g. Primož Premzl - Umjetnički kabinet Primož Premzl - izdavač i izdavatelj monografije
Organizator: Muzejski dokumentacijski centar

12.00 - 13.00 sati
Promocija knjige "Zvučne zdjele za zdravlje i unutarnju harmoniju - zvučna masaža po metodi Petera Hessa"
Predavač: Silvana Leskovar
Organizator: Harša

13.00 - 13.55 sati
Promocija knjige "Kratki espresso"
Autor: Nino Raspudić
Moderator: Mislav Togonal
Organizator: Trgol d.o.o.

14.00 - 15.00 sati
Popis katoličkog stanovništva u istočnoj Slavoniji 1767.
Priredio: Denis Njari
Organizator: Državni arhiv u Osijeku

Matična knjiga krštenih župe Umag (1483. - 1643.)
Autori: dr.sc. Danijela Doblanović Šuran i dr.sc. Marija Mogorović Crljenko
Organizator: Državni arhiv u Pazinu

Historiografija o Zrinskima - izbor
Autori: dr.sc. Krešimir Regan i dr.sc. Vlatka Dugački
Organizator: Državni arhiv za Međimurje

15.00 - 15.25 sati
Predstavljanje knjige: "Islam i ljudska prava"
Prezenter: dr. Vera Klopčič, ekspert za ljudska prava
Organizator: Ahmadija Muslimanski Džamat

15.30 - 16.00 sati
Promocija knjige "Jeziku je svejedno"
Organizator: Sandorf

16.00 - 17.00 sati
PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA
Proslava i druge priče, Damir Karakaš, one-man-show

Sudjeluju: Kruno Lokotar i Damir Karakaš

17.00 - 17.25 sati
Promocija knjige "Carpathia, brod heroj u sjeni Titanica"
Autor: Slobodan Novković
Organizator: Naklada Uliks

17.30 - 17.55 sati
Predstavljanje izdavaštva Modernist nakladništva Varaždin
Sudjeluju: mr. Ernest Fišer, predsjednik MH Varaždin i autori
Organizator: Ogranak Matice Hrvatske Varaždin

18.00 - 18.55 sati
Promocija knjige "Biografija Vatra - 20 godina s preprekama"
Autor: Marko Podrug
Izdavač: Dallas d.o.o.
Organizator: Rockmark
Sudjeluju: Grupa Vatra - koja će imati i kratak promotivni nastup te Izdavač

19.00 - 20.00 sati
CMC predstavlja:
Budi ponosan, Goran Bare monografija
Autor: Aleksandar Dragaš

PROGRAM DOGAĐANJA NA GALERIJI / PAV. 5

DVORANA 1

10.00 - 12.00 sati
Promocija dječjeg romana "Hirovita Mara i brbljava Ara"
Autor: Tatjana Pokrajac Papucci

Radionica za djecu "Nisam Ivana Brlić Mažuranić ni braća Grimm, no mogu osmisliti priču!"
Organizator: Iris Illyrica

12.00 - 16.00 sati
Predstavljanje autora
Organizator: Naklada Ljevak

18.00 - 19.00 sati
PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA
Maša Kolanović, "Moje knjige" (s posebnim osvrtom na nikad predstavljenu "Jameriku")
Sudjeluju: Maša Kolanović i Kruno Lokotar

19.00 - 20.00 sati
PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA
Tribina: "Dobar, loš, prevoditelj"

Organizator: DHKP s predstavljanjem pečata kvalitete
Sudjeluju: Nataša Medved, Nataša Pejić, Seid Serdarević, Mirela Remi Priselac (moderatorica)

DVORANA 2

10.00 - 11.00 sati
Druženje s autoricom Sanjom Pilić uz potpisivanje knjiga

11.00 - 12.00 sati
Druženje s autoricom Sanjom Polak uz potpisivanje knjiga

13.00 - 14.00 sati
Druženje s autoricom Nives Madunić Barišić uz potpisivanje knjiga

Organizator: Mozaik knjiga d.o.o.

