Program događanja
05.12.2019. (Četvrtak)

Kongresna dvorana

10.30 - 11.30 sati
Svečana sjednica: 10 godina Hrvatske poljoprivredne komore

12.00 - 12.45 sati
Svečano otvaranje Sajmova hrane i zdravog življenja i međunarodnog sajma poljoprivrede, poljoopskrbe i mehanizacije - CroAgro

14.00 - 16.00 sati
Dodjela priznanja za najbolje hrvatske poljoprivrednike / Društvo agrarnih novinara Hrvatske

PREZENTACIJE I PREDAVANJA

OTVORENA POZORNICA PAV. 6

10.00 - 11.00 sati
Otvorenje edukativne izložbe hrvatskih autohtonih pasmina domaćih životinja i kratka predavanja sponzora izložbe i Dana stočarstva / Grad Zagreb, Žito grupa, Grupa Pivac, Agroproteinka, Sano, Probiotik, TSH...

13.00 - 13.15 sati
Otvorenje SirCrofesta / Ministarstvo poljoprivrede, Uprava za stručnu podršku razvoju poljoprivrede i ribarstva

13.15 - 13.30 sati
Izvješće s Regionalnih i Nacionalnog ocjenjivanja sireva i drugih mliječnih proizvoda

13.30 - 14.15 sati
Dodjela diploma i priznanja s Regionalnih i Nacionalnog ocjenjivanja sireva i drugih mliječnih proizvoda

16.00 - 18.00 sati
GASTRO SHOW s Vedranom Boškovićem - Jela po receptima iz kuharica Gospodarskog lista

18.00 - 19.00 sati
Predavanja: Vokalna terapija: Glasom do zdravlja / Ivana Novačić, prof.glazbe i pjevanja, dipl.zvukoterapeut

MALA DVORANA PAV. 6

13.00 - 14.00 sati
Okrugli stol: Mogućnosti razvoja hrvatskog apiturizma / Hrvatsko apiterapijsko društvo

Predavanja / Organizator: Ministarstvo poljoprivrede, Uprava za stručnu podršku razvoju poljoprivrede i ribarstva / Savez malih sirara RH "SirCro"

15.45 - 16.00 sati
Kako pripremiti i dopremiti mliječni proizvod na ocjenjivanje / prof.dr.sc. Samir Kalit

16.00 - 16.15 sati
Rezultati analiza uzoraka sireva s nacionalnog ocjenjivanja sireva i drugih mliječnih proizvoda / prof.dr.sc. Nada Vahčić

16.15 - 16.30 sati
Predstavljanje projekta "Modifikacija procesa zrenja sira i razvoj proizvoda na bazi sirutke - SIRENA" / doc.dr.sc. Marijana Blažić

16.30 - 16.45 sati
Sirevi sa smanjenim udjelom soli / doc.dr.sc. Irena Barukčić

16.45 - 17.00 sati
Novosti iz Uprave za veterinarstvo i sigurnost hrane / Zrinka Dugonjić, dr.vet.med.

17.15 - 18.45 sati
Radionica: Sljubljivanje sira i piva
Organizator: Ministarstvo poljoprivrede, Uprava za stručnu podršku razvoju poljoprivrede i ribarstva

18.45 - 19.00 sati
Zaključci radionice

VELIKA DVORANA PAV. 6

13.30 - 15.30 sati
Konferencija: CROAGRO Akademija mladih poljoprivrednika "Lijepo je biti poljoprivrednik" / Gospodarski list i HUMP agro

15.30 - 17.00 sati
Predavanje: Biodinamična poljoprivreda - inovativna poljoprivredna proizvodnja s dodanom vrijednošću / mr.sc. Dijana Posavec, Centar dr. Rudolfa Steinera

17.00 - 19.00 sati
Radionica: Budi eko / Ana Marušić Lisac, Nadzorna stanica Biotechnicon

STRUČNI SKUPOVI I PREDAVANJA

DVORANA CRES/ Kongresni centar

9.00 - 13.00 sati
Tečaj SirCrofest / Ministarstvo poljoprivrede, Uprava za stručnu podršku razvoju poljoprivrede i ribarstva
Predavači: prof.dr.sc. Samir Kalt, doc.dr.sc. Marijana Blažić

