Galerija Paviljon 5 - pozornica
11.00 sati
Svečano otvorenje Interlibera
Paviljon 7, pozornica
12.15 - 13.00 sati
Druženje s autoricom Sanjom Pilić
Organizator: MOZAIK KNJIGA D.O.O.
14.00 - 14.45 sati
Mladen Pavković, promocija 5 knjiga spomenutog autora
Organizator: CENTAR GAVRAN GOSPIĆ I PORTAL TJEDNO ZAGREB
16.00 - 16.30 sati
Promocija slikovnice "Nije lako bubamarcu"
Organizator: NAŠA DJECA D.O.O.
17.00 - 17.45 sati
Interliбre
Predstavljanje knjige "Leto kad sam naučila da letim" (Kreativni centar)
Sudjeluju: Jasminka Petrović, Ana Fazekaš i Dramska skupina projekta "FKK FilmKnjigaKazalište"
Organizator: SUPERKNJIŽARA I SRPSKO NARODNO VIJEĆE
18.00 - 20.00 sati
Susret s autorom - Mr. Vikas Swarup
Moderator: prof. Jasen Boko
Nakon predavanja uslijedit će potpisivanje knjige "Milijunaš s ulice" (ZNANJE D.O.O.)
Organizator: ZAGREBAČKI VELESAJAM D.O.O.
Paviljon 6, pozornica
10.30 - 11.15 sati
"MALA RADIONICA GLAGOLJICE", pred. Društva prijatelja glagoljice Darko Žubrinić, (za uzrast od 3. razreda nadalje)
Organizator: DRUŠTVO PRIJATELJA GLAGOLJICE
11.30 - 12.15 sati
ZAGORKI S LJUBAVLJU, obilježavanje 150.g. rođenja M. J. Zagorke (za uzrast 4. - 8. razreda)
Organizator: OSNOVNA ŠKOLA M. J. ZAGORKE
12.25 - 12.50 sati
Beletristika
Organizator: BELETRA J.D.O.O.
13.00 - 13.45 sati
Elina Hirvonen, književni susret
Organizator: NAKLADA LJEVAK D.O.O.
14.00 - 14.45 sati
Okrugli stol, Čitanje u fokusu
Organizator: NAKLADA LJEVAK D.O.O.
15.00 - 15.45 sati
Mia Mandić, Svijet čitanja na engleskom, prednosti digitalne knjižnice za djecu i mlade
Organizator: PROFIL KLETT D.O.O.
16.00 - 16.45 sati
PENJALICA - Drugačiji pogled na pripremu za školu
Organizator: PROFIL KLETT D.O.O.
17.00 - 17.45 sati
Shamso 69 predstavlja Pjesmaricu Brkova - Najveći hitovi
Organizator: ROCKMARK D.O.O
18.00 - 18.45 sati
Vremenaste priče Zorana Vakule
Organizator: ROCKMARK D.O.O
19.00 - 20.00 sati
Premium program & Interliбre
Predstavljanje knjige "Bergotova udovica" (Lom)
Sudjeluju: Bora Ćosić, Kruno Lokotar
Organizator: SUPERKNJIŽARA I SRPSKO NARODNO VIJEĆE
Paviljon 7, pozornica
10.30 - 11.15 sati
STO POSTO PISMENI
Radionica: "Financijska pismenost", Toni Milun
Organizator: ZAGREBAČKI VELESAJAM D.O.O.
11.20 - 12.00 sati
Upoznaj hrvatske znamenitaše s Vidom Jakšom Opačićem
Organizator: MOZAIK KNJIGA D.O.O.
13.00 - 13.45 sati
AGM Predstavljanje biblioteke XXI.
Novi naslovi:
Memorandum za novu ekološku klasu; autori: Bruno Latour i Nikolaj Schultz
Furam feminizam priručnik za cure, a zašto ne, i za dečke; autorice: Lamija Begagić i Marina Veličković
Manifest skrbi - politika međuovisnosti; autori: The Care Collective
Organizator: ZAGREBAČKI HOLDING, Podružnica AGM
14.15 - 15.00 sati
Druženje s autoricom Nives Madunić Barišić
Organizator: MOZAIK KNJIGA D.O.O.
15.15 - 16.00 sati
Druženje s autoricom Marijanom Križanović
Organizator: MOZAIK KNJIGA D.O.O.
16.15 - 17.00 sati
Otkrijte mjesta na Zemlji koja su tek rijetki posjetili s autorom Damirom Šantekom
Organizator: MOZAIK KNJIGA D.O.O.
17.10 - 18.00 sati
Interliбre
Predstavljanje knjige "Alhemija bombe" (Laguna)
Sudjeluju: Slobodan Bubnjević i Tanja Rudež
Organizator: SUPERKNJIŽARA I SRPSKO NARODNO VIJEĆE
18.00 - 19.00 sati
Interliбre
Panel: "Važnost knjižnih nagrada"
Sudjeluju: Saša Ćirić, Katarina Luketić, Ana Fazekaš
Organizator: SUPERKNJIŽARA I SRPSKO NARODNO VIJEĆE
19.00 - 20.00 sati
Interliбre
Predstavljanje knjige "Duhovi" (Laguna)
Sudjeluju: Vladimir Arsenijević, Kruno Lokotar
Organizator: SUPERKNJIŽARA I SRPSKO NARODNO VIJEĆE
Paviljon 6, pozornica
10.15 - 11.00 satiSTO POSTO PISMENI
RADIONICE GRAFITI: "Grafiti su umjetnost, a ne vandalizam" (za uzrast 10-15 godina)
Organizator: ROCKMARK D.O.O.