15.11.2019. (Petak)

STRUČNI I PRATEĆI PROGRAM

Kongresni centar dvorana A

10.00 - 21.00 sati
Znanje i učenje - sajam hrvatskog obrazovanja
Organizator: Zagrebački velesajam

Kongresni centar dvorana B

10.00 - 17.00 sati
Konferencija "Bolje obrazovanje, bolja Hrvatska"
Organizator: 24sata

Dvorana Cres i Zimski vrt

12.00 - 19.00 sati
Sajam svjetskog obrazovanja - World Education Fair
Organizator: Integral Educational Programs Ltd.

PROGRAM DOGAĐANJA NA POZORNICI / PAV. 6

10.00 - 12.00 sati
HIGH FIVE školski kviz
Ekipno prvenstvo za učenike osnovnih i srednjih škola
Organizator: Zagrebački velesajam

12.00 - 12.25 sati
Predavanje "Može li neko biti naučen pisati knjige?"
Sudionica: Maja Kucherski, profesorica Filološke škole Nacionalnog istraživačkog sveučilišta HSE, spisateljica, književna znanstvenica i književna kritičarka, voditeljica Škole književnih vještina Kreativne škole pisanja
Organizator: Rossotrudnichestvo Hrvatska

12.30 - 13.00 sati
Predavanje "Što je srebrno doba"
Gost: Oleg Lecmanov, književni znanstvenik, doktor filoloških znanosti, profesor Filološkog fakulteta Nacionalnog istraživačkog sveučilišta HSE
Organizator: Rossotrudnichestvo Hrvatska

13.00 - 13.55 sati
Okrugli stol: Odgojno obrazovna uloga stručnih suradnika knjižničara
Organizator: Hrvatska udruga školskih knjižničara

14.00 -14.25 sati
Knjigodar
Svečana dodjela prikupljenih knjiga
Organizator: Hrvatska udruga školskih knjižničara

14.30 - 15.30 sati
Završna svečanost
Tulum s(l)ova


15.30 - 15.55 sati
Promocija dječje slikovnice "Malena i Klepetan"
Autor: Sonja Smolec
Organizator: Antibarbarus d.o.o.

16.00 - 16.30 sati
Predstavljanje proze V. Balle "U ime Otca"
Organizator: Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu

16.30 - 17.00 sati
Predstavljanje knjige "Ljestve Jakovljeve"
Autor: Jadranka Brnčić
Organizator: Naklada Breza

17.00 - 17.25 sati
Promocija knjige Žarka Paića "Neiskazivost"
Sudjeluju: Željka Ćorak, Žarko Paić, Dražen Katunarić
Organizator: Litteris d.o.o.

17.30 - 17.55 sati
Predstavljanje knjiga "Podravski zbornik 45/2019" i "Biblioteka podravskog zbornika"
Organizator: Muzej grada Koprivnice

18.00 - 18.25 sati
Predstavljanje romana Martine Mlinarević
Organizator: Buybook

18.30 - 18.55 sati
Promocija knjige "Satiranja"
Autor: Predrag Daraboš
Sudjeluju: Luka Kordić, pisac i prevoditelj i glumica Nancy Abdel Sakhi
Organizator: Naklada Ceres d.o.o.

19.00 - 19.25 sati
Promocija prvog specijaliziranog portala za prevoditelje
Organizator: Profiglota d.o.o.

19.30 - 20.00 sati
Promocija knjige "Ars Ophthalmologica"
Autor: skupina autora Klinike za očne bolesti Kliničke bolnice "Sveti Duh"
Organizator: Klinika za očne bolesti kliničke bolnice "Sveti Duh" i Školska knjiga

20.00 - 21.00 sati
PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA
Predstavljanje knjige "Otac od bronce" Gorana Tribusona
Sudjeluju: Goran Tribuson i Kruno Lokotar

PROGRAM DOGAĐANJA NA GALERIJI / PAV. 5

DVORANA 1

10.00 - 12.00 sati
Promocija zbirke pjesama "Dinosaurusi nisu postojali" uz radionicu autorice Mirjane Mrkela
Organizator: Iris Illyrica

12.00 - 14.00 sati
Radionica "Ja to mogu" Tatjane Barat
Organizator: Iris Illyrica

17.00 - 18.00 sati
Promocija knjige "Čitanjem do (spo)razumijevanja"
Autor: Anita Peti-Stantić
Organizator: Naklada Ljevak