17.00 - 18.00 sati
Skupština Udruge ekoloških proizvođača Grada Zagreba - Zagreb eko

06.12.2019. (Petak)

PREZENTACIJE I PREDAVANJA

OTVORENA POZORNICA PAV. 6

10.00 - 11.30 sati
Predavanje: Postoji li izlaz iz kruga zlostavljanja? / Vedrana Meštrović, mr.sci.TCM & Faster EFT terapeut

11.30 - 12.30 sati
Dodjela priznanja za završni tečaj pčelarstva / Hrvatsko apiterapijsko društvo

13.00 - 15.00 sati
Prezentacija rezanja sireva i pravilnog slaganja sirarskih plata uz degustaciju austrijskih i hrvatskih sireva / Predavači: ing. Josef Stiendl, Sulejman Kubat, dipl.ing., prevoditeljica do.dr.sc. Irena Barukčić

15.00 - 17.00 sati
Radionica: Pjenušava vina od davnina / Ministarstvo poljoprivrede, Uprava za stručnu podršku razvoju poljoprivrede i ribarstva

17.00 - 18.00 sati
Degustacija torte / Podravka - kompanija sa srcem

18.00 - 19.00 sati
Radionica: Deserti bez kuhanja i pečenja / Tina Uglješić, Zelenarium

MALA DVORANA PAV. 6

10.00 - 12.00 sati
Projekti razvoja poljoprivrede i sela Zagrebačke županije - Probudimo Hrvatsku / Zagrebačka županija

12.00 - 13.00 sati
Predavanje: Šesto čulo / Vladimir Ćirković, Spiritual Science Research Foundation

13.30 - 14.30 sati
Predavanje: Biodinamična poljoprivreda / Amalka Vukelić, Centar dr. Rudolfa Steinera

15.00 - 16.00 sati
Predavanje: Obnova vitalnog potencijala čovjeka / mr.sc. Jasminka Premerl, dipl.ing i Janja Erpič, dipl.ing, ZeeQuest

16.00 - 18.00 sati
STRUČNI SKUP: HRANA I/ILI LIJEK / Udruga KrONOPLJA i razni proizvođači
Uvod: Predstavljanje novih i tržno prepoznatljivih proizvoda od konoplje

Program prirodnih proizvoda od konoplje i ostalih specijalnih biljaka kao hrana i/ili lijek/ili kozmetika
Predstavljanje: KrONOPLJA u Hrvatskoj 2012. - 2019. - "Sedam" godina iskustva i rezultata
POSLOVNI MODEL za razdoblje 2019. - 2020. - EKO POLJOPRIVREDE
/ Gordan Masnjak, predsjednik Udruge KrONOPLJA

Predavanje: POLJO-PODUZETNIK - sadašnjost i/ili budućnost?
Zdravo TLO - Zdrava VODA - Zdrava HRANA - Zdrav ČOVJEK. Vrijedi li?

Predavači: prof.dr.sc. Ivica Kisić, Agronomski fakultet, Sveučilište u Zagrebu, Zavod za opću proizvodnju bilja, Dragica Tresk Penezić, dipl.ing.agr., viša stručna savjetnica

Predavanje: KRUG-ovi ZA KONOPLJU?
Što je kozmetika? Što je hrana? Kako to određujemo? Kako to ispitujemo?

Predavači: dr.sc. Marinko Petrović, Nastavni zavod za javno zdravstvo Dr. Andrija Štampar, mag.pharm. Jelena Holy, fitoaroma i dijeto-terapija, Gradska ljekarna Zagreb, izv.prof.dr.sc. Marko Vinceković, predstojnik Zavoda za kemiju, Agronomski fakultet

18.00 - 20.00 sati
Predavanje: Damanhurski način istraživanja prošlih života / Wapiti Azalea, Damanhur

VELIKA DVORANA PAV. 6

10.00 - 16.30 sati
Konferencija: Desetljeće OPG-a i ciljevi održivog razvoja / Udruga OPG Hrvatske Život

16.30 - 20.00 sati
13. HUPED-ov međunarodni kongres: Znanstveni dokazi u nekonvencionalnoj medicini

PROGRAM PREDAVANJA KONGRESA

17.00 - 18.00 sati
"Ljekovita energija bosanskih piramida" / dr.sc. Semir Osmanagić (SAD, BiH)