11.15 - 11.45 sati
Predstavljanje slikovnice "Čarobna moć božićnog kuglofa"
Organizator: SLATKOPEDIJA (Splitski kantun)
12.00 - 12.45 sati
Promocija knjige: Attila Bartis "Svršetak", gostuje Katarin Ladik
Organizator: FRAKTURA D.O.O.
13.00 - 13.45 sati
Izložba senzornih priča "Četiri godišnja doba"
Organizator: MALI DOM - ZAGREB, DNEVNI CENTAR ZA REHABILITACIJU DJECE I MLADEŽI
14.00 - 14.45 sati
Predstavljanje niza knjiga Sjećanja i prilozi za povijest diplomacije RH
Organizator: MATE D.O.O.
15.00 - 15.45 sati
Predstavljanje knjige "Tinkihot" autorice Silvije Šesto
Organizatori: IRIS ILLYRICA i autorica Silvija Šesto
16.15 - 17.00 sati
Predstavljanje knjige "Poraz ljudskosti", vlč. Odilon-Gbènoukpo Singbo
Organizator: KRŠĆANSKA SADAŠNJOST D.O.O.
17.15 - 18.00 sati
Predstavljanje knjige "Pas koji nije znao plivati"
Organizator: NAKLADA ULIKS D.O.O.
18.15 - 18.45 sati
Mrletove priče o niŠČemu
Organizator: ROCKMARK D.O.O.
19.00 - 20.00 sati
PREMIUM PROGRAM
Promocija dugoočekivanog novog romana Mihaela Gašpar "Premještanje snova"
Govori: Dorotea Šušak, dramaturginja i direktorica Centra za ženske studije
Moderator: Monika Herceg
Organizatori: ZAJEDNICA NAKLADNIKA I KNJIŽARA, HGK
Paviljon 7, pozornica
10.30 - 11.30 sati
"STO POSTO PISMENI" - HIGH FIVE, kviz za osnovne škole
Organizatori: ZAGREBAČKI VELESAJAM D.O.O. i HRVATSKI KVIZ SAVEZ
11.45 - 12.45 sati
"STO POSTO PISMENI" - HIGH FIVE, kviz za srednje škole
Organizatori: ZAGREBAČKI VELESAJAM D.O.O. i HRVATSKI KVIZ SAVEZ
13.15 - 13.50 sati
Promocija knjige Tomislava Šiljkovića "Hrvatski Rondo", te ostalih izdanja ZPDDR
Organizator: ZAJEDNICA POLICAJACA, DRAGOVOLJACA DOMOVINSKOG RATA
14.00 - 14.45 sati
Veliki povratak gramofonske ploče
Organizator: WOODSTOCK SHOP J.D.O.O.
16.00 - 16.45 sati
Dragan Markovina "Povijest, politika, popularna kultura"
Knjigu predstavljaju: Jerko Bakotin i Dragan Markovina
Organizator: Jesenski i Turk
17.00 - 17.45 sati
"Nacionalna sigurnost RH u 21. stoljeću",
Marta Zorko, Gordan Akrap, Dario Malnar, Krešimir Mamić, Siniša Tatalović
Ur. Siniša Tatalović, Kristian Turkalj, Aziz Hasanović, Josip Turkalj, Dražen Ljubić, Aziz Hasanović, Duje Ančić, Tomislav Belovari, Marko Vrančić, Stjepan Šterc, Ivana Keser
Knjigu predstavljaju: Robert Mikac, Aziz Hasanović, Marta Zorko, Stjepan Šterc
Organizator: Jesenski i Turk
18.00 - 18.45 sati
Gostovanje: Korado Korlević "VELIKI RESET"
Organizator: PROFIL KLETT D.O.O.
19.00 - 20.00 sati
Interliбre
Panel: "Hrvatski pisci u izdanjima srpskih izdavača"
Sudjeluju: Dinko Kreho "Simptomi" (Treći trg), Hrvoje Tutek "Smrt i druga istraživanja", "Mrak i jutro nad Mediteranom" (Treći trg), Goran Čolakhodžić "Dvorišna vrata zemlje" (Raštan), Andrijana Kos Lajtman
Organizator: SUPERKNJIŽARA I SRPSKO NARODNO VIJEĆE
Paviljon 6, pozornica
10.15 - 11.00 satiSTO POSTO PISMENI
RADIONICE GRAFITI: "Grafiti su umjetnost a ne vandalizam" (za uzrast 10-15 godina)
Organizator: ROCKMARK D.O.O.
11.15 - 12.00 sati
Promocija izdanja: Apostolska vizitacija Pulske biskupije biskupa Augustina Valiera 1580. godine
Organizator: DRŽAVNI ARHIV U PAZINU
12.30 - 13.00 sati
Reading comprehension in English-for children of all ages!
Organizator: UPI2M BOOKS/UPI-2M PLUS D.O.O.
13.10 - 13.45 sati
"Plivanje je lako, nauči kako"
Organizator: ELEMENT D.O.O.
14.00 - 14.45 sati
Promocija knjige "Osnove kriminalistike"
Organizator: MUP - POLICIJSKA AKADEMIJA PRVI HRVATSKI REDARSTVENIK
15.00 - 15.45 sati
Predstavljanje novih dječjih romana urednika Božidara Prosenjaka
Organizator: ALFA D.D.