18.00 - 19.00 sati
Promocija knjige "Najzdravije namirnice na svijetu"
Moderator: Željko Petrović, urednik izdanja
Organizator: Mozaik knjiga

19.00 - 20.00 sati
PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA
Okrugli stol "Stanje i perspektive zvučne i elektroničke knjige u Hrvatskoj"

Organizator: Zajednica nakladnika i knjižara
Sudjeluju: Zvonimir Bulaja, Mirela Rončević, Jelena Lešaja, Ljubica Letinić
Moderator: Mišo Nejašmić

DVORANA 2

10.00 - 11.00 sati
Druženje s autoricom Melitom Rundek uz potpisivanje knjiga

11.00 - 12.00 sati
Druženje s autoricom uz potpisivanje knjiga Sanja Pilić

13.00 - 14.00 sati
Druženje s ilustratorima: Patricio Alejandro Aggero i Marko Jovanovac

Organizator: Mozaik knjiga d.o.o.

16.11.2019. (Subota)

STRUČNI I PRATEĆI PROGRAM

Kongresni centar dvorana A

10.00 - 17.00 sati
Znanje i učenje - sajam hrvatskog obrazovanja
Organizator: Zagrebački velesajam

Dvorana Cres i Zimski vrt

11.00 - 17.00 sati
Sajam svjetskog obrazovanja - World Education Fair
Organizator: Integral Educational Programs Ltd.

PROGRAM DOGAĐANJA NA POZORNICI / PAV. 6

10.00 - 10.25 sati
Predstavljanje knjige "Moji krzneni junaci" - istinite priče o psećoj ljubavi i hrabrosti
Autor: Nebojša Buđanovac
Organizator: Stanek d.o.o.

10.30 - 10.55 sati
Promocija knjige Ime "Hrvat" u etnogenezi južnih Slavena
Autor: Mario Grčević
Organizator: Hrvatski studij Sveučilišta u Zagrebu

11.00 - 11.55 sati
Promocija knjige "Kako zavoljeti sebe"
Autor: Bruno Šimleša
Organizator: Iris Illyrica

12.00 - 12.25 sati
Predstavljanje institutskih izdanja
Hrvatska školska gramatika 2. izdanje

Autori: dr.sc. Milica Mihaljević i dr.sc. Lana Hudeček
Organizator: Institut za hrvatski jezik i i jezikoslovlje

12.30 - 12.55 sati
Predstavljanje knjige "Sve što htjeli znato o hrvatskom jeziku"
Autori: skupina autora
Organizator: Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje

13.00 - 13.55 sati
Predstavljanje knjige "Znanost i umjetnost odgoja" - praktičnog priručnika o suvremenom odgoju za roditelje i odgojitelje
Autor: Gordana Buljan Flander
Sudjeluju stručnjaci Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba i Hrabrog telefona
Organizator: Geromar d.o.o.

14.00 - 14.45 sati
Prezentacija Effectus veleučilišta
Organizator: AKTER PUBLIC

15.00 - 15.25 sati
Prezentacija programa Škole brzog čitanja i mudrog učenja
Organizator: Centar za poduku HELENA d.o.o.

15.30 - 15.55 sati
Promocija knjige "Bez poigravanja"
Autor: Gabor Mihalec
Organizator: Znaci vremena

16.00 - 16.30 sati
Prezentacija Grant programa "Institut za prevođenje" u razdoblju 2012. - 2019. u slavenskim zemljama
Gost: Eugene Reznichenko, izvršni direktor Instituta za prevođenje
Organizator: Rossotrudnichestvo Hrvatska

16.30 - 16.55 sati
Promocija slikovnice i tulum Kišnih razdraganaca: Ivanka Mazurkijević, Damir Martinović Mrle i Lan Letović Perčin
Organizator: Rockmark.hr

17.00 - 17.25 sati
Predstavljanje knjige "Izvan okvira 4: Mudrost vođenja"
Organizator: Element

17.30 - 17.55 sati
Predstavljanje knjige "Pirati na najljepšem otoku"
Organizator: Element

18.00 - 18.55 sati
Dodjela nagrade Ful kulturno
Organizator: Dhar media

19.00 - 19.55 sati
Predavanje Omega govor
Organizator: CDS BOND

20.00 sati
Dodjela nagrade OVCA U KUTIJI za najbolju hrvatsku slikovnicu
Organizator: Ibis grafika - Knjiga u centru

PROGRAM DOGAĐANJA NA GALERIJI / PAV. 5

DVORANA 1

11.00 sati
Prezentacija programa Škole brzog čitanja i mudrog učenja
Organizator: Centar za poduku HELENA d.o.o.