18.00 - 18.20 sati
"Znanstveno istraživanje utjecaja različitih proizvoda na ljudski organizam i vodu koji fizikalno gledano ne bi smio postojati" / prof.dr. Igor Jerman (Institut BION, Slovenija)

18.20 - 18.40 sati
"Terapija (bio)energijom - placebo ili objektivni utjecaj? - Rezultati znanstvenih ispitivanja" / Vesna Periček Krapež, doktorandica Fakulteta za postdiplomski humanistički studij ISH, Ljubljana (Institut BION, Slovenija)

18.40 - 19.00 sati
"Dokazi u homeopatiji i status homeopatije u svijetu i Hrvatskoj" / Marijan Montani, dr.med.psihijatar

19.00 - 19.20 sati
"Akupunktura za kućne ljubimce - dokazi i istraživanja" / mr.sc. Alma Marukić Ćalić, dr.vet.med.

19.20 - 19.40 sati
"Veterinarska homeopatija - primjeri iz prakse" / mr.sc. Sanja Pozaić, dr.vet.med.

19.40 - 20.00 sati
"Efikasnost alternativnih tehnika" / prim.dr.sc. Ljubomir Radovančević, dr.med. psihijatar, Hrvatska udruga za promicanje prava pacijenata, mr.sc. Neda Esapović-Greš, dr.med. psihijatar, Alen Greš, dr.med.psihijatar, Klinika za psihijatriju i psihološku medicinu KBC Zagreb

20.00 - 20.20 sati
"Mogući utjecaj geopatogenog zračenja na pojavu karcinoma" / prim.dr. Egidio Ćepulić, dr.med. specijalist onkologije (bivši predsjednik HLK), Gordana Draganić, radiestezistica

Organizator: HUPED

MEDITACIJA, ZVUČNE KUPKE, JOGA

DVORANA BRIJUNI JU/ I. kat

17.00 - 18.00 sati
MEDITACIJA / Jadranka Pešt, MD

18.30 - 19.00 sati
ZVUČNA KUPKA / Silvana Leskovar, Gong Centar PREMA VAMA i suradnici

STRUČNI SKUPOVI I PREDAVANJA

DVORANA CRES/ Kongresni centar

9.00 - 13.00 sati
Tečaj SirCrofest / Ministarstvo poljoprivrede, Uprava za stručnu podršku razvoju poljoprivrede i ribarstva

PAV. 11a

Dvorana 1
10.00 - 16.00 sati
Tečaj: Prerada i dorada voća / Ministarstvo poljoprivrede

16.00 - 18.00
Demonstracija: Priprema zimnice, pakiranje i deklariranje / Ministarstvo poljoprivrede, Uprava za stručnu podršku razvoju poljoprivrede i ribarstva

Dvorana 2
16.00 - 17.00 sati
Stručno predavanje: Ruralni razvoj mjera 6 / Predavač: Simon Ferjuc

PAV. 11c

5. STRUČNI SKUP O PROIZVODNJI POVRĆA - Hrvatsko povrće / Gospodarski list

PROGRAM

10.30 sati
Svečano otvaranje
Dodjela priznanja i predstavljanje knjige Proizvodnja lisnatog povrća

11.10 - 12.30 sati
Sekcija: Nove tehnologije i novi proizvodi

13.00 - 15.00 sati
Sekcija: Povrće od berbe do police: dorada i pakiranje, prerada i trženje

15.00 - 16.00 sati
Okrugli stol: Revitalizacija proizvodnje povrća u RH

16.00 - 18.00 sati
Demonstracija: Priprema zimnice, pakiranje i deklariranje / Ministarstvo poljoprivrede, Uprava za stručnu podršku razvoju poljoprivrede i ribarstva

07.12.2019. (Subota)

PREZENTACIJE I PREDAVANJA

OTVORENA POZORNICA PAV. 6

10.00 - 10.30 sati
OM Chanting i predstavljanje Bhakti Marga Sadhane / Voditeljica: Edita Pushpami Marčan, Bhakti Marga Hrvatska

10.30 - 11.00 sati
Predavanje: Toksemija - stanična energija, vitaminsko-mineralna opskrba tijela / mr.sc. Jasminka Premrl, dipl.ing, ZeeQuest