16.00 - 17.00 sati
Fokalizator
Promocija časopisa "Fokalizator"
Govore: glavni urednik Vladimir Vojinović, urednik za dramu Stefan Bošković
Moderator: Dragana Erjavšek
Organizator: ZAJEDNICA NAKLADNIKA I KNJIŽARA, FOKALIZATOR
17.15 - 17.45 sati
Predstavljanje knjige "Titanic - činjenice i zanimljivosti"
Organizator: NAKLADA ULIKS D.O.O.
18.00 - 18.45 sati
Interliбre
Panel: "Krleža i lijeva kritika"
Sudjeluju: Predrag Brebanović, Goran Pavlić, Lujo Parežanin
Organizator: SUPERKNJIŽARA I SRPSKO NARODNO VIJEĆE
19.00 - 20.00 sati
PREMIUM PROGRAM
Panel o Osijeku: "Kultura, kulturni identitet...", Drago Hedl, Nenad Rizvanović, Jagna Pogačnik
Moderator: Drago Hedl
Organizatori: ZAJEDNICA NAKLADNIKA I KNJIŽARA, HGK
Paviljon 7, pozornica
11.15 - 12.00 sati
Druženje s autoricom Ines Marciuš Kruljac
Organizator: MOZAIK KNJIGA D.O.O.
12.15 - 13.00 sati
Druženje s autoricom Sanjom Polak
Organizator: MOZAIK KNJIGA D.O.O.
14.00 - 14.45 sati
Preobrazba požude u ljubav - okrugli stol
Organizator: MEĐUNARODNO DRUŠTVO ZA SVJESNOST KRIŠNE U ZAGREBU
15.00 - 15.45 sati
Ramiz Huremagić "Zemlja prvo pojede oči"
Knjigu predstavljaju: Kruno Lokotar i Tomislav Brlek
Jesenski i Turk
16.00 - 16.45 sati
Boris Vukotić "Nepoželjna osoba"
Knjigu predstavljaju: Kruno Lokotar i Boris Vukotić
Jesenski i Turk
17.00 - 17.45 sati
Ukrajina u fokusu, panel
"Kultura i rat" Knjigom po ratu - prolog za poslijeratnu Ukrajinu
Moderatorica: Simona Goldstein
Gosti: Dariya Pavlešen, Eugen Stepanenko, Ines Sablić, Vladimir Arsenijević
Organizatori: iDEMO Institut za demokraciju, Zagreb i ZNK HGK, uz potporu Ministarstva kulture i medija RH, ZAJEDNICA NAKLADNIKA I KNJIŽARA
18.00 - 18.45 sati
Promocija knjige "Vikinške narodne pripovijetke i bajke"
Organizator: STANEK D.O.O.
19.00 - 19.45 sati
Ukrajina u fokusu
Predstavljanje pjesništva Ljudmyle Djadčenko: pjesnički prostor Ukrajine. Transformacije
Sudjeluju: Ljudmyle Djadčenko, Jurij Lisenko, Dariya Pavlešen
Organizatori: iDEMO Institut za demokraciju, Zagreb i ZNK HGK, uz potporu Ministarstva kulture i medija RH, ZAJEDNICA NAKLADNIKA I KNJIŽARA
Paviljon 6, pozornica
10.15 - 11.00 sati
STO POSTO PISMENI
RADONICA MEDIJSKE PISMENOSTI djece i mladih "Odnosi na mreži vs. odnosi uživo" (za učenike od 5.-8. razreda)
Organizator: UNICEF
11.15 - 12.00 sati
STO POSTO PISMENI
RADIONICE GRAFITI: "Graffiti su umjetnost a ne vandalizam" (za uzrast 10-15 godina)
Organizator: ROCKMARK D.O.O.
12.05 - 12.50 sati
Omega govor - studeni
Organizator: CDS-BOND - KNJIGA ZNANJA
13.00 - 14.00 sati
Promocija izdanja Hrvatskog državnog arhiva
Organizator: HRVATSKI DRŽAVNI ARHIV
14.15 - 15.00 sati
Jakov Čabraja "Dvije ljubavi - neugasivi plameni"
Organizatori: CENTAR GAVRAN GOSPIĆ I PORTAL TJEDNO ZAGREB
15.30 - 16.15 sati
Panel: "Umjetna inteligencija: Što znamo? Kuda nas vodi?"
Organizator: MATE D.O.O.
16.30 - 17.00 sati
Promocija knjige autorice Vesne Haluge: Znamen - hrvatska tradicijska tetovaža
Organizator: DOMINOVIĆ D.O.O.
17.15 - 17.45 sati
Predstavljanje knjige iz serije "Lektira za 21. stoljeće - Camus - Stranac"
Organizator: NAKLADA ULIKS D.O.O.
18.00 - 18.30 sati
Promocija stripa "Texas Kid, moj brat", Igor Kordej i Darko Macan
Organizator: NAKLADA FIBRA D.O.O.
19.00 - 20.00 sati
PREMIUM PROGRAM
Nacionalni program poticanja čitanja djeci od najranije dobi "Rođeni za čitanje"
Sugovornici: prim. mr. sc. Marija Radonić, dr. med. spec. pedijatar, stručna suradnica i začetnica programa u RH; dr. sc. Anita Peti Stantić, redovita profesorica na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu; Kristina Čunović - kampanja Čitaj mi, ravnateljica Gradske knjižnice Ivana Gorana Kovačića u Karlovcu; Ivančica Žeravica - odgajateljica, DV Sunčana; Mirjana Kolarek Karakaš dr. med. spec. pedijatar, Ivan Đuričić - glumac, Sara Stanić - glumica i redateljica, Maja Zrnčić, voditeljica Nacionalne strategije poticanja čitanja, Ministarstvo kulture i medija RH
Organizatori: ZAJEDNICA NAKLADNIKA I KNJIŽARA, HGK
20.15 - 20.45 sati
Promocija, Terca na tišinu Sanina Karamehmedovića
Organizator: ROCKMARK D.O.O.