12.00 - 13.00 sati
Edukativna radionica: Gradimo utvrdu snova
Voditelj: Aleksandar Jelovac
Organizator: Elevate d.o.o.

13.00 - 14.00 sati
Radionice za djecu
Organizator: BIOM priroda u društvu d.o.o.

16.00 - 17.00 sati
Okrugli stol: Kornelija, Melita i Jelena - novi ženski likovi u hrvatskoj književnosti
Sudjeluju autori Stjepo Martinović (Kornelija broji oblake), Branka Erdelji Štivić (Starenje za početnike) i Dragana R. Tafra (Tajkunova kći) te teoretičarka žanrova Milena Benini
Urednk i moderator: Sandra Pocrnić Mlakar
Gost: Alis Marić
Organizator: Naklada Nika / Izdavačka kuća Beletra

17.00 - 18.00 sati
Autori Beletre - susret s čitateljima i potpisivanje knjiga
Sudjeluju: Dalibor Talajić, Jan Bolić, Zoran Lisjak, Dinko Mihovilović, Boris Vukić, Mirela Španjol-Marković, Kristina Ercegović, Dragana R. Tafra, Daniela Uzelac, Vlasta Janton, Daniela Uzelac, Branka Erdelji Štivić, Josipa Pavičić Berardini.
Pojedinačno predstavljanje autora Beletre, njihovih uspjeha i planova, uz čitanje odlomaka
Organizator: Naklada Nika / Izdavačka kuća Beletra

18.00 - 19.00 sati
18 godina nakladničke kuće Srednja Europa
Organizator: Srednja Europa

19.00 - 20.00 sati
PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA

DVORANA 2

12.00 - 13.00 sati
Promocija knjige "Sodoma"
Autor: Frederic Martel
Organizator: Fokus komunikacije d.o.o.

13.30 - 14.30 sati
Promocija knjige "Sjeme zla"
Autor: Iva Kolega
Organizator: Fokus komunikacije d.o.o.

15.00 - 20.00 sati
EKIPNO PRVENSTVO U KVIZ NATJECANJU
Organizatori: Hrvatski kviz savez i Zagrebački velesajam

17.11.2019. (Nedjelja)

PROGRAM DOGAĐANJA NA POZORNICI / PAV. 6

10.00 - 10.55 sati
Predstavljanje "Knjige znanja"
Omega govor na Hrvatskom
Organizator: CDS BOND

11.30 - 12.25 sati
Predavanje "S pjesmama po danu"
Gost: Anastasia Orlova, dječja spisateljica, pjesnikinja, autorica popularnih dječjih knjiga, dobitnica nagrada iz književnosti i umjetnosti
Organizator: Rossotrudnichestvo Hrvatska

12.30 - 13.00 sati
PODRAVINA U SRCU I DUŠI
Promocija nematerijalne baštine đurđevačkog kraja

Organizator: Muzejski dokumentacijski centar

13.00 - 13.25 sati
Promocija knjige "Arhetipovi esencijalnih ulja"
Moderator: Zrinka Jezdić, dipl.med.techn.clin.aromath.
Organizator: Udruga AromaVita - institut za aromateraopiju

13.30 - 14.00 sati
Predavanje "Aromaterapija za djecu"
"Aromaterapeutske priče za djecu"
Voditelj: Jelena Hlebec, waldorfska odgajateljica
Organizator: Obrt Mirta - umjetnost odgoja

14.00 - 14.30 sati
Predstavljanje knjige "Hod u zagrebačkim cipelama"
Sudjeluju: autorica Branka Hlevnjak i dizajnerica Vlasta Jarnjak
Organizator: Društvo povjesničara umjetnosti Hrvatske