11.00 - 12.00 sati
Predavanje: Priče iz Amazone - kultura, hrana i život domorodaca / Ana Borović, Obrt Mayantu

12.00 - 13.00 sati
Radionica: Ayurvedska njega i bojenje kose / prof. Mirela Lončarević, Ayugarden ayurvedska ljekarna

13.00 - 14.00 sati
Radionica: Izrada prirodne zubne paste / Mary Novosel, Mary's Sweets

14.00 - 14.30 sati
Prezentacija: Patentirano rješenje za vaše zdravlje i ljepotu / Dr. Niedermaier Pharma - REGULATESSENZ - Marija Tabak, mr.pharm., Hylo Adriatic j.d.o.o.

14.30 - 15.00 sati
Predavanje: Zdrav život uz eterična ulja / Astra Potočki Hočevar, Young Living

15.00 - 16.00 sati
GASTRO SHOW - Biodinamična poljoprivreda / Chef Robert Slogar

16.00 - 18.00 sati
GASTRO SHOW sa Svetlanom Bastalić, najuzornijom seoskom ženom / Gospodarski list

18.00 - 19.00 sati
Škola izrade zdravog sladoleda, smoothieja, namaza i juha od organski uzgojenih namirnica bez aditiva i šećera / Marina Obradović, Food blogerica, Aquila Zdrave navike

19.00 - 20.00 sati
"Prehrana za koju smo stvoreni" / Dalibor Petrinić, VerVita

MALA DVORANA PAV. 6

10.00 - 11.00 sati
Predstavljanje knjiga "Između smrti i života" i "Jakim svjetlom preko crnih sjena" / Vesna Smoković

11.00 - 12.00 sati
Predavanje: Yoga uma / Vladimir Ćirković, Spiritual Science Research Foundation

12.00 - 13.00 sati
"Od narušenih do zdravih međuljudskih odnosa" / Vedrana Meštrović, mr.sci. TCM & Faster EFT terapeut, dr. Wang TCM Center International

13.00 - 14.00 sati
Predavanje: Korištenje skalarne energije u svrhu poboljšanja života / Stjepan Brezović

14.00 - 15.00 sati
Predavanje: Što nam se događa u životu obzirom na prostor u kojem živimo - Vastu, nauka o stanovanju i gradnji / Margito Jušić, Mali Ganeš

15.00 - 16.00 sati
Predavanje: Radiestezijska mjerenja štetnih zračenja u stanovima i poslovnim prostorima te zaštita od istih / Damir Stambolija, Udruga radiestezista "Biozona"

16.00 - 16.45 sati
Predavanje: Sjaj u travi


16.50 - 17.55 sati
Predavanje: Fitoakademija - Sve što ne-znamo?
Tema: Biljke oko/za nas - Hrana i/ili lijek?

  • CROnoplja UP - Fito up - Smart up your life! / Gordan Masnjak, dipl.org. i ing.el.teh., predsjednik Udruge KrONOPLJA
  • Hladno prešana i destilirana ulja - CBD i med se ljube! / Maja Lazić, dipl.ing.agr., Organica Vita, uzgoj i prerada konoplje i ljekovitog bilja
  • Konoplja: Cvijetom i listom do CBD ulja - osobna i poslovna iskustva / Mladen Falamić, Protect Pharma d.o.o., uzgajivač i prerađivač konoplje
  • Konoplja kroz granice - bez granice - osobna i poslovna iskustva / Josip Plavec, HERBIO PLUS d.o.o., uzgajivač i prerađivač konoplje
  • Najava projekata: "Croatia Land of Cannabis" i "Croatia Cannabis Centar"


18.00 - 19.00 sati
Predavanje: Arheotipovi esencijalnih ulja / Zrinka Jezdić, AromaVita - Institut za aromaterapiju

VELIKA DVORANA PAV. 6

11.00 - 20.00 sati
13. HUPED-ov međunarodni kongres: Znanstveni dokazi u nekonvencionalnoj medicini

PROGRAM PREDAVANJA KONGRESA


11.00 - 12.00 sati
Medicinski dokazi iscjeljenja po učenju Brune Groninga / dr. Hans Maier (Njemačka), dr. Barbara Schliecker (Njemačka), dr. Andreas Flörchinger (Njemačka), Jürgen Block (Njemačka) i Dieter Hausler (voditelj najveće međunarodne organizacije za iscjeljenje duhovnim putem i dobitnik UN-ove nagrade)