Galerija Paviljona 5 - dvorana
Filmovi za sve generacije: PRVI FILMSKI MARATON NA INTERLIBERU
10.15 - 11.45 | Nevjerojatni Maksim | dugometražni animirani film, obiteljski |
11.50 - 13.20 | Jednom davno | obiteljski, fantazija, avantura - glume: Angelina Jolie, Gugu Mbatha-Raw, Michael Caine, Derek Jacobi, Anna Chancellor |
13.25 - 15.00 | 10 dana bez mame | obiteljska komedija - glume: Franck Dubosc, Aura Atika |
15.10 - 16.45 | Vuk i lav | obiteljski, avanturistički - priča o prijateljstvu vuka, lava i jedne djevojke - glume: Molly Kunz, Graham Greene, Charlie Carrick |
16.50 - 18.30 | Rumba | obiteljska komedija - glume: Franck Dubosc, Louna Espinosa Maria |
18.40 - 20.30 | Ego protiv ega | komedija 12+ - glume: Penelope Cruz, Antonio Banderas, Oscar Martinez |
ORGANIZATOR: ZAGREBAČKI VELESAJAM D.O.O.
Paviljon 7, pozornica
11.00 - 11.45 satiOmega govor - studeni
Organizator: CDS-BOND-KNJIGA ZNANJA
12.00 - 12.45 sati
Predavanje - Aromaodgoj
Organizator: AROMAVITA INSTITUT ZA AROMATERAPIJU
13.00 - 13.45 sati
Antifašizam u Istri, predstavljanje knjiga M. Radošević, Geneza antifašizma u Istri, R. Matić, Društvo i otpor fašizmu
Organizator: SREDNJA EUROPA D.O.O.
14.00 - 14.45 sati
Razgovor s autorom Veljkom Kajtazijem i osvrt na knjige "Snovi jednog Roma" i "Nakit, romsko obiteljsko blago"
Organizatori: SAVEZ ROMA U RH "KALI SARA" i Veljko Kajtazi
15.00 - 15.45 sati
Sto godina časopisa "Život i zdravlje" - tisk. konferencija
Organizator: ZNACI VREMENA
16.00 - 16.45 sati
Promocija knjige "Aromaface - emocionalna refleksoterapija lica"
Organizator: AROMAVITA INSTITUT ZA AROMATERAPIJU
17.00 - 17.45 sati
Predstavljanje tri autorice triju zbirki poezije:
- Marina Šur Puhlovski "Neponovljiva"
- Barbara Baždarić "Pitat ću Hamurabija"
- Snježana Tramburovski "Smrznute maline"
Voditeljica: Elizabeta Hrstić
Jesenski i Turk
18.00 - 19.00 sati
Ukrajina u fokusu
Predstavljanje autora Jurija Vynnyčuka: Praksa laži. Laž kao konstitutivno načelo književnosti
Sudjeluju: Jurij Vynnyčuk, Jurij Lisenko, Dariya Pavlešen, Josip Ivanović
Organizatori: iDEMO Institu za demokraciju, Zagreb i ZNK HGK, uz potporu Ministarstva kulture i medija RH
19.00 - 20.00 sati
Ukrajina u fokusu
Predstavljanje autora Jurija Lisenka: Hrvatsko-ukrajinske kulturne veze
Sudjeluju: Jurij Lisenko, Dariya Pavlešen, Žarko Jovanovski, Siniša Matasović, Josip Ivanović
Organizatori: iDEMO Institu za demokraciju, Zagreb i ZNK HGK, uz potporu Ministarstva kulture i medija RH
20.10 - 21.00 sati
Promocija stripa "Cat Claw", Bane Kerac
Organizator: NAKLADA FIBRA D.O.O.
Paviljon 6, pozornica
10.15 - 10.50 sati
Priručnici
Organizator: BELETRA J.D.O.O.
11.00 - 11.45 sati
STEAM radionica za djecu od 5-9 godina
Organizator: IRIS ILLYRICA
12.00 - 12.30 sati
Promocija knjige "Teški dani", autor dr. Branko Lugović
Organizator: MEDICINSKA NAKLADA D.O.O.
12.45 - 13.15 sati
"Elementove slikovnice"
Organizator: ELEMENT D.O.O.
13.25 - 13.55 sati
Promocija knjige "Mjesečeve sjene" Zdenka Bašića
Organizator: PLANETOPIJA D.O.O.
14.00 - 14.45 sati
Predstavljanje nove knjige Katarine Peović "Spontana ideologija svakodnevnih pojmova"
Organizator: DURIEUX D.O.O.