14.30 - 16.00 sati
{RADI VELIKOG INTERESA PREBAČENO NA POZORNICU ISPRED PAVILJONA 5}
PREMIUM PROGRAM ZAJEDNICE NAKLADNIKA I KNJIŽARA
Promocija autobiografije Luke Modrića "Moja igra"
Luka Modrić i Robert Matteoni

16.00 - 17.00 sati
Promocija knjige "Ne dam te od sebe"
Autor: Marijan Krajinović
Sudjeluju: msgr.dr. Franjo Komarica, banjalučki biskup, Ivan Mustapić, olimpijac, sestra Mirjam-Manuela Jerković
Organizator: Zaklada Milosrdni Isus

17.00 - 18.00 sati
CMC predstavlja: Vanna

18.00 - 19.00 sati
Promocije stripova Zerocalcare "Pasančevo proročanstvo" i Krešimir Biuk "Ljubav, zabit, rasvjeta"
Organizator: Udruga Crtani romani šou

19.00 - 20.00 sati
Predstavljanje knjige "Odgoj i obrazovanje - iz teorije i prakse"
Autori: Dubravka Miljković, Marina Đuranović i Tomislava Vidić
Organizator: IEP.hr

PROGRAM DOGAĐANJA NA GALERIJI / PAV. 5

DVORANA 1

11.00 - 15.00 sati
Treća javna aukcija Interliber 2019
Organizatori:
Antikvarijat Biblos, Palmotićeva 28, Zagreb
Antikvarijat Bono, Petrinjska ulica 83, Zagreb
Antikvarijat Mali neboder, Ciottina 20b, Rijeka
Antikvarijat Vremeplov, Lopašićeva 11, Zagreb

12.11.2019. (Događanja na izlagačkom prostoru)

Učenički dom Maksimir

Paviljon 7a / štand 6

12. - 17.11.
Predstavljanje projekta "Da nam ne treba plastika nije znanstvena fantastika" i "Kviz znanja i zelena obećanja"

Radionice:
15.11.
16.00 - 18.00 sati
"Igrajmo se" - izrada društvenih igara od plastične ambalaže

16.11.
11.00 - 13.00 sati
"Čarobna kutija" - izrada kutija za čuvanje stvari od plastičnih boca

16.00 - 18.00 sati
"Spremni za zimske radosti" - izrada zimskih ukrasa od plastičnih čaša i slamki

17.11.
11.00 - 13.00 sati
"Igrajmo se" - izrada društvenih igara od plastične ambalaže

Mozaik knjiga d.o.o.

Paviljon 5 / štand 5c
Paviljon 6 / štandovi 3d i 11d

15.11.
17.00 - 19.00 sati
Druženje s autorom i potpisivanje knjiga: Miro Gavran

16.11.
16.00 - 17.00 sati
Druženje s autorima: Julijana Matanović, Pavao Pavličić, Zlatko Krilić i Goran Tribuson

18.00 - 19.00 sati
Druženje s autorima: Alma Bunić i Mihaela Brijak Gutierrez

LINGUA MARKET / Profiglota d.o.o.

Kongresna dvorana / štand 17

16.11.
18.00 sati
Metodološki prijedlozi za rad u nastavi stranog jezika / predstavljanje LINGUA MARKETA

CENTAR ZA PODUKU HELENA d.o.o.

Kongresna dvorana / štand 6

15.11.
17.00 sati
Prezentacija programa škole brzog čitanja i mudrog učenja

Srednja Europa d.o.o.

Recider Project

Paviljon 5 / štand 18b

15.11.
18.00 sati
Putujte pametno - predstavljanje knjige "Gladijatori i povijest svakodnevnog života u Hrvatskoj s pokojom turističkom preporukom"

Sandorf

Paviljon 6 / štand 6d

13.11.
12.00 sati
Predstavljanje rezultata projekta "Odisejevo utočište - Ulysses Shelter"

Rossotrudnichestvo Hrvatska

Paviljon 6 / štand 18d

17.11.
16.00 - 17.00 sati
Službeno zatvaranje ruskog nacionalnog štanda i davanje knjiga gradu Zagrebu

Alfa d.d.