12.00 - 12-20 sati
"O holističkoj psihosomatskoj prirodi bioenergokorekcije" / prof.dr.sc. Dejan Raković (Elektrotehnički fakultet, Univerzitet u Beogradu, Srbija)

12.20 - 12.40 sati
"Poznavanje komplementarne i alternativne medicine učenika završnih razreda srednje medicinske škole" / Monika Lovrek Seničić, magistra sestrinstva, Škola za medicinske sestre Vinogradska, Zagreb i prof.dr.sc.prim. Darko Ropac, dr.med.

12.40 - 13.00 sati
"Dokazi u aromaterapiji" / mr.sc. Jasminka Papić

13.00 - 14.00 sati
Hodanje po žeravici i zdravlje / Specijalni gost kongresa: Neven Carin

14.00 - 14.20 sati
"Egzorcizam u Katoličkoj crkvi" / Padre Cesare Truqui (Katolička crkva, Vatikan)

14.20 - 14.40 sati
"Mogućnosti novih tehnologija i njihova primjena na kvalitetu života" / mr.sc. Jasminka Premerl dipl.ing., senior advisor, ZeeQuest (Slovenija), univ.dipl.prav. Grega Brajović, osnivač i direktor ZeeQuest (Slovenija)

14.40 - 15.15 sati
"Hipnoza i zdravlje sa demonstracijama uz pomoć publike" / Specijalni gost kongresa: Josip Jelić

15.30 - 20.00 sati
Subota popodne na rubu znanosti - Krešimir Mišak i gosti
Psihodelija u 21. stoljeću

  • Predavanje: Kontrakultura, računala i psihodelija, Primož Obrežan
  • Predavanje: Medicinska istraživanja psihodeličnih supstanci, Ratko Martinović
  • Predavanje: Deprivacijski tank, Dražen Radaković
  • Predavanje: Transhumanizam i(ili) čovjek, Krešimir Mišak

Organizator: HUPED

MEDITACIJA, ZVUČNE KUPKE, JOGA

DVORANA BRIJUNI JU/ I. kat

12.00 - 13.00 sati
Radionica: Lagana i snažna ramena, radionica pokreta za rasterećivanje ramena i vrata u sjedećem položaju / Jelena Skender mag.cin, učiteljica pokreta i vlasnica boutique movement studija Vježbaonica

15.00 - 16.00 sati
Radionica: Tai Chi & Chi Kung / Boro Ranitović, majstor, Anan-Do centar

16.00 - 17.00 sati
Meditacija / Jadranka Pešt, MD

17.00 - 18.30 sati
Zvučna kupka / Silvana Leskovar, Gong Centar: Prema Vama i suradnici

18.30 - 20.00 sati
Kundalini yoga / Cornelia Džepina Burić i Silvana Leskovar

22.30 - 06.00 sati
Noć gongova - Gong Puja / Gong Centar: Prema Vama i suradnici

STRUČNI SKUPOVI I PREDAVANJA

DVORANA CRES/ Kongresni centar

11.00 - 17.00 sati
4. simpozij: Apiterapija - očuvanje zdravlja pčelinjim proizvodima / Hrvatsko apiterapijsko društvo / dr.sc. Gordana Hegić, Hrvatsko apiterapijsko društvo

08.12.2019. (Nedjelja)

PREZENTACIJE I PREDAVANJA

OTVORENA POZORNICA PAV. 6

10.00 - 11.00 sati
Tai Chi & Chi Kung u funkciji zdravlja / Amadeo Dujmović, Anan-Do centar

11.00 - 12.00 sati
Predavanje: Postom do zdravlja i dugovječnosti / Dalibor Petrinić, VerVita

12.00 - 12.30 sati
Liofilizacija ljekovitog bilja kao najsavršeniji način očuvanja svih fitronutrijenata / Jelena Pušac-Broćilović, Medici.com

12.30 - 13.00 sati
Predstavljanje priručnika za suvremeno pčelarstvo i modna revija mladih pčelara / Hrvatsko apiterapijsko društvo