15.00 sati
Predstavljanje novih knjiga Dubrovačkih muzeja, Muzeja grada Koprivnice i Muzeja grada Karlovca
Organizator: MUZEJSKI DOKUMENTACIJSKI CENTAR
15.00 - 15.30 sati
"150 predmeta za 150 godina"
Promotori: Ravnateljica Dubrovačkih muzeja, muzejska savjetnica Ivona Michl, Voditeljica Pomorskog muzeja viša kustosica Ana Kaznačić Skurić
15.30 - 16.00 sati
"Samo je vu goricaj živlenja pravi raj"
Promotori: dr.sc. Robert Čimin, ravnatelj Muzeja grada Koprivnice, Krešimir Blažek, Koprivnica kazališni amater i interpretator, Bemian duet, Peteranec - glazbena izvedba na temu Frana Galovića
16.00 - 16.30 sati
"Svestrani Hinko Krapek-čovjek svoga doba"
Promotori: Vedrana Kovač Vrana, viša knjižničarka Gradske knjižnice "I.G. Kovačić" Karlovac i voditeljica Središnje knjižnice Slovenaca u RH, mr.sc. Sanda Kočevar, muzejska savjetnica Povijesnog odjela Muzeja grada Karlovca
17.00 - 17.30 sati
Knjiga "Blistanje", upoznajte Draška Regula, umjetnika zaključanog u vlastitom tijelu
Organizator: IEP D.O.O.
18.00 - 18.45 sati
Putopisno predavanje Riane Petanjek: "U sjevernom filmu"
Organizatori: IRIS ILLYRICA i autorica Riana Petanjek
19.00 - 19.45 sati
PREMIUM PROGRAM
Slikovnica - priča - roman: o važnosti čitanja za djecu!, Sanja Polak, Vid Jakša Opačić, Andrija Škare
Moderator: Andrija Škare
Organizatori: ZAJEDNICA NAKLADNIKA I KNJIŽARA, HGK
20.00 - 21.00 sati
Proglašenje pobjednika i dodjela nagrada i plaketa OVCA U KUTIJI za najbolju hrvatsku slikovnicu
Organizator: IBIS GRAFIKA D.O.O.
Galerija Paviljona 5 - pozornica
15.00 - 20.00 sati
Ekipno državno prvenstvo u kvizu #9
Organizator: HRVATSKI KVIZ SAVEZ
Paviljon 7, pozornica
11.00 - 12.00 sati
Interliбre
Virginia Woolf "Udovica i papagaj" (dječja priča prvi puta prevedena na srpski jezik), prevoditeljica Ana Pejović
Voditeljica: Aneta Vladimirov
Organizator: SUPERKNJIŽARA i SRPSKO NARODNO VIJEĆE
12.15 - 13.00 sati
Predstavljanje knjige "Ptice Hrvatske", autor Davor Krnjeta
Organizator: MERIDIJANI
13.15 - 14.00 sati
"Posudi glas u crtanom filmu"
Organizator: EDITUS D.O.O.
16.00 - 16.45 sati
Umjetnost, povijest i istina u književnosti
Organizator: LUX NOCTIS
17.00 - 17.30 sati
"Vukovarska bitka - povijesno i identitetsko značenje" - tribina
prof. dr. sc. Josip Jurčević i dr. sc. Krešimir Bušić
17.30 - 18.00 sati
Promocija "Komunistički teror i mučeništvo crkve, djelovanje UDBE od 1945.- 1991."
prof. dr. sc Josip Jurčević, Kekić Željko
18.00 - 18.45 sati
Promocija "Prikrivena stratišta i grobišta jugoslavenskih komunističkih zločina"
prof. dr.sc Josip Jurčević i Dobroslav Paraga
18.45 - 19.30 sati
Promocija knjige Josipa Jurčevića: Heroji Hrvatskog domovinskog rata
prof. dr.sc Josip Jurčević, Damir Markuš - Kutina, Stipe Mlinarić Ćipe
19.30 - 20.00 sati
Promocija "Prvi hrvatski redarstvenik - 05/08/1990 : Kako je UDBA stvorila Hrvatsku"
dr. sc Josip Jurčević i gđa Gabrijela Krmpotić Kos
Organizator: UDRUGA GAVRAN GOSPIĆ
Paviljon 6, pozornica
11.00 - 12.45 satiPromocija izdanja Croatia Records
Organizator: CROATIA RECORDS D.D.
13.00 - 13.45 sati
"Bogumili: tragom dobrih Krstjana", Mistično nasljeđe gnostika, Predstavljaju zaređena bogumilska braća
Organizator: BOGUMILI, BOGUMILSKI CENTAR
14.00 - 15.00 sati
Promocija knjige "Pedeset" Sanele Mihalić, promotor Jagna Pogačnik
Organizator: BUYBOOK D.O.O. ZAGREB
15.15 - 15.50 sati
Dodjela nagrade Knjigodar 2023.
Organizatori: HRVATSKA UDRUGA ŠKOLSKIH KNJIŽNIČARA, ZAJEDNICA NAKLADNIKA I KNJIŽARA, ZAGREBAČKI VELESAJAM D.O.O.
16.00 - 17.00 sati
PREMIUM PROGRAM
Predrag Ličina: "Bljuzga u sumrak" (kraj trilogije), sugovornik: Andrija Škare
Moderator: Kruno Lokotar
Organizatori: ZAJEDNICA NAKLADNIKA I KNJIŽARA, HGK
18.00 - 18.45 sati
Promocija romana Frina: Atera
Organizator: HANGAR 7 D.O.O.