Paviljon 5 / štand 2d

13.11.
10.00 sati
Didaktika u matematici (Gabrijela Žokalj)

14.11.
14.00 sati
Aha, to je matematika! Geoploča (Tanja Soucie)

15.11.
10.00 sati
Učenje u tijeku - Formativno vrednovanje (Sanja Brajković)

12.00 sati
Teškoće učenja matematike - individualizacija i prilagodba (Željka Butorac)

16.11.
10.30 sati
Zašto ne volimo učiti i kako to promijeniti? (Maja Jerčić)

17.11.
14.00 sati
Dodjela nagrada pobjednicima Alfinog likovnog natječaja "Alfa kalendar"

PROFIL

Paviljon 5 / štand 1d i 1e

12.11.
13.00 sati
Kontroverze hrvatske povijesti 20. stoljeća, Ivo Goldstein
Razgovaraju autor knjige Ivo Goldstein, Goran Hutinec i Jurica Pavičić

18.00 sati
Poštovani kukci, Maša Kolanović
Skupljač zmija, Jurica Pavičić
Autori potpisuju svoje knjige

13.11.
11.00 sati
Jura i gospođica Zavissst, Roman Simić i Manuel Šumberac
Razgovaraju autor slikovnice Roman Simić, ilustrator Manuel Šumberac i urednica Ivana Žderić

12.30 sati
Riječ po riječ, Inoslav Bešker
Razgovaraju autor knjige Inoslav Bešker i urednica Adriana Piteša

18.00 sati
Nismo same, Ivana Kalogjera
Razgovaraju Ivana Kalogjera i urednica Adriana Piteša. Ulomke iz knjige čita Jelena Miholjević

14.11.
10.00 sati
Potraga, Manuel Šumberac
Razgovaraju autor i ilustrator slikovnice Manuel Šumberac i urednica Ivana Žderić

18.00 sati
Latinskom Amerikom uzvodno: Za Che Guevarom od Patagonije do Kube, Jasen Boko
Razgovaraju autor knjige Jasen Boko i urednica Ivana Žderić

17.11.
17.00 sati
Mame i tate čitaju djeci
Ulomke iz slikovnica i romana za djecu čitaju Antonia Matković Šerić, Barbara Nola, Roman Simić i Aljoša Šerić

Slušaonica - audio knjige

Galerija paviljona 5

Znanje

Paviljon 5 / štand 4c

13.11.
18.00 sati
Potpisivanje knjiga: Sharon Bolton

15.11.
18.00 sati
Potpisivanje knjiga: Frane Herenda

19.00 sati
Potpisivanje knjiga: Jure Karamarko

Školska knjiga

Paviljon 5 / štand 3c

12.11.
10.00 sati
SMIB Predstavljanje aplikacije SMIB igre
Aplikaciju će predstaviti urednica Snježana Marić

11.00 sati
Rječnici Kranjčevićevih pjesama - Bugarkinje i Trzaji, Milan Moguš
Knjige će predstaviti akademik Tonko Maroević, dr.sc. Daniel Miščin i urednica Miroslava Vučić
Stihove S. S. Kranjčevića kazivat će glumac Vedran Mlikota
"Rječnici Kranjčevićevih pjesama - Bugarkinje i Trzaji" mogu se kupiti uz prigodan popust

13.00 sati
Televizijski program, Damir Matković
Sudjeluju: dr.sc. Tena Perišin, dr.sc. Gordana Vilović, mr.sc. Dragutin Lučić, dr.sc. Ante Žužul, autor Damir Matković i urednica Miroslava Vučić
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

15.00 sati
Program predstavljanja novih naslova Školske knjige i Lumen izdavaštva
Knjige će predstaviti urednici Miroslava Vučić, mr.sc. Emica Calogjera Rogić, Snježana Bakarić Palička, dr.sc. Deniver Vukelić i Ana Briški Đurđevac

18.00 sati
Povijest filozofije, Branko Bošnjak
Sudjeluju: dr.sc. Ante Žužul, dr.sc. Ivan Čehok, dr.sc. Hrvoje Jurić, dr.sc. Goran Sunajko i urednica Miroslava Vučić
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

13.11.
10.00 sati
Cvjetić, Anne Walker
Čitanje za budućnost, radionicu za poticanje čitanja i radionicu likovnog izražavanja Karbon vodit će dr.sc. Marija Ott Franolić