13.00 - 14.00 sati
Predavanje: Praktična primjena inovativnih kvantnih tehnologija u holističkom liječenju / Centar zdravlja Plasma Saal, Zagreb, Predavači: Ana Yael Prelog, Siniša Kruška, direktor centra i mind coach

14.00 - 15.00 sati
Predstavljanje projekta Muzej u loncu / Maja Zebčević Matić, Enzita

15.00 - 16.00 sati
Prezentacija Shiatsu škole / Ljiljana Hofer, Shiatsu škola Hrvatska

16.00 - 18.00 sati
GASTRO SHOW s Vedranom Boškovićem - Jela po receptima iz kuharica Gospodarskog lista / Gospodarski list

MALA DVORANA PAV. 6

10.00 - 10.30 sati
Predstavljanje knjige "Samo ljubav, pitanja i odgovori, 1. dio" / Voditeljica: Dunja Kosanović Kanupriya, Bhakti Marga Hrvatska

10.30 - 11.00 sati
"Sveti grad Vrindavan" - najava hodočašća s projekcijom fotografija / Bhakti Marga Hrvatska

11.00 - 12.00 sati
Predavanje: Zašto me ne razumije? Komunikacija u emocionalnim odnosima / Predavač: Davor Dženanović, Lux Amini

12.00 - 13.00 sati
Predavanje: Knjiga promjene - znanje o životnoj energiji / Emina Kovač, Udruga Dobro društvo

13.00 - 14.00 sati
Radionica: Bioenergetska meditacija / Anto Pejić

14.00 - 15.00 sati
Predavanje: Životna svrha zašto smo rođeni takvi kakvi jesmo đjotiš, vedska astrologija / Margito Jušić, Mali Ganeš

15.00 - 16.00 sati
Promocija knjige "Zaljubi se u svoj život" i mandala karata / Ivana Novačić, prof.glazbe i pjevanja, dipl.zvukoterapeut

16.00 - 17.00 sati
Radionica zvukoterapije Zvučne vilice / Ivana Novačić, prof.glazbe i pjevanja, dipl.zvukoterapeut

17.00 - 18.00 sati
Radionica Duhovno samoiscjeljivanje / Vladimir Ćirković, Spiritual Science Research Foundation

VELIKA DVORANA PAV. 6

11.00 - 13.00 sati
Predavanje: Prosvjetljenje-mit ili stvarnost - Jesu li prosvjetljeni pojedinac i društvo mogući? / Ivan Bavčević, osnivač Centra Svijesti i Škole svjesnosti

13.00 - 14.00 sati
Predavanje: Valeologija - znanost o zdravlju / mr.sc. Jasminka Premrl, dipl.ing i Gregor Brajković, ZeeQuest

14.00 - 15.00 sati
Seminar: Rekonektivno iscjeljivanje / Svemir Kovač, Institut za rekonektivno isceljivanje

15.00 - 17.00 sati
Klasična akupunktura & akupunktura u zajednici / dr. Mingyong Wang, mr.sci.prof.akupunkture

MEDITACIJA, ZVUČNE KUPKE, JOGA

DVORANA BRIJUNI JU/ I. kat

12.00 - 13.00 sati
Verba Sana Yoga - Yoga Nidra uz zvukoterapiju / Izabela Marić i Svemir Vranko

13.00 - 14.00 sati
Radionica: Terapeutske-energetske vježbe - TAI CHI & CHI KUNG / Amadeo Dujmović, Anan-Do centar

14.00 - 16.30 sati
Radionica: DOP iscjeljivanje (Dopusti, Otpusti, Prepusti) / Ivan Bavčević, osnivač Centra svijesti i Škole svjesnosti

STRUČNI SKUPOVI I PREDAVANJA

DVORANA CRES/ Kongresni centar

15.00 - 18.30 sati
Besplatni seminar: Osnove Su Jok terapije / Predavač: prof. Vera Đorđević, licencirani međunarodni predavač Su Jok terapije

05.12.2019. (APItera)

PROGRAM:

Četvrtak, 5.12., 13.00 - 14.00 sati

Okrugli stol na temu Apiturizam u Hrvatskoj

O mogućnostima razvoja apiturizma u Hrvatskoj razgovarat ćemo s našim gostima, dok će prve api rute u Hrvatskoj zaživjeti u proljeće 2020. u organizaciji Hrvatskog apiterapijskog društva. Također, u proljeće 2020. u suradnji s pojedinim županijama, turističkim uredima i agencijama počinje edukacija turističkih vodiča za ovaj oblik turističke ponude.