7.11.2023., utorak
ŠKOLSKA KNJIGA D.D.Pav.5, štand 1C, 13C
11.00 sati
Kroz džunglu, radionica za poticanje čitanja
Voditeljica radionice: Melita Povalec, urednica
Pav.5, štand 2D, 6A
11.00 - 12.30 sati
Urednice udžbenika odgovaraju na sva vaša pitanja - Marija Mapilele, Đurđa Trupinić, Josipa Oreč Živković i Tihana Bilešić
Pav.5, štand 1C, 13C
12.30 sati
Ritam mojeg putovanja, radionica za poticanje čitanja
Voditeljica radionice: Melita Povalec, urednica
14.00 sati
Radionica filmske kritike uz Modru Lastu
Voditelj radionice: Boško Picula
15.30 sati
Čudesna matematika, radionica otkrivanja matematike svuda oko nas
Voditeljica radionice: Suzana Šijan, urednica
17.00 sati
Sjaj - dječji vodič za noćno nebo, radionica za poticanje čitanja
Voditeljica radionice: Ivana Lončarek, urednica
Pav.5, štand 2D, 6A
17.30 - 19.00 sati
Urednice udžbenika odgovaraju na sva vaša pitanja - Marija Mapilele, Đurđa Trupinić, Josipa Oreč Živković i Tihana Bilešić
NAKLADA LJEVAK D.O.O.
Pav. 5, štand 2C
18.00 sati
Autori knjige "Hrvatska u 30 priča" Zvonimir Frka-Petešić i Božo Skoko te ilustrator Vedran Klemens potpisivat će primjerke knjiga
Pav.5, štand 1C, 13C
18.00 sati
Predstavljanje knjige Enciklopedija: Suvremeni ratovi i drugi oblici kolektivnog nasilja nakon 1945. godine Hrvoja Barberića
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, dr. sc. Deniver Vukelić, Miroslava Vučić, Hrvoje Barberić
8.11.2023., srijeda
ŠKOLSKA KNJIGA D.D.Pav.5, štand 1C, 13C
11.00 sati
Predstavljanje knjige Likovni poticaji i izazovi - Metodika likovne kulture za rad s djecom s teškoćama Ivane Ježić
Knjigu će predstaviti Vedrana Spajić Vrkaš, Žarka Klopotan, prof. Marcel Bačić, Jozefina Ćurković, Ivana Ježić
Pav.6, štand 7C
11.00 - 12.00 sati
Naziv radionice: MUO STILOPLOV
Voditeljice radionice: Iva Novak i Marta Kuliš Aralica, MUO
Pav.5, štand 2D, 6A
11.00 - 12.30 sati
Urednice udžbenika odgovaraju na sva vaša pitanja - Marija Mapilele, Đurđa Trupinić, Josipa Oreč Živković i Tihana Bilešić
Pav.5, štand 1C, 13C
13.00 sati
Predstavljanje novih izdanja Školske knjige i Lumen izdavaštva
Knjige će predstaviti urednici Školske knjige i Lumen izdavaštva
MUZEJSKI DOKUMENTACIJSKI CENTAR
Pav.6, štand 7C
13.00 - 14.00 sati
Naziv radionice: MUO STILOPLOV
Voditeljice radionice: Iva Novak i Marta Kuliš Aralica, MUO
Pav.5, štand 2D, 6A
14.30 sati
Zaigrajte Kemijski pub-kviz i osvojite nagrade! - Dražen Crnčec
Pav.5, štand 1C, 13C
15.00 sati
Predstavljanje knjige Velika geografija Hrvatske, Knjiga 2., Fizička geografija Hrvatske - prirodno-geografska osnova razvoja skupine autora
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, prof. dr. sc. Josip Faričić, prof. dr. sc. Damir Magaš, Snježana Bakarić Palička, prof. dr. sc. Sanja Lozić i autori
Pav.5, štand 2D, 6A
16.00 sati
Zaigrajte Kemijski pub-kviz i osvojite nagrade! - Dražen Crnčec
Pav.5, štand 1C, 13C
16.30 sati
Predstavljanje djela Marije Jurić Zagorke Grička vještica, Vitez slavonske ravni i Kći Lotršćaka
Knjige će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, dr. sc. Deniver Vukelić i Miroslava Vučić. Ulomke iz djela čitat će Vedran Mlikota
PLANETOPIJA
Pav. 5, štand 11B
17.00 sati
Nataša Ozmec - potpisivanje slikovnica "Ti, moja prekrasna djevojčice" i "Ti, moj predivni dječače"
Pav.5,štand 2D, 6A
17.00 - 18.00 sati
Radionica za sva osjetila "Spretno i sretno dijete"
Ivana Pajk Kraljević i Ružica Podhraški
Pav.5, štand 1C, 13C
18.00 sati
Predstavljanje knjige Stari Egipat - Povijest i kultura Mladena Tomorada
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, dr. sc. Deniver Vukelić, Daniel Rafaelić i dr. sc. Mladen Tomorad
MOZAIK KNJIGA D.O.O.