11.00 sati
Tajna Malog brata, Hrvoje Kovačević
Knjigu će predstaviti dr.sc. Dubravka Težak, autor Hrvoje Kovačević i urednica Miroslava Vučić
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

13.00 sati
Arhitektonski stup, Zvonko Pađan
Sudjeluju: dr.sc. Ante Žužul, akademik Tonko Maroević, izv.prof.art. Danko Friščić, dr.sc. Nikola Polak, autor dr.sc. Zvonko Pađan i urednica Miroslava Vučić
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

15.00 sati
Terenske i laboratorijske vježbe i statističke metode u ekologiji
Ivančica Ternjej, Andreja Brigić, Sanja Gottstein, Marija Ivković, Mladen Kerovec, Zlatko Mihaljević i Ana Previšić
Sudjeluju: dekanica PMF-a prof.dr.sc. Aleksandra Čižmešija, recenzent izv.prof.dr.sc. Vladimir Hršak i urednica Snježana Bakarić Palička

16.00 sati
Teorija brojeva, Andrej Dujella
Sudjeluju: prof.dr.sc. Ivica Gusić, prof.dr.sc. Andrej Dujella i urednica Tanja Djaković
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

17.30 sati
Ideja sinteze, Oblikovanje scene i kostima pedesetih godina 20. stoljeća
The Idea of Synthesis Set and Costume Design in the 1950s

dr.sc. Ana Lederer i dr.sc. Martina Petranović
Sudjeluju: doc.dr.art. Ivana Bakal, dr.sc. Lovorka Magaš Bilandžić, autorice dr.sc. Ana Lederer i dr.sc. Martina Petranović te urednica Miroslava Vučić
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

14.11.
10.00 sati
Kralj koji je zabranio mrak, Emily Haworth-Booth
Čitanje za budućnost, radionicu za poticanje čitanja i radionicu likovnog izražavanja Karbon vodit će dr.sc. Marija Ott Franolić

11.00 sati
Gramatika sanskrta, dr.sc. Ivan Andrijanić
Sudjeluju: akademik Mislav Ježić, dr.sc. Damir Kardaš, autor dr.sc. Ivan Andrijanić i urednica Miroslava Vučić
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

12.30 sati
Sebastijanove priče i Grmovi divljih ruža, Ivan Aralica
Sudjeluju: dr.sc. Ante Žužul, dr.sc. Damir Pešorda, akademik Ivan Aralica i urednica Miroslava Vučić
Ulomke iz Grmova divljih ruža čitat će glumac Vedran Mlikota.
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

14.00 sati
Glazba i autorsko pravo, dr.sc. Miroslav Škoro
Sudjeluju: dr.sc. Slaven Letica, prof.dr.sc. Igor Gliha, dr.sc. Anita Freimann, dr.sc. Željko Požega, autor dr.sc. Miroslav Škoro i urednica Miroslava Vučić
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

17.00 sati
305 GODINA RUSKE CARSKE DINASTIJE ROMANOVIH
Romanovi 1613. - 1918., Simon Sebag Montefiore
Carica Romanovih, C. W. Gortner
Knjige će predstaviti Sonja Miličević Vukelić i urednici Miroslava Vučić i dr.sc. Deniver Vukelić
Ulomke iz romana Carica Romanovih čitat će glumica Ana Vučak

18.30 sati
365 danas, Tanya Dimitrova
Potpisivanje knjiga

19.00 sati
Autoimuni Nutrivor, Anita Šupe
Potpisivanje knjiga

15.11.
10.00 sati
Akademija za znanstvenike, Akademija za astronaute i Velika knjiga usporedbi
STEM radionica u suradnji s Laboratorijem zabave

11.00 sati
Luka od Sigeta, Hrvoje Hitrec
Sudjeluju: dr.sc. Dubravka Težak, slikar i dizajner Jenio Vukelić, autor Hrvoje Hitrec i urednica Miroslava Vučić
Ulomke iz romana čitat će glumac Silvio Vovk
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

12.00 sati
Moj ritam čitanja
Proglašenje pobjednika i dodjela nagrade natječaja u organizaciji HKD-a povodom dana hrvatskih knjižnica