Gosti: Gradonačelnik Grada Novske, Direktorica Razvojne agencije Grada Novske, gđa Vesna Rajković, načelnica Sektora za posebne oblike turizma pri Ministarstvu turizma RH, Josipa Kujundžić i Monika Crnjac
Moderator: dr.sc. Gordana Hegić, mag.ing.agr., predsjednica Hrvatskog apiterapijskog društva

Organizator: Hrvatsko apiterapijsko društvo
Suorganizator: Zagrebački velesajam

Petak, 6.12., 11.00 - 12.00 sati

Podjela uvjerenja pčelarima braniteljima o završenom pčelarskom tečaju (Ured za branitelje Grada Zagreba, Udruga za kreativni socijalni rad, Hrvatsko apiterapijsko društvo).
Već drugu godinu zaredom Ured za branitelje Grada Zagreba u suradnji sa Hrvatskim apiterapijskim društvom i Udrugom za kreativni socijalni rad organizira besplatan tečaj pčelarstva za branitelje Grada Zagreba i njihove obitelji. Ove godine interes je bio iznad očekivanog, te je tečaj završio maksimalan broj polaznika, a dio zainteresiranih predbilježen je i za 2020. godinu zbog ograničenih kapaciteta broja polaznika i s ciljem što kvalitetnijeg izvođenja praktične nastave u Urbanom edukativnom pčelinjaku.
Kakva su bila iskustva korisnika, koliko su zadovoljni programom, te koji su njihovi planovi za budućnost možete saznati na izlagačkom prostoru Hrvatskog apiterapijskog društva, gdje se ujedno možete predbilježiti i za naredni tečaj koji je planiran u proljeće 2020. godine.

Organizator: Ured za branitelje Grada Zagreba, Hrvatsko apiterapijsko društvo, Udruga za kreativni socijalni rad
Suorganizator: Zagrebački velesajam

Subota, 7.12., 11.00 - 17.00 sati (Dvorana Cres u sklopu Gastro Globusa)

  • Kongresna dvorana Zagrebačkog velesajma

IV. Hrvatski simpozij o vrijednosti pčelinjih proizvoda u očuvanju zdravlja s međunarodnim sudjelovanjem (skup bodovan od HLK)

Program:
10.30 - 11.00 sati
Prijave i registracija

11.00 - 11.15 sati
Uvodna obraćanja i pozdravi

11.15 - 11.45 sati
Josipa Kujundžić: "Apiterapija i apiturizam u Novskoj"

11.45 - 12.15 sati
Armin Nuhanović, zdravstveni djelatnik (BiH): "Apiterapija, apiinhalacije i apiturizam u Bihaću"

12.15 - 12.30 sati
Rasprava

12.30 - 13.30 sati
dr.sc. Zdenko Franić: "Povijest apiterapije u Hrvatskoj"

13.30 - 14.00 sati
dr.med. Zrinka Franić: "Komparacija biološke aktivnosti različitih vrsta meda"

14.00 - 14.30 sati
dr.sc. Gordana Hegić: "Žig Hrvatskog apiterapijskog društva - oznaka kvalitete proizvoda i usluga"

14.30 - 15.30 sati
prof.dr.sc. Dragan Bubalo: "Upoznajmo najčešće vrste medova u Hrvatskoj" (radionica)

15.30 - 16.30 sati
Rasprava

Organizator: Hrvatsko apiterapijsko društvo i Hrvatski pčelarski savez
Suorganizator Zagrebački velesajam

Četvrtu godinu kontinuirano promoviramo apiterapiju kao dio kulture korištenja pčelinjih proizvoda s ciljem očuvanja zdravlja i podizanja kvalitete života, te apiturizam kao inovativni oblik agroturizma i dio turističke ponude.

Nedjelja, 8.12., 12.30 - 13.00 sati

  • Modna revija dječjih pčelarskih odijela
  • Promocija knjige "Pčelarstvo, apiterapija i apiturizam", dr.sc. Gordana Hegić i grupa autora

Organizator: Hrvatsko apiterapijsko društvo
Suorganizator: Zagrebački velesajam i Geromar d.o.o.