Pav. 5, štand 5C
18.00 - 19.00 sati
Humanitarna akcija Čitaj i doniraj uz Taru Thaller i Marca Cuccurina
Pav.5,štand 2D, 6A
18.30 - 19.30 sati
Predstavljanje knjige "Moje lijevo stopalo" - Iva Babić, Alis Marić, Nikolina Bakula
9.11.2023., četvrtak
ŠKOLSKA KNJIGA D.D.Pav.5, štand 1C, 13C
11.00 sati
Predstavljanje knjiga Musical Walks Through Zagreb i Musikalische Spaziergänge durch Zagreb Nade Bezić
Knjige će predstaviti urednica Petra Pavić i autorica dr. sc. Nada Bezić
Pav.6, štand 7C
11.00 - 12.00 sati
Naziv radionice: MUO STILOPLOV
Voditeljice radionice: Iva Novak i Marta Kuliš Aralica, MUO
Pav.5,štand 2D, 6A
11.00 - 12.30 sati
Urednice udžbenika odgovaraju na sva vaša pitanja - Marija Mapilele, Đurđa Trupinić, Josipa Oreč Živković i Tihana Bilešić
Pav.5, štand 1C, 13C
12.00 sati
Predstavljanje knjige Nogomet - povijest svjetskih nogometnih prvenstava Ivice Buljana i Vlade Vurušića
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, Ivica Buljan i Vlado Vurušić, autori, i Sonja Miličević Vukelić
13.00 sati
Predstavljanje knjige "Narukvica" Ivana Aralice
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, dr. sc. Damir Pešorda i Miroslava Vučić. Ulomke iz lirskog dnevnika čitat će Vedran Mlikota
Pav.6, štand 7C
13.00 - 14.00 sati
Naziv radionice: MUO STILOPLOV
Voditeljice radionice, Iva Novak i Marta Kuliš Aralica, MUO
Pav. 5, štand 1C, 13C
14.30 sati
Predstavljanje knjige Zora svega - Nova povijest čovječanstva Davida Wengrowa i Davida Graebera
Knjigu će predstaviti urednik dr. sc. Deniver Vukelić, doc. dr. sc. Suzana Marjanić i Vukan Marinković
Pav. 5,štand 2D, 6A
14.30 - 15.30 sati
Slatka matematička radionica "Čokolada na kvadrat" - Lara Branilović i Beata Guszak
NAKLADA LJEVAK D.O.O.
Pav. 5, štand 2C
15.00 - 17.00 sati
Književni susret s Natašom Govedić, potpisivanje knjige "Eskim na feniksu ti je ukrao mobitel"
Pav. 5, štand 1C, 13C
15.30 sati
Predstavljanje knjige "Hrvatski između nas" Tamare Gazdić-Alerić
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, izv. prof. dr. sc. Vesna Budinski, izv. prof. dr. sc. Slavica Vrsaljko, autorica Tamara Gazdić-Alerić i urednik Adam Vuk
MOZAIK KNJIGA D.O.O.
Pav. 5, štand 5C
16.00 - 18.00 sati
Potpisivanje knjige i druženje s autorom Mirom Gavranom
Pav.5, štand 1C, 13C
16.30 sati
Predstavljanje knjiga Znanost kuhanja i Znanost začina Stuarta Farrimonda
Knjige će predstaviti Mate Janković, Nastasja Chiara Petrić i urednik Goran Bukan Breberić
Pav.5,štand 2D, 6A
17.30 - 19.00 sati
Urednice udžbenika odgovaraju na sva vaša pitanja - Marija Mapilele, Đurđa Trupinić, Josipa Oreč Živković i Tihana Bilešić
PLANETOPIJA
Pav. 5, štand 11B
17.00 sati
Zoran Salopek - potpisivanje knjiga "Neboder života" i "Ego, ljubav, istina"
SANDORF
Pav. 5, štand 11C
17.00 - 18.00 sati
Potpisivanje romana "Brod za Issu" Roberta Perišića
Druženje s autorom, publika 15 do 99 godina
MATICA HRVATSKE
Pav. 5, štand 5B
18.00 sati
Druženje s autorima, urednicima, prevoditeljima i članovima
Pav.5, štand 1C, 13C
18.00 sati
Predstavljanje knjige Vodstvo - Šest studija svjetske strategije Henryja Kissingera
Knjigu će predstaviti dr. sc. Ante Žužul, dr. sc. Deniver Vukelić, izv. prof. dr. sc. Boris Havel
10.11. 2023., petak
ALFA D.D.Pav.5, štand 2D, 6A
9.00 - 10.00 sati
Slatka matematička radionica "Čokolada na kvadrat" - Lara Branilović i Beata Guszak
10.30 - 11.30 sati
Predstavljanje radne bilježnice s rješenjima, postupcima i uputama za rješavanje zadataka "Laka matka" - Anita Čakarun, Kristina Fratrović i Tea Borković
Pav.6, štand 7C
11.00 - 12.00 sati
Naziv radionice: Moj Muzej
13.00 - 14.00 sati
Čega sve ima u Mom muzeju?
Voditeljica radionice: Antonija Ujević, Umjetnička galerija Dubrovnik
NAKLADA LJEVAK D.O.O.
Pav. 5, štand 2C
14.00 - 15.00 sati
Autorica knjige "Mjesečari Monteriera" Morea Banićević, dobitnica nagrade Anto Gardaš, potpisivat će primjerke knjiga
Pav.5, štand 2D, 6A
16.00 - 17.00 sati
Primary Booster - radionica Where English meets fun! - Martina Jeren
NAKLADA LJEVAK D.O.O.
Pav. 5, štand 2C
17.00 - 19.00 sati
Književni susret s Nenadom Rizvanovićem, potpisivanje knjige "Brodovi nad gradom"
FIGULUS D.O.O.
Pav. 6, štand 9E
17.00-21.00
Druženje s autorima: Ivana i Danijel Katanović - 5 minuta za brak i obitelj
Pav.5,štand 2D, 6A
18.00 - 19.00 sati
Razgovor s autoricom knjige "Mucanje: mitovi, predrasude i kako ne naškoditi kada želite pomoći" - Dubravka Prpić i Anita Benčec Nikolovski
NAKLADA OCEANMORE
Pav. 5, štand 12B
18.00 sati
Glorija Lujanović
11.11.2023., subota
ALFA D.D.Pav.5,štand 2D
11.00 - 12.00 sati
Urednice udžbenika odgovaraju na sva vaša pitanja - Marija Mapilele, Đurđa Trupinić, Josipa Oreč Živković i Tihana Bilešić
12.00 - 13.00 sati
Prihvati matematički izazov - predstavljanje priručnika za darovite učenike - Natalija Zvelf, Kristina Vučić, Željko Bošnjak i Tea Borković
NAKLADA OCEANMORE
Pav. 5, štand 12B
12.00 sati
Kristian Novak
MOZAIK KNJIGA D.O.O.