13.00 sati
Stoljeće naroda i Crkve, dr.sc. Jure Krišto
Sudjeluju: dr.sc. Ante Žužul, dr.sc. Zlatko Matijević, autor dr.sc. Jure Krišto i urednik dr.sc. Deniver Vukelić
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

15.00 sati
Primijenjena dendrologija, Stanislav Vlahović
Knjigu će predstaviti recenzenti doc.dr.sc. Igor Poljak, dr.sc. Vanja Stamenković, autor Stanislav Vlahović i urednica Snježana Bakarić Palička
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

16.00 sati
Okrugli stol o poticanju čitanja u strukovnim sektorima i modna revija nagrađenih radova s državnih natjecanja
Sudjeluju: Ksenija Banović, ASOO, Maja Zrnčić, Ministarstvo kulture, prof. dr.sc. Anita Peti-Stantić i dr.sc. Sanja Fulgosi, NCVVO, Linda Grubišić Belina, Tanja Marčan i mr.sc. Emica Calogjera Rogić

17.00 sati
Agencije za odnose s javnošću, Mirela Holy
Sudjeluju: dr.sc. Ante Žužul, dr.sc. Damir Jugo, autorica dr.sc. Mirela Holy i urednica Miroslava Vučić
Nakon predstavljanja autorica će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

19.00 sati
Kviz Gospodar prstenova

16.11.
10.00 sati
Kada knjiga oživi
Predstavljanje proširene stvarnosti u knjigama za djecu i igraonica
Predstavljanje će voditi autor digitalnih materijala Školske knjige Marko Brajković

11.00 sati
Kompetencijski pristup nastavi hrvatskoga jezika 2, Srećko Listeš
Sudjeluju: dr.sc. Sanja Fulgosi, Linda Grubišić Belina, Igor Medić, autor dr.sc. Srećko Listeš i urednica mr.sc. Emica Calogjera Rogić
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

12.00 sati
Domovina, Mirjan Damaška
Sudjeluju: dr.sc. Ante Žužul, dr.sc. Slaven Letica, autor dr.sc. Mirjan Damaška i urednica Miroslava Vučić
Ulomke iz memoarskih zapisa čitat će glumac Domagoj Janković
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

14.00 sati
Djeca u kaznenom pravu - počinitelji i žrtve, Lana Petö Kujundžić
Sudjeluju: dr.sc. Ante Žužul, izv.prof.dr.sc. Irena Cajner Mraović, Bruna Profaca, Poliklinika za zaštitu djece i mladih grada Zagreba, Davorka Lalić Lukač, dr.sc. Lana Petö Kujundžić i Ivana Levak
Nakon predstavljanja autor će potpisivati knjige koje se mogu kupiti uz prigodan popust

15.00 sati
Englesko-hrvatski diplomatski rječnik, Damir Grubiša
Sudjeluju: dr.sc. Ante Žužul, recenzenti prof.dr.sc. Maja Bratanić i dr.sc. Darko Bekić, redaktorica Miljenka Demel i mr.sc. Emica Calogjera Rogić
Knjiga se nakon promocije može kupiti uz prigodan popust

17.00 sati
Šest stupova samopoštovanja, Nathaniel Branden
Knjigu će predstaviti dr.sc. Mirta Fraisman Čobanov i urednica Miroslava Vučić

17.11.
10.00 sati
Trnoružica i Labuđe jezero
Radionicu U ritmu čitanja vodit će dr.sc. Marija Ott Franolić uz nastup učenika Glazbene škole Vatroslava Lisinskog iz Bjelovara

11.00 sati
Nastup zborova Kikići, Medenjaci i Genijalci, te članova solističke skupine Slavuji pod vodstvom voditeljice zborova Maje Rogić

12.30 sati
Povijest slika za djecu, David Hockney, Martin Gayford
Knjigu će predstaviti Iris Poljan, muzejska pedagoginja u Modernoj galeriji u Zagrebu, Jozefina Ćurković i urednica knjige mr.sc. Emica Calogiera Rogić

OceanMore

Paviljon 5 / štand 12c

16.11.
13.00 sati
Druženje s autorom Damirom Karakašem uz potpisivanje knjige "Proslava"