Pav. 5, štand 5C
17.00 - 18.00 sati
Upoznajte autoricu najtraženije hrvatske kuharice Mama zna - Suzy Josipović Redžepagić
Pav.5,štand 2D
16.00 - 17.00 sati
Praktične vještine - predstavljanje novog udžbenika za cjelodnevnu školu - Marija Mapilele
17.30 - 18.00 sati
Moj Zagreb i ja - predstavljanje izdanja - DIJANA ZORIĆ iz StoryLaba
NAKLADA OCEANMORE
Pav. 5, štand 12B
18.00 sati
Tea Tulić
19.00 sati
Damir Karakaš potpisuje knjigu i izrađuje ekskluzivne crteže
IRIS ILLYRICA
Pav. 6, štand 5D
20.00 - 20.45 sati
Druženje s autoricom Rianom Petanjek i potpisivanje knjige "U sjevernom filmu"
12.11.2023., nedjelja
ŠKOLSKA KNJIGA D.D.Pav.5, štand 1C, 13C
11.00 sati
Nastup zborova Kikići i Genijalci te članova solističke skupine Slavuji
Izvedba pod vodstvom voditeljice zborova Maje Rogić
Pav.5, štand 2D
11.00 - 12.30 sati
Urednice udžbenika odgovaraju na sva vaša pitanja - Marija Mapilele, Đurđa Trupinić, Josipa Oreč Živković i Tihana Bilešić
17.30 - 19.00 sati
Urednice udžbenika odgovaraju na sva vaša pitanja - Marija Mapilele, Đurđa Trupinić, Josipa Oreč Živković i Tihana Bilešić
Svakodnevno na izložbenim prostorima
od 7. do 12.11.2023.
ALFA D.D.Pav.5, štand 2D
18.00 - 19.00 sati
Kutak za čitanje koji organiziraju Alfa i Čitaj knjigu na MALOM štandu u Pav. 5
Alis Marić i Nikolina Bakula
UDRUGA GAVRAN GOSPIĆ
Centar za poticanje stvaralaštva hrvatskih branitelja "Gavran"
Pav.7, štand 21
Filmovi koje možete pogledati:
-
Luka Klapan: Prvi hrvatski redarstvenik
-
Studio ZNG: Šibenska ratna kronika
-
Studio ZNG: Razorena baština
-
Studio ZNG: Topusko-spašavanje ranjenika
-
Zorica Gregurić: Vukovarske stope vukovarskih branitelja
-
Studio ZNG: Ratna razaranja u Hrvatskoj
-
Studio ZNG: Novska 1991.
-
Studio ZNG: Sumrak u Dubrovniku
-
Studio ZNG: Vukovar- kronika jednog zločina
-
Studio ZNG: Komšije 1. i 2. dio
-
Studio ZNG: AMARCORD - odgovor na film Oluja nad Krajinom
Događanja na otvorenom prostoru
8.11.2023., srijeda
12.00 - 18.00 sati
"Zagorka i Zagorkini likovi" - šetnja kroz Zagorkine priče sa Zagorkinim likovima
Otvorena pozornica
7.11.2023., utorak
12.00 - 17.30 sati
DJ Akademija
18.00 - 20.00 sati
Glazbena akademija - kvartet saksofona
Organizator: Zagrebački velesajam d.o.o.
8.11.2023., srijeda
11.30 - 14.30 sati
Radionice Grafiti: "Grafiti su umjetnost, a ne vandalizam"
Organizator: ROCKMARK D.O.O.
15.00 - 20.00 sati
DJ Akademija
9.11.2023., četvrtak
11.30 - 14.30 sati
Radionice Grafiti: "Grafiti su umjetnost, a ne vandalizam"
Organizator: ROCKMARK D.O.O.
15.00 - 17.00 sati
DJ Akademija
17.30 - 19.00 sati
Breza Pajić kvartet, izvedba: Baladera
Organizator: ZAGREBAČKI VELESAJAM D.O.O.
10.11.2023., petak
10.30 - 12.00 sati
DJ Akademija
12.30 - 15.30 sati
Radionice Grafiti: "Grafiti su umjetnost, a ne vandalizam"
Organizator: ROCKMARK D.O.O.
16.00 - 17.00 sati
DJ Akademija
17.00 - 18.00 sati
Leo Baslać, nastup
18.00 - 20.00 sati
Glazbena akademija - kvartet saksofona
Organizator: ZAGREBAČKI VELESAJAM D.O.O.
11.11.2023., subota
10.00 - 11.30 sati
James Norbury: ZEN crtanje
Organizator: Stilus knjiga d.o.o.
12.00 - 13.00 sati
Koncert LHD
Organizator: Stilus knjiga d.o.o.
13.30 - 17.30 sati
DJ Akademija
18.00 - 20.00 sati
Glazbena akademija - kvartet saksofona
Organizator: ZAGREBAČKI VELESAJAM D.O.O.
12.11.2023., nedjelja
10.30 - 17.30 sati
DJ Akademija
18.00 - 20.00 sati
Glazbena akademija - kvartet saksofona
Organizator: ZAGREBAČKI VELESAJAM D.O.O.